Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Matki Polki mają gorzej czyli OT do mamy spełnionej
Autor Wiadomość
justa Wysłany: 2014-02-28, 10:01   
Forumowy wyjadacz

cattalina napisał/a:
Antka, ostatni akapit chyba niepotrzebny z tym sarkazmem, bo zdaje się, że nikt nie napisał, że za granicą lepiej.
Inaczej po prostu, wiec niezasadne jest porównywanie.

to raz

dwa,

gdzie w tym wątku padło o nadużywaniu zwolnień lekarskich ?
nie wiem albo ja nie nadążam, albo ślepa jestem ;)

i znowu napiszę co już pisałam z obserwacji "mojego podwórka" raczej panuje trend zanim pójdę na L4 na dziecko spróbuję inaczej zapewnić mu opiekę
więc unikane są te zwolnienia jednak

inaczej sprawa się ma z zwolnieniami na ciążę, jakoś chętnie te same matki co teraz, " kombinują" z opieką nad chorym dzieckiem, w czasach ciąży nie miały problemu z siedzeniem na L4 od początkowych tygodni

ciekawe czemu ? a no temu bo L4 na dziecko jest płatne 20% mniej, jest niemile widziane w firmie, matki mają strach przed zwolnieniem
a przy L4 ciążowym robią co chcą, bo i tak nie zostaną zwolnione, a pensja pełna co miesiąc na koncie będzie

Antka Wysłany: 2014-02-28, 10:55   

Forumowy wyjadacz

cattalina napisał/a:
Ale to miło, że są ludzie którzy staja w obronie zusu i wyłudzaniu z niego, wszak zus ma kiepską opinię, że niby to on wyłudza

Ja nie staje w obronie ZUSu, ja staje w obronie rozsadku. ZUS, jakkolwiek co do zasady uwazam ze jest beznadziejny, to jednak jest, poki co niewiele sie na to poradzi - na dodatek dystrybuuje on pieniadze nie tylko na kobiety w ciazy czy zwolnienia zdrowotne, warto by bylo wziac poprawke na to, ze jak jedni ciagna co niemiara to na innych brakuje, a wtedy trzeba skads wziac, czyli znow z kieszeni. Mam wrazenie, ze niektorzy o tym zapominaja i mysla, ze pieniadze na zwolnienia sie biora z powietrza.

cattalina napisał/a:
Antka, ostatni akapit chyba niepotrzebny z tym sarkazmem, bo zdaje się, że nikt nie napisał, że za granicą lepiej.

No wprost to pewnie ze nie napisal, ale ten watek sie skad w sumie wzial?

justa, wybacz, do Twojej wypowiedzi sie nie odniose bo mnie strasznie meczy czytanie Ciebie - naprawde byloby pomocne, gdybys rozrozniala zdania a nie pisala jednym ciagiem.

Aha, i nie zagladam dzieciom moich znajomych w gardla zeby zobaczyc czy sa chore faktycznie czy na niby, ale np. historii naduzywala L4 na ciaze to z samego forum moglabym podac calkiem sporo.

Ajka Wysłany: 2014-02-28, 11:04   

Forumowy wyjadacz

Antka napisał/a:
Aha, i nie zagladam dzieciom moich znajomych w gardla zeby zobaczyc czy sa chore faktycznie czy na niby, ale np. historii naduzywala L4 na ciaze to z samego forum moglabym podac calkiem sporo.

Tylko, ze to niestety niesie konsekwencje na przyszlosc, na niechec pracodawcow do kobiet pracownikow a jak juz w wieku rozrodczym czy mlodym przychowkiem to najgorzej. I w sumie trudno sie dziwic, ze w ktoryms momencie pracodawcy maja dosyc i zaczynaja stosowac restrykcyjne metody przy zwolnieniach np. na dziecko. I pozniej w otoczeniu strach i poploch. A jestem przekonana, ze jezeli kobiety bylyby fair od poczatku to i pracodawca tez bylby w porzadku.

Kary Wysłany: 2014-02-28, 11:08   

Starsza Kobieta

justa napisał/a:
inaczej sprawa się ma z zwolnieniami na ciążę, jakoś chętnie te same matki co teraz, " kombinują" z opieką nad chorym dzieckiem, w czasach ciąży nie miały problemu z siedzeniem na L4 od początkowych tygodni

ciekawe czemu ? a no temu bo L4 na dziecko jest płatne 20% mniej, jest niemile widziane w firmie, matki mają strach przed zwolnieniem
a przy L4 ciążowym robią co chcą, bo i tak nie zostaną zwolnione, a pensja pełna co miesiąc na koncie będzie

Podasz przykład, czy to dane wyssane z palca? Bo mam wrażenie, że mocno generalizujesz :oczami:

Łobuz Maksymalny
Miko

cattalina Wysłany: 2014-02-28, 11:10   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ajka, masz rację, dlatego piszę, że należy zacząć naprawianie od siebie.

