Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Hity i kity menu
Autor Wiadomość
Lilek Wysłany: 2009-07-16, 11:34   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

My wesele mieliśmy w sierpniu.
Oprócz rzeczy już tutaj wymienionych hitem były pysznie przyrządzone golonki i smażone pierogi do barszczyku. No o szynce ze stołu wiejskiego nie muszę już spominać ;)

Kitów nie było. Poszło wszystko ;)

Dwa łobuziaki P i A :)

MartynaNowa8 Wysłany: 2010-04-30, 14:49   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Schaboszczaki są kitem wg mnie:)
Ale za to super pomysłem jest zwykła kremowa pomidorówka z ptysiowymi kulkami!!! Jadłam ostatnio na weselu kolezanki, pychota!!!
Poza tym super pomysłem były też malutkie kanapeczki z łososiem, wszytskie poszły:)

Leteecia Wysłany: 2010-05-01, 17:14   

Poważnie uzależniona
cyborg

Antka napisał/a:
elton napisał/a:
Zawsze sprawdza się klasyka, czyli rosół, jakieś flaki, schabowi i bigos.

A mi sie wydaje ze schodza dlatego, ze sa podawane jako pierwsze, kiedy goscie sa glodni. Jak sama jestem na weselu to mam ochote poprobowac czegos innego niz sobie moge zjesc w domu.

Nie wiem jak u Was, ale na Śląsku klasykę typu żurek/strogonof/flaczki podaje się... na samym końcu. Przynajmniej tak było na kilku ostatnich weselach, na których byłam. U nas ostatnim daniem był właśnie żurek z grzybami. Był boski :lizak:

U nas (sierpień) hitem były wszystkie rzeczy "na jeden haps": małe fikuśne ciasteczka zamiast wielości ciężkich, rozpływających się ciast, pokrojone owoce, niewielkie wymyślne galarety, różne ptysie, pieczone mięsa na zimno, deski serów, ryb. ładnie podanych wędlin - wszystko, co było małych rozmiarów i dało się pokosztować. Hitem był też wspomniany żurek na koniec (dużo witaminy C po wódeczce :hyhy: ), tradycyjny obiad z roladą, modrą kapustą i kluskami, grill z piwem i dania "wiejskie" typu smalec, ogórki, ser na ostro :cool2:

Wszystko znikało, ale wg mnie nietrafionym pomysłem były lody, mogłam wziąć zamiast sałatkę owocową, bo jednak lody już nikogo nie zachwycają ;) I tort był średni, miał być z innej piekarni, był jaki był, choć innym smakował, ale ja miałam porównanie i niestety wolałabym aby (bez mojej zgody: :/ ) sala nie zmieniała dostawcy. Na półmiskach rybnych najwięcej zostało... sushi ;) W gronie tradycjonalistów się nie sprawdza, choć wygląda ładnie 8)

Generalnie uważam, że kluczem do znikającego jedzenia, prócz smaku af kors, jest sposób podania. Jak coś jest ciekawie ułożone to ludziki się koło tego kręcą. Dlatego bardzo lubię bywać w "naszym domu przyjęć" bo tam zawsze jest cudacznie podane :]

W domu jeszcze nigdy nie udało mi się tak ułożyć :P

Oliwia Wysłany: 2010-10-09, 17:35   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

U nas hitem okazały się desery w pucharkach (!), sałatka owocowa i ptysie - łabędzie. Nic nie zostało.

Alma_ Wysłany: 2010-10-11, 10:38   

Starsza Kobieta

Na pewno hitem są wszystkie przekąski "na jeden kęs" - szaszłyczki, babeczki, coś co można po prostu przegryźć na szybko, do czego nie trzeba sztućców.

poohatka Wysłany: 2010-10-11, 10:42   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Na ostatnim weselu rzuciliśmy się z Ł. na małe galaretki mięsne. :zawstydzony:

ŚWIETNYM pomysłem były arbuzy - z jednej strony pięknie wyrzeźbione w kwiaty, z drugiej - wydrążone i napełnione kuleczkami z miąższu - baaaardzo chętnie sięgano po te kulki (arbuzy stały na stołach, robiąc jednocześnie za dekorację :D ). :hyhy:

P.
:police: rodzinna pasja

ziel_lena Wysłany: 2010-10-11, 10:55   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
U nas absolutnym hitem była potrawa o nazwie "wyborne mięso" - wołowina z kukurydzą, fasolą czerwoną, papryką, cebulą i serem. do tego pieczone ziemniaczki. Tak szybko to zniknęło, że nawet nie zdołałam spróbowałać.
Poza tym "filet italia" - mięso z kurczaka, ale nie zwykła pierś, tylko z pesto i mozarellą :lizak:
Rosół był boski, mimo, ze na dworze szalał upał :)
I jeszcze łosoś po kaszubsku. Nie mogłam się od tego oderwać :lizak: :lizak: :lizak:

Kitem okazał się chyba półmisek wędlin i serów, podany w ramach kolacji - tzn goście chyba bardziej interesowali się sałatkami czy rybą w galarecie. Ale przynajmiej mieliśmy na czym jajecznicę w domu zrobić :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

katmilka Wysłany: 2010-10-11, 13:39   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

u nas hitem okazała się fontanna czekoladowa i owoce do tego... i dorośli i dzieciaki miały radochę...

anonimka Wysłany: 2011-02-21, 15:39   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Hitem była kaczka na obiad (nie zdołaliśmy jej zjeść na obiedzie, ale goście baaaaardzo zachwalali) i łosoś wędzony w całości.

( )

minora Wysłany: 2011-09-11, 15:50   

Jak do nas trafilas?: Google
Dla mnie kitem w menu jest np. brak dań dla jaroszy.

usunęłam podpis niezgodny z regulaminem forum - ziel_lena
Ostatnio zmieniony przez ziel_lena 2011-09-11, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  

kleo88 Wysłany: 2015-03-06, 18:20   

dla mnie hitem na weselu byl wedzony losos, goscie mogli go skosztowac zamiast udzca jesli ktos nie lubil

Odpowiedz do tematu