Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Biuściaste linki :)
Autor Wiadomość
MarMaja Wysłany: 2010-07-14, 13:54   

Starsza Kobieta

carol napisał/a:
MarMaja napisał/a:
Rozmiarówka jest niestety bardzo kiepska. Sklep, w którym największa dostępna miseczka to D nie spełnia wymogów tego wątku.

eeee??
ja tam spokojnie widzialam i 65M... i nawet mi wyszukalo kilka takich stanikow....

ja nie znalazłam, ale może nie umiem szukać na tej stronie.
Jak weszłam w tabele rozmiarów i zobaczyłam sposób doboru wielkości miski, to zmieniłam napisane wczesniej zdanie, bo w zasadzie wielkość rozmiarów poszczególnych modeli nie ma już znaczenia ;)

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

Zmora Wysłany: 2010-07-14, 20:27   

Starsza Kobieta

MarMaja napisał/a:
Sklep, w którym rozmiar właściwiej miseczki ustala się wg wzoru:
Cytat:
wielkość miseczki = obwód w biuście - obwód pod biustem

nie spełnia warunków tego wątku.

Ale to chyba jest prawda? Tylko problemem jest parametr "obwód pod biustem". Ale klasyczną tabelkę
http://stanikomania.pl/pliki/tabela_rozmiarow.html
właśnie można opisać tym wzorem.

MarMaja Wysłany: 2010-07-14, 21:28   

Starsza Kobieta

Zmora, ale jeśli "tylko problemem" jest parametr "pod biustem", to on jednak dość poważnie zmienia sposób wyliczania rozmiaru i wpływa na dostępną ofertę "uświadomionego" rozmiaru stanika. Wg mnie sklep, który podaje tylko jedną rozmiarówkę i raczej dość ograniczoną, chyba nie do końca jest sklepem, o który w tym wątku miało chodzić.
I o to mi właśnie chodzi ;) , bo same wyliczenia misek w pewnym zakresie rozmiarów, przy średnich biustach w miarę pokrywają się.

brytyjskie:
A 11,5
B 14
C 16,5
D 19
DD 21,5
E 24
F 26,5
G 31,5
GG 34
H 36,5
polskie:
Cytat:
•różnica 12 cm = miseczka A
•różnica 14 cm = miseczka B
•różnica 16 cm = miseczka C
•różnica 18 cm = miseczka D
•różnica 20 cm = miseczka DD i E
•różnica 22 cm = miseczka F
•różnica 24 cm = miseczka G

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

Zmora Wysłany: 2010-07-14, 21:45   

Starsza Kobieta

Głównie chodziło mi o to, że po tak sformułowanym zarzucie, MUSIAŁAM sprawdzić tabele, bo zaczęłam się bać, że moje przeświadczenie o proporcjonalności akceptowanego obwodu w biuście do zadeklarowanego obwodu pod biustem, dla miski z daną literką, jest fałszywe... Masz rację, że tabelka o kant stołu potłuc, choćby dlatego, że nie wiadomo, czemu miałoby odpowiadać oferowane 65M? Ale te parametry, które zamieścili, są niemal identyczne jak w tabelkach "polskich producentów" - porównałam z dopasowaną.

carol   Wysłany: 2010-12-26, 23:03   

Starsza Kobieta

odradzam sklep internetowy intymna.pl
NAjpierw mialam problemy z aktywacja konta. Dopiero po napisaniu wiadomosci do dzialu zamowien udalo sie "odblokowac" (konto zostalo aktywowane, wpisywalam dobry login i haslo, ale po wylogowaniu w zaden sposob nie moglam sie ponownie dostac na swoje konto).
Zamowienie zlozylam 13.12. Dostalam informacje, ze spodziewany termin dostawy to 23 grudzien. OK. 21.12 dostaje maila, ze niestety nie udalo im sie skompletowac calego mojego zamowienia i brakuje im jednego kompletu, ktory juz nie jest wg nich dostepny u producenta. Poprosili zebym wybrala jakas inna bielizne albo podala nr konta. Podalam nr konta, bo zamowilam wszystko co mi sie podobalo i bylo w moim rozmiarze, wiec na sile nie chcialam kupowac. 23.12 dostalam kolejnego maila, ze znowu czegos nie maja. Zapytalam jak to sie ma do maila z 21.12, czy nie mozna tego bylo w jednym mailu zawrzec i dzis powinnam dostac moje zamowienia, a nie informacje , ze czegos znowu nie maja. Stwierdzialam tez, ze w zwiazku z tym sa malo profesjonalni. Poprosilam tez o anulowanie mojego CALEGO zamowienia.
W ramach przeprosin (moje zamowienia naprawde nie bylo male) dostalam maila z automatu, ze przepraszaja, ale z przyczyn od nich nie zaleznych zamowienie nie moze byc zreazlizowane. Zadnego przepraszamy za niedogodnosci czy cos w tym stylu.
Na zwrot kasy wciaz czekam.
NIE POLECAM. Szczegolnie komus komu zalezy na konkretnym czasie.
Dobrze, ze na mnie trafilo, a nie np na jakiegos pana, ktory robil zakupy na gwiazdke swojej kobiecie.

