Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolacja na 10 osób
Autor Wiadomość
Ajka Wysłany: 2012-09-13, 16:58   

Forumowy wyjadacz

sylw, na francuskim z lidla robie porowy farsz czyli podsmazam pory na masle, jak sie zeszkla dodaje smietane albo lzej jogurt. Do tego galka muszkatalowa, sol, pieprz. Jak podstygnie to dwa jajka i jedno zoltko. Wymieszac i na podpieczony spod. Pod farszem ukladam tez pokrojana gorgonzole tez z lidla. I na wierzch tez. I to do piekarnika na 40-50 minut.

Pomidorowa to ciasto kruche. Czasami robie sama, czasami kupuje gotowe ale musi byc wytrawne, na razie znalalzlam takie tlyko w auchan ich marka wlasna.

Podpiekam spod, jak juz jest chlodny, smaruje musztarda ostra, na to kroje grube plastry pomidora, na to starty ser bursztyn i swiezy tymianek, listki.
I na 180 stopni na 20-30 minut do piekarnika. Super jest tez na zimno wiec mozna upiec mocno wczesniej.

sylw Wysłany: 2012-09-14, 08:06   

Starsza Kobieta

Dzięki, Dziewczyny, za rady, ale poległam...Przemęczyłam się wczoraj sprzątaniem i robieniem ciast z dziećmi. Będzie skromnie, albo samo ciasto, albo - jak wstanę dziś jednak z łóżka - zupa + tarta (tartę mi zrobi świadkowa).

Moje Bąble kochane :)

sylw Wysłany: 2012-09-15, 11:22   

Starsza Kobieta

No to mogę podsumować nasze spotkanie rocznicowe.
Było jednak 8 osób dorosłych + 4 dzieci w wieku 3-6lat.
W menu stanęło:
- zupa-krem z pieczarek z naszego babińcowego wątku: http://babiniec-cafe.pl/v...der=asc&start=0 - wyszła naprawdę smacznie; dorosłym podałam z zasmażonymi pieczarami pływającymi na powierzchni, listkami pietruszki i groszkiem ptysiowym; dzieci chciały sam groszek.
- tarta ze szpinakiem
- sałatka z melona
- na szybko zrobiłam sałatkę drugą (bo mi zostało sałaty lodowej i parmezanu) a wyszła smacznie, więc się dzielę: sałata lodowa, puszka kukurydzy, kilka ogórków kozackich (konserwowe na słodko), duża czerwona papryka, połówki czarnych oliwek, starty ser parmezan a do tego sos majonezowo-czosnkowy (majonez, trochę mleka, sól, pieprz, wyciskany czosnek, cukier)
- na deser był tort, mufinki i blok.
Dzieci wzgardziły tartą i sałatkami, więc jadły tosty z serkami - tak na szybko wyszło ;)
Dziękuję jeszcze raz za wsparcie.

Moje Bąble kochane :)

marika_wro Wysłany: 2012-11-27, 13:53   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Witam Kobietki!

Tak jak i Was mnie czeka niedługo impreza, o zgroza - wigilijna....Generalnie nie przepadam za gotowaniem, a zobowiązałam się przygotować potrawy własnorecznie < killer>, no i z racji tego, mój mąż, który od pół roku zwleka z wymianą sprzetów w kuchni zobowiązał się kupić nowy piekarnik:) Doradzicie jakiś odpowiedni, w granicy 1.500 zł, który będzie na tyle pojemny, by w przyszłości zaopatrywać tego typu imprezki..mam nadzieje basbskie, nie rodzinne:)

Magdalena88 Wysłany: 2016-01-13, 10:14   

Może mini burgery to dobry pomysł na imprezowe menu, można do tego zrobić skrzydełka w sosie barbecue
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2016-01-13, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  

Pomelo Wysłany: 2016-07-13, 15:19   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Magdalena88 napisał/a:
Może mini burgery to dobry pomysł na imprezowe menu, można do tego zrobić skrzydełka w sosie barbecue

Nie wiem co to są "mini" burgery, ale generalnie, to jedzenie burgerów bywa kłopotliwe. :) Raczej są fajne w domowych gronie, ale jak mamy ładnie ubranych ludzi, to zgroza wcinać burgera.

zbyszek93 Wysłany: 2017-01-22, 16:36   

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Sprawdź www.babiniec-cafe.pl oni tam robią świetne rzeczy które wymagają mało czasu
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2017-01-22, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  

mpire Wysłany: 2017-03-30, 10:02   

Ostrzeżeń:
 5/3/6
Ja, zaserwowałabym sernik na zimno, przyrządziłabym schab z dodatkiem żurawiny oraz przygotowałabym kilka sałatek, w tym najpopularniejszą w Polsce, jarzynową: <ciach> Uwierz, że tyle w zupełności wystarczy!
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2017-03-30, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu