Jaki transporter dla kota wybrać

Podróże ze zwierzętami są coraz częstszym elementem naszej codzienności. Jednak niezależnie od tego, czy stanowią jedynie krótką wycieczkę do weterynarza, czy może daleki wyjazd na wakacje, wymagają odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia pupila. Jak tego dokonać?

Czy trzeba przewozić kota w transporterku?

Na początek warto przypomnieć, iż przewożenie kota bez odpowiedniego zabezpieczenia nie jest rozsądnym pomysłem i nie powinno nigdy mieć miejsca. Nawet najspokojniejsze zwierzątko może uciec ze swojego miejsca: czy to z fotela, na którym leżało, czy z kolan pasażera. Wówczas nietrudno o wypadek, jeśli niespodziewanie wskoczy na kierowcę albo wciśnie się pod pedały.

Z tego względu bezwzględnie należy zaopatrzyć się na czas podróży w transporter dla kota albo specjalne szelki i krótką smycz, które uniemożliwiają mu wędrówki po aucie. Warto przy tym pamiętać, iż transporter przyda się także w innych sytuacjach, jak choćby zabezpieczenie pupila przed innymi ciekawskimi zwierzętami w weterynaryjnej poczekalni. Jaki zatem będzie najlepszy?

Transporter z plastiku

Jednym z najbardziej popularnych wyborów jest transporter dla kota wykonany z plastiku. Jego dużą zaletą jest to, że posiada solidne, twarde ścianki i podłogę, dzięki czemu zabezpiecza kota przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi, w tym również przed dziećmi czy innymi zwierzętami. Będzie to szczególnie istotne również w przypadku wizyt u weterynarza, kiedy nie chcemy, aby chore zwierzę było głaskane czy obwąchiwane.

Transporter z plastiku jest także bardzo łatwy do utrzymania w czystości, co sprawia, że bez problemu posłuży przez wiele lat i będzie prezentował się tak samo doskonale. Dzięki temu, iż dostępny jest w różnych rozmiarach, z łatwością można będzie go wybrać nawet dla największego kocura.

Transporter typu torba

Innym rodzajem transportera może być wygodna torba albo plecak, które wykonane są z materiału. Dzięki temu są bardzo przytulne i ciepłe, co na pewno spodoba się niejednemu kociakowi, zachęcając go do odpoczynku w transporterze tak samo, jak w innych legowiskach. Pozwolenie mu na to może być doskonałym sposobem nauczenia go, że to bezpieczne miejsce, co sprawi, że również podróże będą mu się lepiej kojarzyły i będzie w ich trakcie znacznie spokojniejszy.

Podobnie jak transportery z plastiku, również torby można znaleźć w kilku rozmiarach, dzięki czemu każdy pupil może mieć idealnie dopasowane do siebie miejsce. Komfortowe torby mają też wiele cienkich siateczek, które pozwalają kotu na oglądanie okolicy w czasie podróży, a jednocześnie służą jako wentylacja.

Smycz i szelki

Wiele kotów chętnie uczy się chodzenia na smyczy, dlatego również ona może być zabezpieczeniem pupila na czas podróży. Krótka smycz samochodowa ma maksymalnie 50 cm długości, dzięki czemu pozostawia swobodę kotu, a jednocześnie sprawia, że nie ma on szansy, by dostać się w miejsca, w które nie powinien. To rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby mu zapewnić maksimum swobody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here