Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kawa w kapsułkach
Autor Wiadomość
lilia Wysłany: 2014-01-09, 09:28   Kawa w kapsułkach

Starsza Kobieta

Jaką macie opinię na temat kaw w kapsułkach? Wiem że pewnie najlepiej ekspres z młynkiem na kawę w ziarnach i mielona na bieżąco itp, ale cenowo dość droga impreza jak ja piję jedną a mąż po 2-3 kawy dzienie.
Mamy ekspres na kapsułki z Tchibo i w miarę mi smakuje, ale ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy nie raczę się jakimś syfem czy lepiej kupować rozpuszczalną i zalewać wodą?

Znalazłam też ten art. i mnie torchę zmartwił http://kopalniawiedzy.pl/...er-Santos,12889 a co Wy sądzicie?

Plus pod gorącą wodą przelewany jest właściwie plastik i nie wiadomo co tam w środku właściwie dodają :niepewny:

ps. i ponoć jest kaloryczniejsza???

Atir Wysłany: 2014-01-09, 09:36   

Starsza Kobieta

lilia napisał/a:
Mamy ekspres na kapsułki z Tchibo i w miarę mi smakuje

Ja też od roku się raczę kapsułkami.
Do smaku się przyzwyczaiłam i jest ok.
Dużym plusem jest extra spieniacz + wygoda, że nie ma syfu z fusów.
Piję 2 kawy dziennie.
Dopóki mi maszyna nie padnie, to pewnie nowej nie kupię.
Na ślub dostałam wypasiony, ciśnieniowy, działał pół roku i teraz mam opory przed wydaniem kilku tysi.

Hm... no właśnie, przeczytałam, co napisałam powyżej i jestem zdziwiona jak mi się pozmienialo.
Kiedyś pracowałam jako baristka i gdyby mi ktoś powiedział, że kawa z Tchibo jest dobra albo, że pije rozpuszczalną, to ostro by się nam gadało :rotfl:

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

lilia Wysłany: 2014-01-09, 09:40   

Starsza Kobieta

A ile kcal mają te kapsułki z Tchibo?
I czy to jest zdrowe wogóle?
No i co w tych kapsułkach w środku jest bo czytałam o innych kapsułkach że skład to: kawa rozpuszczalna, cukier i sproszkowane mleko :kwasny:

Ja piję głónie tą Cafe Crema Mild a maż Espresso brazil bereza i cafe crema colombia
Ostatnio zmieniony przez lilia 2014-01-09, 09:43, w całości zmieniany 1 raz  

Nabla Wysłany: 2014-01-09, 09:42   

Starsza Kobieta
Every man must dine

lilia napisał/a:

:zdziwko: Kawa bez mleka i cukru ma jakies 2-3 kcal na porcje (sladowe ilosci tluszczy z ziaren).

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

lilia Wysłany: 2014-01-09, 09:45   

Starsza Kobieta

Nabla napisał/a:
lilia napisał/a:

Kawa bez mleka i cukru ma jakies 2-3 kcal na porcje (sladowe ilosci tluszczy z ziaren).

2-3 kcal to by było ok, ale czytałam o 100 na gotową porcję, ja piję z samym mlekiem bez cukru tylko zastanawiam się co jest w tych kapsułkach w środku

Nabla Wysłany: 2014-01-09, 09:59   

Starsza Kobieta
Every man must dine

lilia, to zalezy od rodzaju kapsulek. Sa takie, gdzie jest to po prostu upakowana ciasno kawa i nie rozni sie to wiele od zwyklego ekspresu cisnieniowego, gdzie "kapsulke" robisz recznie, ubijajac zmielona kawe. Sa takie, gdzie mozesz zaparzyc sobie czekoladowa wersje napoju kawowego z mlekiem i cukrem z jednej kapsulki - i tam pewnie cukru i tluszczu jest sporo...

Co do artykulu, ktory cytujesz, to tu jest zrodlo:
http://www.sciencedirect....308814610015530

Przecietna kawa z Nespresso (~150ng/ml) jest porownywalna (jesli chodzi o ilosc furanow) z typowym wloskim espresso (~110ng/ml). Najmniej ma kawa rozpuszczalna.

Przy czym jest to badanie ilosciowe jednego zwiazku, nie badanie wplywu roznie zaparzanej kawy na zdrowie. Jesli popatrzysz np. tu
http://www.tandfonline.co...440040903317505
to sie okazuje, ze ilosc furanow moze byc odwrotnie proporcjonalna do ilosci akrylamidow, ktore tez sa szkodliwe.

Atir Wysłany: 2014-01-09, 10:18   

Starsza Kobieta

lilia napisał/a:
maż Espresso brazil bereza i cafe crema colombia

ja też, wg. mnie najlepsze z Tchibo.
Nabla napisał/a:
Sa takie, gdzie mozesz zaparzyc sobie czekoladowa wersje napoju

Tchibo takich nie ma. Sa z posmakiem np: gałki muszkatołowej czy czegoś ale to wszystko.

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

Nabla Wysłany: 2014-01-09, 10:25   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Atir napisał/a:
Tchibo takich nie ma

Nespresso tez nie, ale w "padach" typu Senseo juz widzialam... przy czym biorac pod uwage powyzsze zrodlo, gdzie autorzy pisza:
Cytat:
This observation could be attributable to two factors, namely prevention of furan loss during handling as a result of the hermetic seal of the capsules, and the higher pressure applied by the Nespresso coffee machine (1850 kPa), which favours the extraction of this compound from the ground coffee.

padow wieksza ilosc furanow nie dotyczy, bo to po prostu to samo, co ekspres przelewowy. Ale mowiac potocznie o kapsulkach, kalorycznosci itp. czesto ludzie maja na mysli wszystkie pakowane kawy.

Mam problem z powyzszym artukulem o tyle, ze dla mnie tam jednoznacznie nie wynika, ze Nespresso ma wiecej furanow ze wzgledu na sposob pakowania, a nie rodzaj uzytej kawy. Autorzy porownuja kawe mielona z kawa z kapsulki poprzez pomiar ilosci furanow w uzyskanym naparze - nie sporobowali otworzyc kapsulki i zaparzyc tej samej kawy w inny sposob... ze recenzent to puscil? W Elsevierowskiej gazecie z IP ~4?

lilia Wysłany: 2014-01-09, 10:44   

Starsza Kobieta

Nabla dzięki, rozjaśniłaś mi i właściwie uspokoiłaś ;)

Atir napisał/a:
Tchibo takich nie ma. Sa z posmakiem np: gałki muszkatołowej czy czegoś ale to wszystko.

właśnie to mi się podoba bo jak kawa to wiem że kawa jak już dają smak to wiadomo że koło np o smaku wanilii to nawet w tym samym pokoju nie stało obok pudełka wanilii ;)

Atir Wysłany: 2014-01-09, 11:01   

Starsza Kobieta

lilia ja min innymi dlatego kupiłam kapsułkowy z Tchibo, żeby w środku była kawa :hyhy:
Na pewno nie używałabym kapsułek z mlekiem sprasowanym jak w innych firmach mają. To wydaje mi się bardzie "błe".

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

lilia Wysłany: 2014-01-09, 11:34   

Starsza Kobieta

ok to zostajemy przy kapsułkach Tchibo puki co :)

Michalina00 Wysłany: 2014-11-12, 10:57   Re: Kawa w kapsułkach

Pampersa mi dali i nowym nazwali

lilia napisał/a:

Mamy ekspres na kapsułki z Tchibo i w miarę mi smakuje, ale ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy nie raczę się jakimś syfem czy lepiej kupować rozpuszczalną i zalewać wodą?

To właśnie kawa rozpuszczalna jest najgorsza, a szczególnie ta tańsza. Jest bardziej kaloryczna, a do tego dają do niej gorszej jakości kawę (robuste). Zobacz sobie tę grafikę, tam masz wszystko konkretnie wyjaśnione:

martinetta Wysłany: 2015-07-24, 13:15   

Kawa w kapsułkach ostatnio stała się bardzo modna... jak dla mnie, jest opcja na bardzo szybką kawę, kiedy się człowiek mocno spieszy. Na co dzień jednak wolę bardziej tradycyjną formę. a więc z ekspresu przelewowego lub ciśnieniowego. Nie wiem, może to kwestia przyzwyczajenia.. Lubię sobie też poczytać o kawie, np. - dobrej wiedzy też nigdy nie za wiele :)
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2015-07-24, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  

pola-k Wysłany: 2015-08-12, 10:55   
pola-k

Kawa w kapsułkach nie jest tak intensywna w smaku jak świeżo mielona kawa i w moim rankingu jest zdecydowanie dalej od kawy z ekspresu czy z kawiarki.
Do kawiarki powinna być grubiej mielona.

Odpowiedz do tematu