Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Histeriosis vulgaris
Autor Wiadomość
Evvie Wysłany: 2010-02-01, 08:41   

Poważnie uzależniona

sprookje jeśli syn śpi 2 godziny w dzień to jak to wpłynęło na spanie nocne ? O której chodzi spać?

I ja nie bardzo wyobrażam sobie kładzenie mojego syna w dzień. Zawsze traktował drzemkę dzienną jak karę co najmniej. Jeśli gdzieś jedziemy i mi uśnie w aucie to jest ok, ale sam z siebie do łóżka nie za bardzo :masakra:

Aleksander 2006 Alicja 2008

sprookje Wysłany: 2010-02-02, 09:27   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: szybko
Spanie nocne jest, ze tak powiem w normie. W lozku lezy okolo 19.00.Zanim bajka, zanim przytulanki to jest prawie 20.00 i zasypia, bez zadnego problemu.
Budzi sie o okolo 6.00-6.30.

Zauwazylam tez dziwna zaleznosc.Im wczesniej sie polozy wieczorem, tym dluzej spi rano. Prawde powiedziawszy zaczelam podejrzewac jakies zaburzenia snu, ktore wywoluja u niego takie wybuchowe reakcje, ale nie konsultowalam tego nigdzie.
Powinnam?

Evvie Wysłany: 2010-02-02, 10:55   

Poważnie uzależniona

Sprookje, ja niestety nie mam pojęcia. Sama zastanawiam się czy nie poszukać jakiegoś psychologa ....wiem, że Olek niewyspany to nerwowe dziecko. Sama taka jestem. Wczoraj młoda miała 2godzinną przerwę w spaniu, więc ja cały dzień chodziłam jak osa ....

Na razie podpytywałam naszej pediatry, bo Olek poza tym, zaczął nam w nocy sikać znowu. Porobiliśmy wszystkie badania i jest ok (łącznie z usg wszystkiego co tylko można było.
Lekarka powiedziała nam, że dziecko to bardzo delikatna istota i łatwo wyprowadzić z równowagi, i że 4rolatkom ciężko jest bardzo, bo już dużo wiedzą, dużo chcą ale to jeszcze maluchy. Z drugiej strony, rodzice i przedszkole wymagają samodzielności i wielu umiejętności. Dzieci są pogubione i nie radzą sobie ze sobą, z emocjami.

My na razie żyjemy z dnia na dzień. Czasem jest lepiej, czasem gorzej. :niepewny:

sprookje Wysłany: 2010-02-02, 11:41   

Evvie napisał/a:
My na razie żyjemy z dnia na dzień. Czasem jest lepiej, czasem gorzej. :niepewny:

My mniejwiecej tak samo. Czasem jest super, czasem kompletna katastrofa. Przez to spanie w duzym stopniu wyeliminowalismy karczemne awantury, ale musze baardzo uwazac, zeby nie doprowadzic Mlodego do przemeczenia. On sam powoli sie uczy powic, ze jest zmeczony i chce sie polozyc. POza tym oczywiscie role gra fakt, ze on sam z siebie jest energiczny i baaardzo duzo chce, chociaz mu nie wolno. (to o czym pisalas). Wszystko to razem tworzy mieszanke wybuchowa.
Ciezko czasem to wytrzymac.

Evvie Wysłany: 2010-05-31, 12:30   

Poważnie uzależniona

A u nas od kilku tygodni (no powiedzmy dwóch) zmiany.
Olek nam złagodniał zdecydowanie.
Ataki histerii rzadsze i krótkie. Coraz częściej można się normalnie dogadać, a na moje "nie" często reaguje tylko fukaniem, a nie jak dawniej dzikim wrzaskiem i kopaniem.

Teraz drżę z niepewności, czy to okres "buntu" mija i traci na sile????

Sprookje, jak jest u Was?

Kary Wysłany: 2010-05-31, 19:59   

Starsza Kobieta

Evvie napisał/a:

Ja mam wrażenie, że to taka sinusoida jest. U Maksa te okresy buntu przychodzą i mijają. I tak w kółko. Testuje granice. Czasem do moich granic wytrzymałości ;)

Łobuz Maksymalny
Miko

kometa Wysłany: 2010-06-01, 06:39   

Starsza Kobieta

Kary napisał/a:
Evvie napisał/a:

Ja mam wrażenie, że to taka sinusoida jest. U Maksa te okresy buntu przychodzą i mijają. I tak w kółko. Testuje granice. Czasem do moich granic wytrzymałości ;)

I tak do 18-stki ;)

Ola grzeczna ostatnio rowniez, chociaz jak jest cos nie po jej mysli, to krzyczy, robi sie zamszysta w ruchach ;) i chodzi po domu tupiac ze zloscia.

Kary Wysłany: 2010-06-01, 06:55   

Starsza Kobieta

kometa napisał/a:
I tak do 18-stki ;)

Mam niejasne przeczucia, że niestety dużo dłużej. Na szczęście potem to już żona/mąż się będą męczyć :lol:

Łobuz Maksymalny
Miko

sprookje Wysłany: 2010-06-01, 07:07   

u nas tez zmiany. Wszyscy musimy sie przyzwyczaic. Mlody od maja chodzi do szkoly.A to wiadomo dlugie dni, koniecznosc koncentracji itp. dlatego w domu bywa ciezko. mam nadzieje, ze to przemeczenie mu minie i sie chlopina na nowy rytm przestawi. Widze tez, ze duzo zalezy od nas-rodzicow. Czy damy sie sprowokowac. Czasem juz nie mam cierpliwosci i jest awantura. Potem mam wyrzuty sumienia i tak w kolko. Ech, faktycznie niektorym to i do 18 stki nie mija. Ja sie tam nie dziwie. Mlody jest kwintesencja najbardziej wybuchowych cech swoich rodzicow. Niedaleko pada jablko od jabloni hehe

Evvie Wysłany: 2010-06-01, 07:57   

Poważnie uzależniona

Kary napisał/a:
Evvie napisał/a:

Ja mam wrażenie, że to taka sinusoida jest. U Maksa te okresy buntu przychodzą i mijają.

Masz rację Kary.

Ja mam wrażenie, że u nas ta sinusoida ma coraz mniejsze asymptoty. Kiedyś była euforia, a potem wielka histeria. Teraz jest coraz stabilniej.
Fakt, że nauczyliśmy się postępować z małym tyranem i ostatnio sypia lepiej i więcej, a to ma wielki wpływ na dobre samopoczucie. :cool2:

Odpowiedz do tematu