Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysl na : schab
Autor Wiadomość
marta15 Wysłany: 2014-12-25, 15:29   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Konkretnie taka :)

Z tej wody spod schabu potem zrobiłam sos i z kluskami śląskimi było super danie ;)

alexa Wysłany: 2014-12-26, 20:36   

Starsza Kobieta

Dzięki :) Ale ona Ci nie zalała schabu w calosci? I tak na dnie w naczyniu będzie ok?

marta15 Wysłany: 2014-12-26, 21:45   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Sama marynata tak jakby oblepiła mięso ;) (starałam się trochę ją wmasować a poza tym jak go podziabałam widelcem to też trochę do środka się wchłonęło) i tak sobie u mnie przez noc w lodówce przeleżał. To co spłynęło (niewiele tego było) wylałam na schab jak był już w rękawie. Do tego na dno nalałam jeszcze pół szklanki wody i zawiązałam rękaw.

alexa Wysłany: 2014-12-27, 13:28   

Starsza Kobieta

To jeszcze tylko rękaw muszę zakupic, bo zapomnialam ;)

martinetta Wysłany: 2015-07-24, 21:04   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

A ja lubię schab gotowany w ziołach i do kanapek zamiast paskudnych kiełbas i szynek.

mariana58 Wysłany: 2015-10-16, 07:43   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

A próbowałyście schabu w sosie chrzanowym?
Piecze sie go jak normalny schab, najpierw trzeba zamarynowac przez godzine, a potem upiec w piekarniku

Do marynaty na półtora kilo schabu daje 2 ząbki czosnku, troche slodkiej papryki, soli, majeranku, kminki, masła i smalcu i pol szklanki bulionu
A sos robie z litra bulionu, szklanki kwaśnej śmietany, łyżki chrzanu, łyżki mąki. DO tego oczywiscie liscie laurowe i ziele angielskie, sol i pieprz

Olaja Wysłany: 2015-10-16, 10:22   

Starsza Kobieta

Ostatnio robiłam roladki schabowe.
Mięso należy pokroić na kotlety, rozbić i przyprawić. Położyć na to ser żółty, szpinak, pasek papryki, kawałki kiełbasy. Zawinąć roladki, obtoczyć w jajku, bułce, mące i usmażyć.
Bardzo dobre :)

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

Caska Wysłany: 2016-03-25, 08:20   

Forumowy wyjadacz

Pomóżcie - zawsze robiłam schab w najprostszy sposób: sól, czosnek (5 ząbków), majeranek (1 łyżeczka), pieczony w całości. Ale o ile czosnku i majeranku mam podane proporcje, to sól zawsze dodawałam na oko ;) i ostatnio dałam za mało i mięso wyszło nijakie.
Teraz pierwszy raz święta są u nas i zależy mi, żeby było dobre :oczami: Możecie podpowiedzieć, ile soli (najlepiej w łyżeczkach) potrzeba na 1,5 kg kawał mięsa? :padam:

Odpowiedz do tematu