Produkty bezglutenowe

Produkty bezglutenowe stosują nie tylko osoby chore na celiakię. Nietolerancja na białka pszeniczne to tylko jeden z kilku powodów, dla których warto skorzystać z oferty sklepu bezgluten.pl. Różnorodność produktów i ich smak gwarantuje, że nikomu nie będzie brakować pieczywa lub makaronu na bazie popularnych zbóż. Jaką żywność bezglutenową można znaleźć na stronie bezgluten.pl?

Pieczywo, mąki oraz makarony

Życie bez białka pszennego nie musi być trudne, jeśli ma się dostęp do podstawowych produktów bezglutenowych. Najczęściej z wyrobów na bazie pszenicy i innych zbóż rezygnują osoby chore na celiakię, które mogą mieć po nich nietolerancję pokarmową. Może się ona przełożyć na problemy z jelitem cienkim. Dzięki produktom w rodzaju pieczywa bezglutenowego ze strony bezgluten.pl ma się pewność, że posiłki będą smaczne i przede wszystkim bezpieczne. Można je kupić w formie chleba słonecznikowego, tostowego albo wieloziarnistego. Pieczywo da się zamówić w formie bułek, bochenków albo jako tortillę. Występuje zarówno w wersji ciemnej, jak i jasnej.

Kluczowe są także zamienniki tradycyjnej mąki, których można użyć na tych samych zasadach w kuchni. Na bezgluten.pl można kupić mieszanki na bazie kukurydzy, ryżu albo prosa. Produkty bezglutenowe to również przeróżne odmiany makaronu. Występuje tu zarówno w wersji penne, fusilli, spaghetti, jak i tagliatelle. W smaku praktycznie nie różni się od tradycyjnych i często niezdrowych makaronów na bazie białka pszennego.

Wyroby cukiernicze, przekąski i desery

Gluten nie jest obecny jedynie w podstawowych składnikach codziennej diety, takich jak pieczywo czy mąka. Dodaje się go też do wielu jogurtów, serów, lodów, cukierków, a nawet mięs. Gluten w niektórych przypadkach przekłada się na bóle brzucha, wzdęcia czy nawet huśtawki emocjonalne. Nie dziwi więc, że zdrowe zamienniki białka pszennego wybierają też osoby niekoniecznie chore na celiakię. Często sięgają oni wtedy po produkty bezglutenowe w formie deserów, wyrobów cukierniczych, przekąsek i produktów śniadaniowych.

Na stronie bezgluten.pl można znaleźć takie wyroby cukiernicze jak markizy, ciasteczka czy biszkopty. Do wielu z nich dodaje się owoce albo czekoladę, przez co są słodkie i pyszne w smaku. Nie zabraknie takich przekąsek jak krówki, magdalenki albo herbatniki. Sporo produktów bezglutenowych ze sklepu można wykorzystać przy śniadaniu. Pod dostatkiem jest tu płatków w różnej formie: na bazie owsa, w formie musli albo zwykłych kuleczek czekoladowych. Oferta sklepu jest naprawdę obszerna, dlatego każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here