Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
CHOMIK
Autor Wiadomość
corgi Wysłany: 2014-04-04, 11:58   CHOMIK

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Mam pytanie do doświadczonych Babińcówek w temacie oswajania chomika. Takiego prosto ze sklepu, dziką świeżynkę. Jakie miałyście sposoby na tego małego dzikusa, żeby nie gryzł, nie uciekał, tylko dał się w końcu pogłaskać i wziąć do dłoni ?

Mój blog decoupage

Pomóżmy wyzdrowieć Kacperkowi - podaruj mu 1% swojego podatku

Madziara*x Wysłany: 2014-04-04, 16:49   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Jak do nas trafilas?: G.
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że zależy to od konkretnego egzemplarza ;)
Miałam kiedyś kilka chomików, i niektóre po jakimś czasie się oswoiły, inne po kres swych dni pozostały dzikusami.
A oswajałam jedzeniem. Dawałam marchewkę z ręki, wpierw nie chciały, uciekały.
Ale po pewnym czasie, krok po kroczku przychodziły, zabierały marchewkę.
Później dały się w klatce pogłaskać palcem, później już dłonią, a w końcu można je było wziąć na ręce.
Ale też nie zawsze, jak miały zły dzień, od razu po włożeniu ręki do klatki, dziabały ;)

justa Wysłany: 2014-04-06, 18:30   Re: CHOMIK
Forumowy wyjadacz

corgi napisał/a:
Mam pytanie do doświadczonych Babińcówek w temacie oswajania chomika. Takiego prosto ze sklepu, dziką świeżynkę. Jakie miałyście sposoby na tego małego dzikusa, żeby nie gryzł, nie uciekał, tylko dał się w końcu pogłaskać i wziąć do dłoni ?

najpierw daliśmy oswoić sie chomikowi z nowym miejsce, jego domowym domkiem, a teraz oswajamy się z nim my ale w jego domku, to znaczy, nie wyciągamy go, tylko my wsadzamy rękę do jego domku i np karmimy go czy głaszczemy

klara90 Wysłany: 2014-06-29, 11:51   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Najlepiej go kupić jak jest bardzo młody,potem już nic nie zrobisz.Ja zawsze takie kupowałam i nie było z tym problemu.Bardzo dramatycznie odchodzą i nie skuszę się już.

nowoczesna Wysłany: 2015-08-12, 20:25   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja za dzieciaka pamiętam miałam chomiczkę ze sklepu, która strasznie gryzła. Wyciągaliśmy ją w rękawicach, puszczaliśmy ją na stole. Mówiliśmy do niej po imieniu, głaskaliśmy... w efekcie czego po jakimś czasie można było już ją wyciągać gołymi rękami, ale też trzeba było mieć do tego podejście. To był mój najlepszy chomik z dzieciństwa, reagowała na swoje imię. Kiedyś uciekła nam pod kuchenkę.. Wołaliśmy, wołaliśmy i sama wyszła.. A ileż ja ją wycałowywałam! :D Raz chyba miała dosyć już moich całusów i ugryzła mnie w usta :D

Odpowiedz do tematu