Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
USG piersi kiedy wykonywać?
Autor Wiadomość
xmonixxx Wysłany: 2011-08-04, 19:29   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

twarde.ciacho napisał/a:
Jak masz jakies zmiany w piersi, to lekarz je znajdzie niezaleznie od dnia cyklu.
bzdura
badanie nie polega jedynie na jednostronnym odnalezieniu "czegoś" przez lekarza..
lekarz bada a pacjentka mówi co czuje..
przed samym okresem piersi są drażliwe i czasem bardzo bolą - nie ma sensu chodzić pod sam koniec cyklu na to badanie.

lisss Wysłany: 2011-08-29, 19:30   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: wyklikałam sobie
mnie tam o nic nie pytała, ale wiem że moja Pancia dysponuje super sprzę :hurra: ciorem 4D, gdzie widac wszystko jak na dłoni, wiec może nie miała potrzeby pytać-tym bardziej że cycki mam bez żadnych zmian <radosć> :hurra:

się potrafi :)

zulam Wysłany: 2011-08-30, 06:53   

Starsza Kobieta

lisss napisał/a:
4D, gdzie widac wszystko jak na dłoni,

Nie przesadzajmy z tymi wymiarami, ważniejsze jest doświadczenie wykonującego badanie, w 2D badanie może być równie dobre lub równie kiepskie

mooie Wysłany: 2011-09-07, 10:48   
Net włączony- gar z zupą spalony
Misiowy raj

A czy powinno się robić USG w trakcie karmienia piersią? Bo jeden ginekolog mnie wysłał, twierdząc, że mimo karmienia powinnam się zbadać (ostatnie USG miałam 4 lata temu) a drugi zdecydowanie kazał czekać do końca karmienia.

Justyna Wysłany: 2011-09-07, 10:56   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
Forever Young

mooie napisał/a:
drugi zdecydowanie kazał czekać do końca karmienia.

Mi też kazano czekać,aż skończę karmić. I nawet odczekać po tym jeszcze chociaż miesiąc.
Ponieważ na USG w czasie karmienia, nie wszystko dobrze widać i można źle zinterpretować wynik.

3x7=My

Kajka Wysłany: 2011-09-07, 11:33   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: przez znajomą
Potwierdzam również, mnie też kazał lekarz czekać do skończenia karmienia. No i do tego, że usg robi się w określonej fazie cyklu (6-10 dzień).

yaska Wysłany: 2017-05-08, 18:31   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Podbijam wątek. Chociaż tak około tematu bardziej ;) Jak często chodzicie na to usg? Ja do tej pory byłam raz, a mam już 33 lata, więc z tego, co czytam w necie to powinnam chodzić raz na rok (spotkałam nawet opinię, że co 3 miesiące, ale to zbankrutować można ;) ). No i co z badaniami w domu? Badacie się co miesiąc?

Blutka Wysłany: 2017-05-08, 19:28   

Starsza Kobieta

yaska napisał/a:
No i co z badaniami w domu? Badacie się co miesiąc?

Nie. Tylko jak mi się przypomni. :P

yaska napisał/a:
spotkałam nawet opinię, że co 3 miesiące

No bez przesady. ;)
Ale raz na rok chodzę, podobnie jak na cytologię.

roza20 Wysłany: 2017-05-09, 05:18   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ja chodzę raz w roku na usg i raczej wystarczy co 3 m-ce to tez uwazam ze bez przesady, a sama badam sie od czasu do czasu.

zulam Wysłany: 2017-05-10, 19:52   

Starsza Kobieta

mooie napisał/a:
A czy powinno się robić USG w trakcie karmienia piersią? Bo jeden ginekolog mnie wysłał, twierdząc, że mimo karmienia powinnam się zbadać (ostatnie USG miałam 4 lata temu) a drugi zdecydowanie kazał czekać do końca karmienia.

Usg podczas KP nie jest w pełni diagnostyczne ale lepiej zrobić jeśli miałaby być długa przerwa. Plus zawsze, zawsze! gdy coś niepokoi, pojawiła się jakaś zmiana. Czasem zaleca się kontrolę po 3 mies zmian w BIRADS 3 (na obrazie niezłosliwych ale i nie do końca łagodnych)

yaska Wysłany: 2017-06-13, 16:06   

Pytałam lekarza wczoraj na wizycie, mówi, ze raz na rok to ok, ale w międzyczasie w domu samobadanie co miesiąc. Często guzy rosną bardzo szybko, wspominał nawet o przypadku, gdzie w 3-4 miesiące guz osiągnął kilka cm i było za późno na uratowanie piersi. Więc od dziś ustawiam sobie przypomnienie w telefonie.

Lidan Wysłany: 2017-08-20, 15:31   

Jak do nas trafilas?: Przypadkiem.
Najważniejsze, żeby kontrolować i robić usg przynajmniej raz w roku Nie zawsze da się wyczuć badając się ręcznie ze względu na różną budowę piersi. Chodziłam co roku i zawsze wszystko wychodziło w porządku. Zrobiłam sobie dwuletnią przerwę (niechcący :zawstydzony: tak jakoś czasz szybko zlecił :oczami: ) i nagle usg pokazało podejrzany twór. Dwa lata obserwacji i kontrolne usg co 6 miesięcy. W końcu guz zmienił kształt i mimo, że w biopsji nie znaleziono komórek nowotworowych onkolog uznał, że lepiej usunąć to coś. Jestem już półtora roku po operacji, blizny prawie nie widać Guz, na szczęście okazał się zmianą łagodną. Nadal pozostaję pod kontrolą onkologa.
W szpitalu rozmawiałam z kilkoma kobietami i u większości zmiany wykrywano na przypadkowym usg. Jestem przykładem na to, że nie każdy guz to rak ale gdybym zbagatelizowała sprawę i zaniedbała usg jeszcze przez kilka lat mogłoby być inaczej. Tak więc, dziewczyny, badajcie się bo warto!!!

yaska Wysłany: 2018-01-05, 09:18   

A ja dalej drążę temat, zrobiłam w październiku usg prywatnie, wszystko ok, badam się w domu co miesiąc, ale trafiłam na info o brasterze. Może warto w to zainwestować, co myślicie? Może znajdzie sie tu też jakaś użytkowniczka tego sprzętu?

Supro Wysłany: Wczoraj 21:52   

yaska napisał/a:
A ja dalej drążę temat, zrobiłam w październiku usg prywatnie, wszystko ok, badam się w domu co miesiąc, ale trafiłam na info o brasterze. Może warto w to zainwestować, co myślicie? Może znajdzie sie tu też jakaś użytkowniczka tego sprzętu?

Nie mam ale znajoma ze studiów uczestniczyła w badaniach klinicznych tego urządzenia. Z jej relacji wynika, że jest to obiecujące urządzenie i może wnieść wiele dobrego w diagnostyce i profilaktyce raka piersi.

szukam szczęścia... macham skrzydełkiem!

Odpowiedz do tematu