Misiaczek Wysłany: 2010-12-27, 13:42   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

To rzeczywiście był u nich jakiś niefart. Też od nich zamawiałam i wszystko było ok. Może teraz się skiepścili.

carol Wysłany: 2010-12-27, 13:45   

Starsza Kobieta

alez moga czegos nie miec. I moga juz tego nie dostac u producenta, bo wlasnie sie skonczylo (pomijam fakt, ze nie usunieto tego ze strony). Chodzi mi o fakt, ze nie mogli w jednym mailu wymienic wszystkich rzeczy, ktorych im brakuje.

RedGirl Wysłany: 2011-02-12, 17:13   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja tez kupowalam na intymna.pl i nei bylo problemu
Troszke wam zazdroszcze tego kupowania biustonoszy przez net bo ja mam nierowne piersi (wiem ze kazna z nas jest asymetryczna ale ja mam bardzo duza roznice) i musze kazdy stanik przymierzyc przed zakupem :-(

Jak sobie ogladam bielizne czasem na tych stronach to tylko slinka leci...

chyba musz esobie zrobic sztuczne cycki to wtedy wszystko ebdzie pasowac hehehe

ziel_lena Wysłany: 2011-02-12, 19:00   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
http://www.avalingerie.pl/ kolejna polska firma z sensowna rozmiarówką :-)

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

ziel_lena Wysłany: 2011-10-07, 15:47   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
http://www.milady.pl/

Dziewczyny z Gdańska mogą odebrać zamówienie stacjonarnie - sklep ma siedzibę w Młynie na parterze. Mozna przymierzyć w sklepie i zrezygnować z zamówienia bez ponoszenia kosztów.

Byłam w sklepie, żeby rozeznać co i jak. W sklepie stacjonarnym nie ma zbyt wiele ekspozycji, ale jest dużo różnych rozmiarów. Są wieszaki oznaczone np. 65E, 70I itp i na każdym wieszaku wiszą ze 3-4 staniki danego rozmiaru.

Zamawiać jeszcze nie próbowałam, ale w trakcie mojej wizyty w sklepie była inna pani i ekspedientka opowiadala jej o możliwości zamówienia i odebrania w sklepie. A na stronce calkiem sporo rzeczy :hyhy:

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

agnes899
[Usunięty]
Wysłany: 2012-10-19, 14:10   

http://lobby.blox.pl - czyli Lobby Biuściastych. Jak dla mnie skarbnica wiedzy na tematy stanikowe, jest też siostrzana wersja Lobby Mało-Biuściastych. Dzięki nim odkryłam, że noszę zły rozmiar stanika :zdziwko:

A ostatnio trafiłam na ciekawy artykuł, cytuje kawałek:
Cytat:
Jak widzicie na zdjęciach, skorygowany rozmiar i model biustonosza nie wywołuje już takich ucisków i lokalnych wzrostów temperatury ciała, które mogą powodować nie tylko zwykły dyskomfort, ale także zaburzenia układu chłonnego czy zapalenia w obrębie gruczołu piersiowego. Jeśli nie chcemy takich lokalnych ucisków i obtarć, musimy uważać zarówno na za ciasne, jak i za luźne obwody. Równie ważna jest wielkość miseczek - ani za małe, ani za duże nie zrobią nam dobrze.

Całość artykułu tutaj: http://balkonetka.pl/2011/6/10/innowacyjna-corin
Myślałam, że już dobrze dobrany rozmiar to sukces, a jednak trzeba szkolić się dalej.

Poszukująca Wysłany: 2013-02-06, 09:34   
Pampersa mi dali i nowym nazwali
Poszukująca

Jak do nas trafilas?: poszukiwania
Dzięki drogie Panie, wiele ciekawych adresów tu znalazłam;-)

lilia Wysłany: 2013-02-17, 09:27   

Starsza Kobieta

Czy kupowała któraś na stronie www.e-lady.pl widzę tam piękne biustonosze na duże rozmiary tylko czy dobra jakość itp?

Puuu Wysłany: 2013-02-17, 17:51   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

widz tam biustonosze Ewy Bień - miałam ze dwie sztuki i nie narzekałam do tego kinga i konrad - zależy od modeli... od pozostałych producentów których mają nie nic nigdy nie miałam.

Nabla Wysłany: 2015-01-19, 00:15   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Fajny kalkulator (niestety, tylko w calach, ale google przelicza...)
http://www.brasizecalculator.tk/

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Odpowiedz do tematu