Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwana karma dla kota
Autor Wiadomość
lula85 Wysłany: 2016-01-15, 10:34   Poszukiwana karma dla kota

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Puszkuję dobrej i nie aż tak bardzo drogiej karmy dla naszego pupila. Kot ma niecały rok. Pierwszy właściciel trochę go zaniedbał. Więc musi teraz wziąć się za dobre odżywianie Klakiera/ Możecie doradzić, jak karmić kota?

DC Wysłany: 2016-01-15, 20:47   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Poczytaj: http://babiniec-cafe.pl/viewtopic.php?t=3914

Im bardziej poznaję ludzi-tym bardziej kocham zwierzęta

morena Wysłany: 2016-01-22, 08:11   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Z hodowli więzłaś tego Kocurka, czy po prostu zabrałaś od podłego człowieka? Zacznij od mięsa, gotowane lub surowe, jak uważasz, co wygodniej. To główne posiłki, mleka nie dawaj, tylko wodę. Chrupki powinny być w jego miseczce cały dzień. My mamy 2 koty, też podobnie się znalazły u nas ;) i im kupujemy prevital. Jeśli Twój lubi gotowe saszetki to też są, nasze przeważnie jedzą suchą. Jeśli nie mam czasu cos ugotować to daję gotowiznę

hela Wysłany: 2016-01-22, 20:14   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

morena napisał/a:
Chrupki powinny być w jego miseczce cały dzień.

Bardzo ciekawa teoria.. :szok:
Gdyby moje dwa koty miały w miseczkach chrupki cały dzień (co też jest niemożliwe, bo musiałabym non stop dosypywać :rotfl: ), to zapuściłyby przy tych miseczkach korzenie :oczami:

My <3

misiepolarne Wysłany: 2016-01-24, 15:56   

Starsza Kobieta

a widzisz, moje mają chrupki cały dzień. I o ile Sernik ich nie zje, bo z zębami kłopoty ma, to Szarlotka nadal chuda jak przecinek - zjada ile potrzebuje.
Ja jestem zwolennikiem sypania suchego by zawsze było.

behemot Wysłany: 2016-01-24, 17:52   

misiepolarne napisał/a:
Ja jestem zwolennikiem sypania suchego by zawsze było.

Ja też, tak jak moi weterynarze.

Tyle tylko, że w przypadku jednej z moich kotek (mam 2), trzeba ją pilnować, bo została znaleziona jako dorosły kot, który wiecznie był głodny i ma odruch rzucania się na jedzenie, kiedy tylko pojawi się w misce. Zjada wszystko i wymiotuje od razu.
Tak więc po nałożeniu do misek jedzenia trzeba jej pozwolić zjeść parę kawałków suchego i odciągnąć od miski, odchodzi bez problemu, a potem je już normalnie...

Nie wyobrażam sobie dozowania kotom karmy 2 czy 3 razy dziennie - czasem wracamy z pracy do domu normalnie o 16:00, a czasem dopiero o 19:00 lub 20:00, w tym czasie koty miałyby głodować? (wychodzimy z domu ok. 7:00)

A&R
blogowo
:police:

Nabla Wysłany: 2016-01-24, 17:56   

Starsza Kobieta
Every man must dine

behemot, mój kocur, od małego wychuchany w domu, nigdy nie głodzony, nie odszedł od miski nim nie była pusta. Suche nie mogło stać, bo pękłby, ale nie odpuścił. W efekcie mieliśmy "zegarową" miskę, żeby móc czasem wyjść wieczorem.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Alma_ Wysłany: 2016-01-24, 18:08   

Starsza Kobieta

behemot napisał/a:
czasem wracamy z pracy do domu normalnie o 16:00, a czasem dopiero o 19:00 lub 20:00, w tym czasie koty miałyby głodować?

Taaa, żołądeczki przyschłyby im do kręgosłupków :rotfl:

behemot Wysłany: 2016-01-24, 18:25   

Alma_ napisał/a:
behemot napisał/a:
czasem wracamy z pracy do domu normalnie o 16:00, a czasem dopiero o 19:00 lub 20:00, w tym czasie koty miałyby głodować?

Taaa, żołądeczki przyschłyby im do kręgosłupków :rotfl:

Nie wiesz, co moje "głodne" koty potrafią zmajstrować w domu... :masakra:

Już wiemy, że puste miski (w weekend głównie) = nie ma spania od 3:00 rano.
Jest w miskach żarcie = a śpijcie sobie i do 12:00.
Wiem, że to kwestia przyzwyczajenia kotów i wygoda dla nas, ale skoro nie odbija im się to na zdrowiu, to czemu nie?

A&R
blogowo
:police:

Alma_ Wysłany: 2016-01-24, 22:21   

Starsza Kobieta

Tak tylko się śmieję, bo moje koty zawsze są wściekle głodne na dźwięk otwieranej lodówki, drą pyszczki jakby miesiąc nie jadły! :rotfl: U nas też sucha karma dostępna jest cały czas, ale to nie o to chodzi ;)

MarMaja Wysłany: 2016-01-25, 13:29   

Starsza Kobieta

Moje żebrzą pod pojemnikiem na chrupy nawet jak w miskach mają dużo chrup ;)
Lubią po prostu świeży wsyp :hyhy:

Nie ma reguły, z kotem jak z człowiekiem - jeden będzie jadł bez umiaru, a drugi poskubie jak wróbel. U nas chrupy stoją cały dzień, ale w małych ilościach w każdej misce ;) Tak nam wygodniej. Nasze kilka kotów i tak większość dnia przesypia, więc nie ma szczególnego znaczenia czy mają coś w miskach, czy nie, ponieważ uaktywniają się dopiero jak w domu robi się ruch. Jak jestem z nimi sama w domu, to często nawet kilka godzin kota w ogóle nie widzę, bo towarzystwo pochowane w swoich miejscówkach i śpi, nie w głowie im żarcie ;)

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

Odpowiedz do tematu