Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wegedzieciak
Autor Wiadomość
awangarda w stylu retro Wysłany: 2014-02-25, 08:57   Wegedzieciak

Starsza Kobieta

Oto wczorajszy manifest Gajki:
Mamo, ja nie chcę jeść zwierząt.

Bardzo się cieszę, ale mam tez lekka zagwozdkę. O ile dietę jestem w stanie dopasować to nie do końca wiem ile i jak mówic o cierpieniu zwierzat w transportach, rzeźni, na fermach. A możne wogóle nie mówić?

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Sill Wysłany: 2014-02-25, 11:04   

Poważnie uzależniona

ja bym nie mówiła, po co? Skoro sama zadeklarowała, że nie chce jeść mięsa, to po co jej dokładać traumy?

Antka Wysłany: 2014-02-25, 11:09   

Forumowy wyjadacz

A moze raczej wzmacniac te decyzje (chyba, ze jest Ci mocno nie na reke) pozytywnymi historiami? Tutaj jest super filmik na przyklad:
http://www.youtube.com/watch?v=kUZ1YLhIAg8

Magae Wysłany: 2014-02-25, 11:13   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Miss Ilsa

awangarda w stylu retro napisał/a:
nie do końca wiem ile i jak mówic o cierpieniu zwierzat w transportach, rzeźni, na fermach

Radziłabym Ci nie opowiadać jej o tym na razie. Byłam duuużo starsza od G., kiedy się dowiedziałam, co się dzieje w rzeźniach i jakie panują tam warunki. Ileś nocy to przeżywałam. Myślę, że G. jeszcze ma czas na uświadomienie w tym zakresie.

Kary Wysłany: 2014-02-25, 11:18   

Starsza Kobieta

to nie do końca wiem ile i jak mówic o cierpieniu zwierzat w transportach, rzeźni, na fermach. A możne wogóle nie mówić?

A po co w ogóle o tym mówić? Póki nie pyta, a sama "nie chce jeść zwierząt", nie poruszałabym tematu w ogóle.

Łobuz Maksymalny
Miko

Nabla Wysłany: 2014-02-25, 11:28   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Antka napisał/a:
A moze raczej wzmacniac te decyzje (chyba, ze jest Ci mocno nie na reke) pozytywnymi historiami? Tutaj jest super filmik na przyklad:
http://www.youtube.com/watch?v=kUZ1YLhIAg8

Khem, ten filmik to raczej uswiadomi dziecku, ze picie mleka oznacza produkcje cielat, z ktorymi potem trzeba cos robic (zwlaszcza byczkami). Watpie, zeby pomoglo...

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

awangarda w stylu retro Wysłany: 2014-02-25, 11:39   

Starsza Kobieta

Kary napisał/a:
to nie do końca wiem ile i jak mówic o cierpieniu zwierzat w transportach, rzeźni, na fermach. A możne wogóle nie mówić?

A po co w ogóle o tym mówić? Póki nie pyta, a sama "nie chce jeść zwierząt", nie poruszałabym tematu w ogóle.
po to, ze Gaja pyta :masakra:

Antka, mnie to na reke, sama nie jem więc Gajki nie jedzenie traktuje jako pierwszy sukces wychowawczy. Bo inne troche kuleja :rotfl: :rotfl:

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Evvie Wysłany: 2014-02-25, 12:08   

Poważnie uzależniona

ale o co pyta dokładnie?

szczegółów na pewno bym dziecku oszczędziła, bo będzie mieć traumę.

Aleksander 2006 Alicja 2008

awangarda w stylu retro Wysłany: 2014-02-25, 12:13   

Starsza Kobieta

Evvie napisał/a:
ale o co pyta dokładnie?
jak sie powstaje mieso, dlaczego ludzie jedza mieso, dlaczego, ja nie jem miesa, dlaczego Uzi je mieso. itp.
Szczegółów to ja sama sobie oszczedzam bo to nie na moje slabiutkie nerwy

Evvie Wysłany: 2014-02-25, 12:21   

Poważnie uzależniona

Mięso powstaje ze zwierząt.

Uzi je mięso, bo jest zwierzęciem drapieżnym i tak jest skonstruowany świat, że niektóre zwierzęta jedzą rośliny, a inne potrzebują mięsa.

Ludzie jedzą z przyzwyczajenia, bo ich rodzice tak robili, tak ich wychowano, bo tak łatwiej ... nie znają innego sposobu odżywiania, bo lubią mięso, różne są motywy, bo i ludzie są różni

Ja dzieciom powiedziałam, że nie jem mięsa, bo nie chcę się przyczyniać do złego traktowania zwierząt. Poza tym lepiej się czuję (mam więcej energii, jestem zdrowsza) nie jedząc mięsa. Natomiast w zamian dbam o dietę różnorodną.

Aleksander 2006 Alicja 2008

awangarda w stylu retro Wysłany: 2014-02-25, 12:30   

Starsza Kobieta

dzieki Evvie,

Antka Wysłany: 2014-02-26, 14:19   

Forumowy wyjadacz

O, Nabla, ja sie w tym video tak zafiksowalam na happy krowach, ze zapomnialam o reszcie :/

Ja z miesa chyba nie potrafie zrezygnowac, ale rozkminiam jakby tu wlasnie zrezygnowac z mleka. Tylko ono jest wszedzie!

Odpowiedz do tematu