Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Fani Królików
Autor Wiadomość
Kotofanka Wysłany: 2014-11-18, 13:33   Fani Królików
Pampersa mi dali i nowym nazwali

tak z czystej ciekawości - ile jest fanów kicających słodziaków?.

od razu mówię że jestem wielką fanką królików. i aktualnie posiadam parkę samiczek które się bardzo lubią :)

mada55582 Wysłany: 2014-11-19, 19:14   

Net włączony- gar z zupą spalony

ja niestety musiałam moje 2 cudowne kicaje po 4 latach razem oddać :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: synuś ma alergie

My

Asik33 Wysłany: 2014-11-22, 20:00   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jakiś czas temu wymarzyłam sobie kicającego słodziaka i już niedługo, bo w najbliższy czwartek zostanę dumną "mamą" małej samiczki. Mamy już wszystko przygotowane, tj. klatka, sianko itd. Zamówiliśmy królika karzełka.

Tak ogólnie to mam pytanie jak to jest, czy maluchy u Was biegały swobodnie po mieszkaniu, czy nie robiły kupek poza klatką, no i czy za bardzo nie gryzły, aha no i jak duże Wam urosły, mnie hodowcy od których nabywamy małą zapewniają, że nie będzie większa aniżeli 1,5 kg. będę wdzięczna za wszelkie info.

też trochę boję się, żeby mi się chłopaki nie okazali alergikami na króliki, bo wziewną i trochę pokarmowej mamy, więc....tfu tfu oby nie!

mada55582 Wysłany: 2014-11-23, 17:58   

Net włączony- gar z zupą spalony

Asik33 napisał/a:
czy maluchy u Was biegały swobodnie po mieszkaniu, czy nie robiły kupek poza klatką, no i czy za bardzo nie gryzły, aha no i jak duże Wam urosły, mnie hodowcy od których nabywamy małą zapewniają, że nie będzie większa aniżeli 1,5 kg

ja miałam adoptowane króliczki nie z hodowli. przy odpowiedniej diecie lulek ważył 1,5 kg miniaturka krótkowłosa a ptycha około 2 kg krzyżówka miniaturki krótkowłosej z miniaturka lew. maluchy biegały swobodnie po mieszkaniu załatwiały się do kuwety. moja rada na początku nie wypuszczaj od razu tylko stopniowo zwiększaj przestrzeń aby maluch się nauczył korzystać z kuwety. jeśli chodzi o kable i gryzienie to hmmm miałam wielbicielkę kabli więc miałam pochowane wszystkie.

polecam stronę kroliki.net tam znajdziesz informację o prawidłowej diecie i pielęgnacji

My

Asik33 Wysłany: 2014-11-24, 12:46   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

mada55582 dzięki, zajrzałam sobie, rzeczywiście sporo info, także będę podczytywać i się przyuczać :-)

nowoczesna Wysłany: 2015-08-12, 20:04   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja, ja, ja jestem wielbicielką królików! :D Posiadam ślicznego łobuza samca. Kupiony ponad pół roku w zoologu. Chciałam adoptować z fundacji, ale chłopak mi się pospieszył ;) Mój jest miniaturką, waży około 2 kg (chyba go przekarmiłam ;) ). Króliki mają wrażliwe jelitka i bardzo ważna jest prawidłowa dieta, trzeba pamiętać, że króliki są roślinożerne. Mój szkrab jeszcze jest niekastrowany ale w klatce załatwia się do kuwety, na zewnątrz - mimo że kuweta stoi - załatwia się wszędzie tylko nie tam :D Mam nadzieję, że po kastracji będzie trafiał do kuwety ;)

Odpowiedz do tematu