Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Do you zumba?
Autor Wiadomość
figa Wysłany: 2013-09-06, 16:00   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jak do nas trafilas?: z g.;)
I ja zaczynam 2 razy w tygodniu od 25.09 :hyhy:

pino Wysłany: 2013-09-06, 18:49   

figa, fajnie :) Ja teraz chodzę raz w tygodniu :hurra:

asia_w Wysłany: 2014-03-18, 18:12   

Jak do nas trafilas?: od Kini :)
nyx napisał/a:
z Warszawy Piotrek Litwiniuk, Stefan Jakóbczyk, Michał Kurpet i Łukasz Grabowski.

no moim ulubieńcy do których chodzę a w szczególności do Piotrka :)

solis Wysłany: 2014-03-25, 14:30   

Net włączony- gar z zupą spalony

przeczytałam wątek, pooglądałam filmiki i stwierdziłam, że to co szumnie nazywa się u mnie zumbą jest zwykłym aerobikiem! Byłam kilka razy jak na razie i przyznam, że byłam zaskoczona bo przypominało to aerobik (który obcy mi nie jest), a spodziewałam się bardziej tańca, ale stwierdziłam, że skoro te zajęcia prowadzone od kilku lat cieszą się taką popularnością, to widocznie się nie znam i to jest zumba.
Czy ja się mylę czy zumba to układy zbliżone do aerobiku (te same kroki) czy bardziej jednak taniec?

kiranka Wysłany: 2014-07-21, 09:42   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

zumba jest połączeniem tańca i areobiku. Wygląd zależy od prowadzącego, a wielu niestety nie umie tego robić właściwie lub ciekawie. Każda piosenka to inny układ i na pewno nie może on polegać na jakiś seriach unoszeń etc.

DC Wysłany: 2016-01-13, 12:41   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Temat z lekka przykurzony, ale może jeszcze dziewczyny "zumbują" ... tak więc do tych co jeszcze pamietają jak to było, albo wiedzą jak to jest pytanie: czy po zajęciach "czułyście" mięśnie ?? jakieś zakwasy były?? Ja zaczynam przygodę z Zumbą, byłam na trzech zajęciach, z każdych wyszłam mokrusieńka , ale w mięśnich nic, żadnych zakwasów,jakiegoś dyskomfortu.... i nie wiem, czy za bardzo myślę o układzie, zeby nie pomylic i nie zastanawiam się nad pracą mięśni, jakiś napinaniach, czy moje mięśnie są tak "wyrobione :szok: a może ten typ ćwiczeń tak ma ?

Im bardziej poznaję ludzi-tym bardziej kocham zwierzęta

Caska Wysłany: 2016-01-13, 13:17   

Forumowy wyjadacz

Zakwasów nigdy, kilka razy miałam "miękkie" nogi albo ręce ;)
Wciągnęłam się w wakacje i teraz tydzień bez zumby tygodniem straconym :rotfl:

adriana Wysłany: 2016-01-13, 14:02   

Starsza Kobieta

Ja też zakwasów nie miewam za to czasem prawie, że się wyczołguję z sali bo taka jestem wykończona. Zumbuję trzeci rok i baaardzo to lubię.

mama domowa
ArtAda

DC Wysłany: 2016-01-14, 07:16   

Dzięki dziewczyny :) adriana, podziwiam i zazdroszczę... w mojej "wsi" Zumba ruszyła dopiero od 4 stycznia, zainteresowanie jest wielkie, normalnie pełna sala, więc mam nadzieję, że instruktorka pociągnie to ... Ciekawa jestem efektow, mam nadzieję, że po jakimś czasie ubędzie mnie tu i ówdzie :zawstydzony:

nituszka Wysłany: 2016-01-14, 11:54   

Net włączony- gar z zupą spalony

ja chodzę na zumbę już prawie 6 lat :) z małymi przerwami, bo w międzyczasie urodziłam dziecko, ale do końca ciąży prawie chodziłam na zumbę, oczywiście wykonując lżejszą wersję.

mam podobnie jak dziewczyny pisały, często wychodziłam totalnie wykończona po ćwiczeniach, zakwasów nigdy nie miałam, oprócz zajęć, na których instruktorka robiła taki jeden układ i po nim zawsze miałam zakwasy w "boczkach" ;)
kondycję sobie wyrobiłam dzięki zumbie, ale żebym jakoś szczególnie schudła albo wyrzeźbiła mięśnie to nie. najfajniejsza jest zabawa i taniec i to jest to co mi się podoba w zumbie :D

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi.

DC Wysłany: 2016-01-14, 15:42   

nituszka,szacun dziewczyno.. 6 lat to już chyba uzależnienie ;)
nituszka napisał/a:
żebym jakoś szczególnie schudła albo wyrzeźbiła mięśnie to nie
no tu mnie nie pocieszyłaś :zalamany: trzeba będzie się zmobilizować żeby jakoś jednak ubyło, może coś dodatkowo poćwiczyć w domu :niepewny:

PaniIlona Wysłany: 2016-01-15, 12:51   

Zumba to bardzo energiczny taniec. Jak zobaczyłam te zajęcia po raz pierwszy to byłam zdziwiona, że trenerka była tak bardzo spocona. Później sama zdecydowałam sie uczestniczyć w takich zajęciach. Powiem szczerze, że byłam w szoku, że po piętnastu minutach tańca można być tak bardzo zmęczonym. Zdaje sobie sprawę, że nie wykonywałam wszystkich ruchów tak jak trzeba bo nie nadążałam, a mimo to byłam okropnie zmęczona. Układy były różne i wszystkie wpasowywały się w muzykę. Zajęcia te są na pewno dobrym sposobem na schudnięcie bo cały czas człowiek jest w ruchu i nie ma chwili odpoczynku.

namdu Wysłany: 2016-02-25, 13:58   

Ja zapisałam się na kurs tańca w szkoła tańca Szczecin/ciach/. Bardzo fajne zajęcia. Można się wyżyć, odstresować, zmęczyć, a do tego wszystkiego wyrobić sobie figurkę ;)

regulamin, VI, 4, Kirka
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2016-03-02, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  

malakatka Wysłany: 2016-03-22, 12:13   

Jak do nas trafilas?: google
ja raz w tygodniu zumba, a pozostałe dni zajecia fitness, troche na brzuch a w wiekszosci takie ogólnorozwojowe. Staram się chodzić codziennie, 5-6 razy w tygodniu, ale nie zawsze się udaje i śeednio wychodzi 3-4 dni w tygodniu
Ostatnio zmieniony przez markdottir 2016-12-12, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu