Niewydolność krążenia

Na całym świecie istnieją setki, jeśli nie tysiące lekarstw. Im więcej ich jest, tym proporcjonalnie przybywa chorób. I tak praktycznie każdy człowiek cierpi na jakąś dolegliwość, dopóki nie pójdzie do lekarza i nie zrobi właściwych badań może nawet o niej nie wiedzieć i żyć z nią latami. Podobnie ma się kwestia niewydolności krążenia. To z pozoru niewidoczna dolegliwość, która potrafi przynieść duże spustoszenie w organizmie takie jak choćby żylaki kończyn dolnych.

Żylaki kończyn dolnych – charakterystyka

Poskręcane, pogrubione i pozmieniane w sposób patologiczny odcinkowe fragmenty żył, zlokalizowane najczęściej w obrębie podudzi – to prawidłowy opis żylaków kończyn dolnych. Powstają na skutek schorzenia, które nazywa się przelękłą niewydolnością żylną. Dotyczy najczęściej żył tak zwanych powierzchniowych oraz połączeń między żyłami głębokimi a powierzchniowymi. Do bezpośrednich przyczyn tego fatalnego schorzenia możemy zaliczyć niewydolność zastawkową, która w dalszej kolejności może mieć podłoże zarówno nabyte jak i wrodzone. Do czynników wrodzonych zaliczamy uwarunkowania genetyczne, natomiast czynniki nabyte to nic innego jak upośledzone prawidłowe funkcjonowanie zastawek żylnych. Do aspektów powodujących to schorzenie należą: brak ruchu, nadwaga i otyłość, częste narażanie kończyn na wysokie temperatury, niedobre nawyki żywieniowe, wady postawy, nadużywanie sauny. Bardzo często niestety Niewydolność krążenia pojawia się u kobiet w ciąży, po porodzie, również po przebytym leczeniu hormonalnym. Co istotne niewydolność zastawek żylnych potrafi spowodować zaburzenie dobrej pracy krwi poprzez hamowanie jej prawidłowego odpływu.

Niewydolnosc krążenia – wszystko co powinieneś wiedzieć.

Niewydolność krążenia należy do dolegliwości układu krążenia, w którym to układ krążenia niestety z czasem traci częściowo zdolność do zaopatrywania prawidłowego organizmu i narządy w tlen oraz substancje odżywcze, co dalej wiąże się z nich nieprawidłowym dokrwieniem. Niewydolnosc krążenia może być też skutkiem niewydolności stricte serca, ale i całego obwodu. Do najczęstszych objawów należą obrzęki oraz nasilająca się duszność. Można temu zapobiec po prostu dbając o siebie każdego dnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here