Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
formalnosci przedslubne - sciagawka
Autor Wiadomość
hela Wysłany: 2014-03-07, 18:22   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

boskanela napisał/a:
Będąc w szkole średniej odbyłam kurs przedmałżeński. Mam podpis księdza, pieczątkę, wszystko. Czy będę musiała jeszcze raz odbywać ten kurs? Bo znajoma, coś wspominała,że teraz księża wymagają ponownego. Wiecie coś na ten temat?

Mala__Di napisał/a:
Niektórzy na przykład w ogóle nie uznają takiego kursu.

no właśnie.... brałam ślub we wrześniu 2013 i na hasło, że w liceum był taki kurs /przygotowanie - które miało obowiązywać dożywotnio - ksiądz się tylko uśmiechnął i kazał go powtórzyć :oczami:
Piątek-sobota-niedziela... dało się przeżyć, ale spotkanie z nawiedzoną katechetką z poradni życia rodzinnego powalało na kolana... Nic tylko iść szukać dziecka w polu kapusty :rotfl:

My <3

monia53662 Wysłany: 2014-03-17, 13:31   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja również odbyłam taki kurs w szkole średniej, proboszcz w mojej parafii jak najbardziej go honorował, ale mój przyszły mąż nie miał takiego kursu więc i tak razem chodziliśmy:) To wszystko zależy od ksiedza, czy kurs ze szkoły weźmie pod uwagę ale moim zdaniem jeżeli masz zaświadczenie to powinien.

nako Wysłany: 2015-06-16, 21:33   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Dlaczego ze wszystkich spraw związanych ze ślubem i weselem najbardziej przeraża mnie właśnie załatwianie spraw w kościele i tej poradni? Czy podczas kursów weekendowych załatwia się od razu też tą poradnię, czy to oddzielna para kaloszy?

Odpowiedz do tematu