Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Paciorkowce grupy B - zagrożenie dla noworodka
Autor Wiadomość
^Aldona^ Wysłany: 2013-05-25, 20:30   
reklama

Dzięki dziewczyny za informacje; będę o tym pamiętała.

^Aldona^ Wysłany: 2013-06-16, 10:15   
reklama

Rozwiązanie miałam za pomocą CC; Córka nie zaraziła się Paciorkowcem.

japstamsam Wysłany: 2015-06-16, 14:03   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Paciorkowiec to niebezpieczna bakteria, która może prowadzić do zapalenia opon mózgowych. W związku z tym każdy, kto miał styczność z paciorkowcem, powinien znać na pamięć pierwsze objawy zapalenia opon, tak aby móc w porę zgłosić się do lekarza. Tutaj są wypunktowane objawy zapalenia opon mózgowych: uznane za relame/carol Polecam przejrzeć.

japstamsam
Ostatnio zmieniony przez carol 2015-06-16, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  

Zmora Wysłany: 2016-01-13, 16:44   

Starsza Kobieta

Wyciągam z prośbą o opisanie doświadczeń przez inne mamy (albo z kolejnych porodów).

jupi Wysłany: 2016-01-14, 20:50   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Mi GBS wyszedł dodatni przed pierwszym porodem. Ważne jest, żeby do szpitala zabrać wynik badania i od razu pokazać go na izbie przyjęć, wtedy lekarz wie, że musi podać antybiotyk. Antybiotyk podawany jest co 4 godziny, za skuteczne uznaje się minimum dwie dawki.
Przy pierwszym porodzie miałam podane dwie dawki. Młodemu, ze względu na powikłania okołoporodowe, kilkakrotnie robiono badania krwi w szpitalu, CRP też, ale nie wiem, czy to ze względu na GBS.

Przed drugim porodem nie miałam robionego badania, lekarz automatycznie uznał wynik GBS za dodatni. W szpitalu nikt się nie spieszył z podaniem antybiotyku, a poród nagle się rozkręcił. Dostałam tylko jedną dawkę, co uznali w opisie za brak pełnej profilaktyki okołoporodowej. CRP dziecku zbadano tylko w pierwszej dobie, w drugiej wypisali nas do domu.

Nikt nie zalecał mi żadnego leczenia w trakcie ciąży, albo pomiędzy ciążami. Podobno poród cc eliminuje ryzyko zarażenia, ale sam dodatni wynik GBS nie jest wskazaniem do cięcia.

Zmora Wysłany: 2016-01-15, 08:13   

Starsza Kobieta

jupi napisał/a:
Podobno poród cc eliminuje ryzyko zarażenia, ale sam dodatni wynik GBS nie jest wskazaniem do cięcia.

Ja czytałam opracowania lekarskie i tam forsowali tezę, że cc nic nie zmienia - ale może bardzo chcieli tak napisać i znaleźli argumenty, np. skupiając się tylko na jednym aspekcie zakażenia.

Rozumiem, że Twoje dzieci nie miały robionych posiewów z nosa, pępka itp.?

Puuu Wysłany: 2016-01-15, 08:33   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Zmora, ja też miałam przed pierwszym porodem dodatni wynik, w szpitalu dostałam od razu antybiotyk (wydaje mi się, że dostałam jedną dawkę ale szczerze mówiąc nie jestem pewna bo dla mnie ten pierwszy poród był ogólnie straszny i stresujący), maiłam cc. CRP dziecka w szpitalu robione było codziennie wynik był ok
Za drugim razem też miałam robiony posiew ale w sumie nie wiem po co. miałam podany antybiotyk ale cięcie miała chyba mniej niż 0,5h po podaniu. Dziecku CRP mocno skoczyło w drugiej dobie ale po dodatkowym badaniu po 12h zaczęło spadać i nie podano antybiotyku - nie wiem czy to wina GBSu w sumie nie pomyślałam o tym w szpitalu (pewnie okołociążowe rozmiękczenie mózgu).
Ani w pierwszym ani w drugim wypadku nie maiłam jakiś dodatkowych zaleceń i badań. W karcie Magdy mam wpis, że miała robiony wymaz z ucha, u Bartka nie mam nic o wymazie a tylko informacje a badaniu w kierunku infekcji wew macicznej.

jupi Wysłany: 2016-01-15, 20:20   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Zmora napisał/a:
Rozumiem, że Twoje dzieci nie miały robionych posiewów z nosa, pępka itp.?

Żadnych posiewów nie mieli robionych. Rodziłam w dwóch różnych szpitalach na przestrzeni dwóch lat. Podejście było identyczne - "wynik CRP jest w porządku, proszę się nie martwić".

Odpowiedz do tematu