Ale jest też tak, że punkt widzenia się zmienia, ja mogłabym podac przykład ze swego podwórka - pani dyrektor kiedyś była zwykłym pracownikiem, są tu jeszcze osoby które pamiętają jak była w ciąży, jak jej dzieci chorowały, jak brała zwolnienia, itd.
Jakoś teraz ma do tego wszystkiego inny stosunek, no ale cóż dzieci prawie dorosłe, w razie kataru dadzą radę same ;)
Wystarczy trochę zmienić swój stosunek, pamiętać też, że nie życie dla pracy, ale odwrotnie ;)

Myślisz i masz.
szczęście

justa Wysłany: 2014-02-28, 11:13   
Forumowy wyjadacz

Kary napisał/a:
justa napisał/a:

Podasz przykład, czy to dane wyssane z palca? Bo mam wrażenie, że mocno generalizujesz :oczami:

justa napisał/a:
z obserwacji "mojego podwórka"

cattalina Wysłany: 2014-02-28, 11:14   

Antka napisał/a:
ten watek sie skad w sumie wzial?

A to ja w sumie nie wiem, jakos od środka na niego trafiłam :D

Myślisz i masz.
szczęście

Alma_ Wysłany: 2014-02-28, 11:36   

Starsza Kobieta

Wydaje mi sie, ze dużo fajniej byłoby, gdyby wszystkie zwolnienia były płatne, nie wiem - 50%? Do jakiejs ustalonej kwoty dla wszystkich? Tak, zeby nikomu nie "opłacało" isc ma zwolnienie z jakiegokolwiek powodu.

A jesli chodzi o ZUS, to chyba jednak bardziej niz ciężarne i rodzice małych dzieci, obciążają go renciści i krusowcy. Ale w matki uderzyć łatwiej, prawda.

darkbulka Wysłany: 2014-02-28, 11:42   
Starsza Kobieta

cattalina napisał/a:
Ale jest też tak, że punkt widzenia się zmienia, ja mogłabym podac przykład ze swego podwórka - pani dyrektor kiedyś była zwykłym pracownikiem, są tu jeszcze osoby które pamiętają jak była w ciąży, jak jej dzieci chorowały, jak brała zwolnienia, itd.
Jakoś teraz ma do tego wszystkiego inny stosunek, no ale cóż dzieci prawie dorosłe, w razie kataru dadzą radę same ;)
Wystarczy trochę zmienić swój stosunek, pamiętać też, że nie życie dla pracy, ale odwrotnie ;)

ja znam przyklad odwrotny.
szefowa bezdzietna, z wyboru, nie mogla scierpiec matek, zwolnien/karmien itp. potem decyzja o poznej ciazy i teraz sama lata i opowiada o kupkach/karmieniach, malo tego, doskonale rozumie zwolnienia ;)

cattalina Wysłany: 2014-02-28, 12:13   

Darkbulka, no widzisz, odwrotnie, ale jednak tak samo - kolejny przykład na to, jak punkt widzenia zależy...itd. - nawet jeszcze lepszy ten przykład, he he.

Alma, tak średnio, bo nie dość, że człowiek chory to jeszcze poszkodowany. Opłacamy składki zdrowotne w razie choroby chcemy być zaopiekowani, prawda? nie wiem, jak Ty, ale zdarzało się, że ja podczas choroby dziecka wydawałam 300zł, co dla mnie jest sporą sumą.
Jakbym w takim czasie miała zarobić 50% tego co zwykle, to sorry.
Choroby się nie wybiera, choroba to zdarzenie losowe - a nie zła wola pracownika, od tego należy wyjść.

Oraz od tego, aby to przede lekarze byli uczciwi i lewych zwolnień nie wystawiali - jakże wtedy wszystko byłoby proste, prawda? ;)
Bo jakoś nikt tu nie wspomniał, że owszem zwolnienie, owszem ta nieszczęsna matka polka, owszem to dziecko ciężko chore na katar, no ale ktoś do cholery te zwolnienia wydaje, czyli poświadcza, tak?

Myślisz i masz.
szczęście

Antka Wysłany: 2014-02-28, 12:18   

Forumowy wyjadacz

Alma_ napisał/a:
A jesli chodzi o ZUS, to chyba jednak bardziej niz ciężarne i rodzice małych dzieci, obciążają go renciści i krusowcy. Ale w matki uderzyć łatwiej, prawda.

E tam, latwiej, po prostu na forum mamy wiecej matek niz rencistow i krusowcow, wiec sie temat wokol tej a nie innej grupy kreci.

skrzacik Wysłany: 2014-02-28, 14:40   

Starsza Kobieta

Ja tam po prostu się cieszę, że mieszkam w państwie z, mimo wszystko, dobrym zapleczem socjalnym. I że jest faktyczna możliwość wzięcia płatnego zwolnienia w razie choroby (czy to swojej, czy dziecka). To, czy matka/ojciec z tego korzystają, to już zupełnie inna para kaloszy.

Odpowiedz do tematu