Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciasta bez pieczenia
Autor Wiadomość
Oleta Wysłany: 2010-06-27, 20:38   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
PS.Zapomniałam dodać ile tych ciastek - około 200g. :)

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

katarina. Wysłany: 2010-06-27, 20:41   

Poważnie uzależniona

Uwielbiam ten deser :)
Ale robię trochę inną wersję - 2 paczki pokruszonych herbatników mieszam z masą kajmakową (bez masła), na to banany, a ostatnia warstwa to ubita śmietana oprószona kawą.
Nie przypuszczałam, że ta "moja" to wersja light ;)

11.01.2007 [']

Oleta Wysłany: 2010-06-27, 20:57   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
katarina. napisał/a:

Nie przypuszczałam, że ta "moja" to wersja light ;)

No widzisz? I teraz możesz ją jeść w dowolnych ilościach - skoro to light! ;)

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

Villisa Wysłany: 2011-11-04, 20:57   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Oletka - wygląda pysznie :)

ja z przepisów na słodkości bez pieczenia to blok czekoladowy z kruszonymi herbatnikami :) szybko, mało składników, prosto i gotowy po chwili do jedzenia. A włożyć możecie do niego wszystko co Wam się spodoba - orzechy, herbatniki, rodzynki i temu podobne :) nawet kandyzowany ananas czy papaja da radę ale będzie wtedy słooooodko :)

nieznajowa Wysłany: 2011-11-04, 21:01   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Villisa, może podasz przepis?

Villisa Wysłany: 2011-11-05, 11:00   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Hej, no jasne, już podrzucam, wyszperać musiałam go ze swojej książki.

składaniki:
1 kostka margaryny (standardowo 250g)
kilka paczek herbatników (ja kupuję takie 3 paczki po 2 słupki ;-)
1 i 1/2 szklanki cukru
5 łyżek kakao
500g mleka w proszku
3/4 (trzy-czwarte) szklanki wody lub mleka (ja wolę mleko bo czekolada wychodzi bardziej delikatna i mleczna, ale jak ktoś woli bardziej czarną to dać wodę)

Jako dodatek można wrzucić tam wszystko co się chce praktycznie - suszone owoce, orzechy etc.

Przygotowanie: wszystko prócz herbatników/dodaktów i mleka w proszku wrzucić do garnka na ogień i rozpuścić do uzyskania jednolitej wodnistej masy. Potem wylać to do większej miski, mieszając wsypywać mleko w proszku i powstanie porządna sztywna masa (trzeba mocno ją mieszać, bo się nieźle klei :) I w zasadzie gotowe, jeszcze tylko rozkruszyć herbatniki które wrzucamy do tej masy i wymiaszać + ewentualne dodatki jak np. bakalie.

Całość najlepiej od razu przełożyć do formy keksowej, wcisnąć tam tą masę, docisnąć mocno do dna i do lodówki :) niech chwilę ostygnie i stężeje i można jeść. Naprawdę szybko się to robi, a sam przepis też kiedyś w sieci znalazlam. Wczoraj kupiłam na blok składniki i pewnie w następnym tygodniu zrobię :) wygląda i smakuje naprawdę fajnie, a i na długo starcza ponieważ jest dość "zapychający" także nikt go więcej na raz nie zje :D

marcelka83 Wysłany: 2011-11-05, 13:41   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Ptasie mleczko

1 szkl cukru
1 szkl mleka
2 łyżki żelatyny
1/2 szkl wrzątku
1 duża śmietana 18%
1 galaretka (smak wg gustu)

Cukier z mlekiem zagotować i ostudzić. Żelatynę rozpuścić we wrzątku i też ostudzić. Wszystko zmieszać ze śmietaną, wylać na blaszkę (małą lub tortownicę małą) i do lodówki. Kiedy stężeje dodać na wierzch galatetkę wg przepisu z opakowania.

Można też zrobić wersję z kawałkami wcześniej przygotowanej, pociętej na kwadraty galaretki wymieszanej z masą. Wtedy bedzie w środku kolorowo ;)

Mala__Di Wysłany: 2014-02-10, 17:36   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Bananowiec

Składniki:
2 paczki okrągłych biszkoptów
8 bananów
1,5 kostki margaryny
1 szklanka cukru pudru
3 jajka
3 galaretki (truskawkowa, cytrynowa, agrestowa lub kiwi)

Biszkopty układamy na dnie blachy (mogą być w dwóch warstwach), bierzemy margarynę, ucieramy z cukrem pudrem, potem dorzucamy 3 żółtka i znowu ucieramy, dorzucamy banany i dolewamy galaretkę cytrynową, miksujemy, wylewamy to wszystko na blachę i wstawiamy do lodówki.
Do drugiej miski wlewamy białko, ubijamy na sztywną pianę, dolewamy galaretkę truskawkową, mieszamy, wylewamy na trochę zastygniętą poprzednią masę i znowu wstawiamy wszystko do lodówki.
Układamy na powierzchni resztę bananów pokrojonych w plasterki, wylewamy na to wszystko galaretkę agrestową (lub kiwi)
i wstawiamy do lodówki aż zastygnie.

Odpowiedz do tematu