Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Boli mnie żołądek...
Autor Wiadomość
nawiedzona Wysłany: 2010-10-14, 09:03   

Poważnie uzależniona

Ja bym zaczęła od podstawowych badan krwi (morfologia + OB) + usg.

Gastroskopię robi się dopiero ze skierowania lekarza. Badanie nie jest ani przyjemne ani do końca bezpieczne. Poza tym do gastroskopii lepiej jest byc zaszczepionym przeciw WZW.

Nie brałabym żadnych leków na własną rękę poza Manti czy Reni i Nospą.

Szczęście niejedno ma imię, czyli Jula, Marysia i Tomuś

Alix Wysłany: 2010-10-14, 09:20   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Dobra. Oddycham głęboko.

Jak sie Maciek obudzi to sie przejde zapisac prywatnie, badania zrobie jutro, bo dziś nie mam nikogo do dziecka :(
OB i CRP sie robi na czczo? Morfologie chyba nie...?

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

nawiedzona Wysłany: 2010-10-14, 09:29   

Poważnie uzależniona

Morfologia na czczo, CRP i OB nie. Ale zrób wszystko zz jednym zamachem.

Alix Wysłany: 2010-10-14, 09:35   

Starsza Kobieta
stara schizara...

A, no to musze jutro, bo juz jestem po sniadaniu...
Jakos mi sie zapamietalo, ze w ciazy mi robili morfologie po lekkim sniadaniu :niepewny:

Jak sie wykrywa te bakterie h. pyroli?

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Marta Wysłany: 2010-10-14, 11:14   

Net włączony- gar z zupą spalony

adriana napisał/a:
Chodziło mi o to, że usg można zrobić od ręki a z gastroskopią jest już trochę większy problem.

nawiedzona napisał/a:
Gastroskopię robi się dopiero ze skierowania lekarza. Badanie nie jest ani przyjemne ani do końca bezpieczne.

napisałam z własnego doświadczenia - bóle brzucha pojawiały sie wcześniej co jakiś czas, dostawałam skierowanie na gastroskopię ale nigdy nie skorzystałam- ze strachu przed badaniem. W zeszłym roku nagle zaczęły się potworne bóle brzucha. Ani jeść nie mogłam, ani spać. Nie szłam już po kolejne skierowanie tylko sama się zapisałam prywatnie. Na badanie czekałam tyle samo co czekałabym na USG. Kilka dni.
Z gastroskopią czekałam wcześniej kilka lat- bo aż tak nie bolało. Tamten zeszłoroczny ból był dużo silniejszy niż strach. Nie jest to przyjemne badanie, ale i tak myślałam, że będzie gorzej;)
Alix napisał/a:
Jak sie wykrywa te bakterie h. pyroli?
możesz zrobić to badanie z krwi - ale jak któraś z dziewczyn napisała wcześniej, wynik nie zawsze będzie miarodajny. Ja miałam podczas gastroskopii pobierany wycinek. Wynik był od razu. Od razu też od tego samego gastrologa wykonującego badanie dostałam antybiotyk i inne leki (oczywiście po dodatkowej opłacie za wizytę)

adriana Wysłany: 2010-10-14, 11:34   

Starsza Kobieta

Marta, masz rację, że to badanie potrzebne itd, ale
Marta napisał/a:
Na badanie czekałam tyle samo co czekałabym na USG. Kilka dni.

USG można zrobić od ręki, z dnia na dzień bez skierowania. I zwykle najpierw na nie się kieruje bo jest to badanie nieinwazyjne.

mama domowa
ArtAda

nawiedzona Wysłany: 2010-10-14, 11:38   

Poważnie uzależniona

Marta, nie szczepiłąś się na WZW? :przestraszony:
Mój tata zabronił robić mi gastroskopię właśnie ze względu na mój brak szczepień wtedy.

Marta Wysłany: 2010-10-14, 11:40   

Net włączony- gar z zupą spalony

adriana napisał/a:
USG można zrobić od ręki, z dnia na dzień bez skierowania.
a, to juz zalezy gdzie ;) Nigdy mi się nie zdarzyło zrobić USG od ręki. Zawsze musiałam się zapisać i czekać kilka dni. Niezależnie - państwowo czy prywatnie ;)

Żeby nie było - nie to, że ja Alix jakoś strasznie namawiam do nie robienia USG. Niech robi - może się okaże, że to wcale nie żołądek. Ale jeśli jednak tak, to podejrzewam, że bez gastroskopii się nie obędzie.

Klasta Wysłany: 2016-07-26, 15:27   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Pamiętam, że przez pewien okres w życiu też często pobolewał mnie żołądek. Na początku podjęłam złą taktykę leczenia polegającą na stosowaniu wyłącznie tabletek przeciwbólowych. Na szczęście któregoś dnia pomyślałam, że dobrze byłoby ustalić przyczynę tego schorzenia i tak trafiłam na ten artykuł: uznane za reklame/carol. W końcu udało mi się ustalić powód, dla którego pojawiały się niesprzyjające bóle :cool2:
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-07-29, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu