Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
biochemia urody
Autor Wiadomość
mikus Wysłany: 2013-03-26, 08:45   

Forumowy wyjadacz

Dla mnie a mam cere wrazliwa z problemami typu tradzik i blizny potradzikowee must have to olej tamanu, olejek do mycia, puder bambusowy, serum lemon i serum migdalowe oraz hydrolat najczesciej z kocanki ktory uzywam zamiast toniku. Obecnie uzywam tez oleju monoi do wlosow a maz masla tucuma do twarzy, ale juz nie sa niezastapione.

Kalina i Leon

Fiba Wysłany: 2013-03-26, 09:42   

Net włączony- gar z zupą spalony

Korzystam garściami z Waszych doświadczeń więc podzielę się moimi, może się komuś przyda.
Cerę mam dojrzałą :] , dawniej za młodu przetłuszczającą się, teraz raczej suchą, na nosie i na brodzie występują zaskórniki (choć jak kosmetyczka mi powiedziała, jest tam też jednoczesnie strefa sucha).

I tak:
Olejek do mycia pomarańczowy - jest ok, zmywa mi makijaż, trochę poprawiam potem wacikiem nasączonym jakimś olejkiem typu migdałowy (wycieram pod oczami resztkę makijażu)

Hydrolat z kocanki - super, przyzwyczaiłam się do zapachu, kupiłam buteleczkę do sprayowania i chwalę sobie, nakładam hydlolat pod olej (potem na wilgotną od kocanki twarz nakładam olejek)

Olejek z pestek malin - bez rewelacji. nieładnie pachnie. Szybko się wchłania, ale mam po nim ściągniętą skórę. Wydaje mi się, że zapycha mi pory

Olejek z róży rdzawej - podobnie, ciężki olej. Natłuszcza bardziej niż nawilża.

Olejek migdałowy - zawsze rewelacyjnie nawilża, jeśli ktoś zaczyna, polecam zacząć od niego.

Olejek arganowy - rewelacja do moich włosów (cienkie, mysi blond, zniszczone farbowaniem na końcach, tendencja do przetłuszczania)

Serum z vit C z Biochemii Urody - dobre jest. Cera rozświetlona i wygładzona.

Peeling enzymatyczny EKO - rewelacja. Nie mogę przestać dotykać mojej twarzy po nim.

Ostatnio poeksperymentowałam i kupiłam bazę glicerynową i olejki do dodania do mydła (tym razem zamawiałam z ecospa) Córka ma zmiany na rękach, wydaje mi się, że wynikające z ogólnych skłonności alergicznych, wysuszenia mydłem oraz mrozem (nie lubi rękawic). Żeby nie było - byłyśmy u alergologa i dermatologa, jedyne co mają do powiedzenia to maść ze sterydami :masakra:
W każdym razie zrobiłam mydło z olejkiem z tamanu oraz eterycznym olejkiem z jodły (przeczytałam recenzje, że jest szansa że zadziałają na jej problemy). Kupiłam też olejek z czarnego kminku. Dodałam te olejki do mydła oraz smaruję córce ręce. Muszę przyznać, że efekt jest zadowalający.

Olej z tamanu zastosowałam też na swoją twarz i rzeczywiście jest to cudowny olejek. Zdecydowania ogranicza wszelkie czające się wypryski i chyba zmniejszył widoczność zaskórników (już sama nie wiem czy to nie psychika ;) ).

Aha, w przypadku zamawiania olejków i np bazy mydlanej polecam ecospa. Olejki są w szklanych ciemnych buteleczkach (dużo gustowniejsze niż BU). Z BU zamówiłam olejek z róży oraz olejek ze słodkich malin i nie wiem, czy to kwestia miejsca zamówienia, czy tez samych olejków, nie podeszły mi. Natomiast wszystkie zamówione w ecospa są dobre (ale może wynikać z właściwości samych olejków więc nie przesądzam ;) )

agamagdalenka Wysłany: 2013-04-05, 19:33   

Starsza Kobieta

kupilam ten polecany puder bambusowy - fakt fajny, ale mam pytanie...
czym go nakladacie?bo moj hakurak chyba zbyt wiele go pobiera :rotfl: i polowa leci wszedzie naokolo..

Amel
Staś
postasiowo1postasiowo2poamelkowo
postasiowo3

Karo Wysłany: 2013-04-05, 20:45   

Starsza Kobieta

Ja mam jakiś zwyczajny pędzel do pudru, dość duży, a robie tak że wysypuje niewiele tego pudru przez sitko do pokrywki, i to zbieram pędzlem i nakładam na twarz, obłok wtedy niewielki.

Asia
Adaś

positive Wysłany: 2013-04-10, 14:46   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: stara historia
Wreszcie się zebrałam i zrobiłam próbne zamówienie. Z części jestem zachwycona - masło shea jest moim nr 1. Do tej pory kochałam nad życie masło z Body Shopu, ale to jest jeszcze lepsze. Owszem, trochę twardsze, nie pachnie tak pięknie, ale działa rewelacyjnie.
Żel hialuronowy z wit b też super.
NA dziecku wypróbowuję serum na blizny, czas pokaże jak działa. A bratanicy odstąpiłam olej tamanu, bo zapach przeważył.

Na pewno będę jeszcze tam kupować, mam już listę życzeń ;)

sheila Wysłany: 2013-04-10, 15:04   

Starsza Kobieta

positive napisał/a:
NA dziecku wypróbowuję serum na blizny

O to daj znać jak działa! Jaki ono ma skład?

synek
córcia
córuteńka

positive Wysłany: 2013-04-10, 20:06   

Starsza Kobieta

Na pewno olej tamanu, z zielonej pietruszki, róża rdzawa, rokitnik... coś jeszcze tam było. Pachnie kiepskawo, ale dziecku zapach się podoba :oczami: i chętnie się pomaduje.
Ponoć efekt jest po 3 miesiącach 2 razy dziennie - on ma świeżą bliznę, dopiero co mu szwy zdjęli, więc liczę że podziała.

Karo Wysłany: 2013-04-10, 22:23   

Starsza Kobieta

Ja jestem niezmiennie zachwycona serum odbudowującym oraz odżywczym zelem hialuronowym, natomiast przyznaję że dziś zdradziłam BU z EcoSpa - no i... to drugie bezwzględnie wygrywa - opakowaniami ;) Po tych białych plastikowych buteleczkach to naprawdę miła odmiana. No i skusiłam się tam na olej manoi - ach ten zapach :D
Ale z BU nie rezygnuję, za dużo mają fajnych rzeczy ;)

Asia
Adaś

anot80 Wysłany: 2013-04-11, 16:28   
Pampersa mi dali i nowym nazwali
anot80

Jak do nas trafilas?: od znajomej
Znam osoby , które w aptece kupują vit C w kroplach i kapsułki capivit A+E wyciskają i dodają do kremów , które używają na co dzień:)

bo życie jest piękne i warto podróżować..... a do tego http://www.dietapremium.pl/site/5/menu.html, bo w tym mieście są sprawdzeni dietetycy...

sheila Wysłany: 2013-04-12, 08:06   

Starsza Kobieta

anot80 napisał/a:
Znam osoby , które w aptece kupują vit C w kroplach i kapsułki capivit A+E wyciskają i dodają do kremów , które używają na co dzień:)

Sama tak robię. :hyhy:

synek
córcia
córuteńka

madzia106 Wysłany: 2013-06-19, 19:12   

Poważnie uzależniona

Wyciągam.

Kompletuję zamówienie. Cerę mam zaczerwienioną na policzkach, tłustą w strefie T i suchą pozostałą część twarzy, bardzo rozszerzone pory.
Co sądzicie o tym zestawie? Coś dodać, odjąć? Coś rano jeszcze dodać?

RANO
- hydrolat z kwiatu pomarańczy
- żel hialuronowy 1% czysty na twarz

WIECZÓR
- olejek pomarańczowy
- hydrolat kocanki
- serum flavo C / olej tamanu

My

Lavinio Wysłany: 2013-06-24, 08:34   

Poważnie uzależniona

sheila napisał/a:
anot80 napisał/a:

Sheila a te kapsułki do jakich kremów dodajesz kupnych czy robionych lub moze do jakiegoś serum?

sheila Wysłany: 2013-06-24, 11:22   

Starsza Kobieta

Lavinio napisał/a:
sheila napisał/a:
anot80 napisał/a:

Sheila a te kapsułki do jakich kremów dodajesz kupnych czy robionych lub moze do jakiegoś serum?

Wciskam je do wszystkiego ;) - i do kupnych i do serum, które mieszam sobie sama.
Tylko nie do opakowania, a dodaję do porcji kremu/mazidła, które nabieram na spód dłoni i tam to mieszam (razem z innymi biochemowymi dodatkami - żelem hialuronowym, dipeptydem czy innym tam ustrojstwem ). Największy problem, to przekłuć ampułkę, zwłaszcza jak śpiąca jestem... ;)

madzia106 napisał/a:
Wyciągam.

Kompletuję zamówienie. Cerę mam zaczerwienioną na policzkach, tłustą w strefie T i suchą pozostałą część twarzy, bardzo rozszerzone pory.
Co sądzicie o tym zestawie? Coś dodać, odjąć? Coś rano jeszcze dodać?

RANO
- hydrolat z kwiatu pomarańczy
- żel hialuronowy 1% czysty na twarz

WIECZÓR
- olejek pomarańczowy
- hydrolat kocanki
- serum flavo C / olej tamanu

No ja bym rano na pewno potrzebowała choć trochę natłuszczenia, więc dodałabym serum, najlepiej nawilżające z prewencją przeciwzmarszczkową (sama aktualnie dodaję do olejku na przemian adenozynę/ dipeptyd/ tripeptyd/ keratynę z naturalisa ale na biochemiiurody są fajne gotowe sera - jest w czym wybierać).
Oprócz tego brakuje czegoś do zrobienia maseczki tak 2x na tydzień - na biochemii nie ma dużego wyboru, znacznie bardziej można poszaleć w innych sklepach (i kupić np. spirulinę która wymieszana z kwaśną śmietną doskonale odżywia, wygładza i nawilża).

Wzięłabym też jakiś olejek do włosów, tak już przy okazji. ;)

synek
córcia
córuteńka

positive Wysłany: 2013-11-02, 20:26   

Starsza Kobieta

Baaardzo się przyzwyczaiłam do wersji "bez niczego" w odróżnieniu od sklepowych kremów. I chwalę sobię, pomijając jakieś ekscesy żywieniowe i alkoholowe, cera bez zarzutu, jak nie u mnie ;)
Teraz łażąc po siebie trafiłam na Fitomed i zamówiłam ich dwa kremy (nr 4 i 7) i olejek migdałowy (z myślą o demakijażu).

skrzacik Wysłany: 2013-11-02, 21:07   

Starsza Kobieta

Przerasta mnie przegryzanie się przez wiadomości odnośnie tej naturalnej pielęgnacji.

Czy, jeśli napiszę jaką mam cerę, to ktoś mógłby mi powiedzieć co mam kupić? :hyhy: I jak to stosować?

Na razie moja pielęgnacja twarzy ogranicza się do stosowania kremu nawilżającego aptecznego, kremu do mycia twarzy i peelingu. Wydaje mi się, że na cerę nie narzekam, ale może mogłaby być mniej zmęczona. Choć, może 35 lat na karku robi po prostu swoje. :masakra:

Odpowiedz do tematu