Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki których nie wypada nie znać.
Autor Wiadomość
Blutka Wysłany: 2009-08-05, 17:41   

Starsza Kobieta

*Stroustrupa miało być. ;)

Jeśli ma być o książkach, które warto przeczytać, to moja lista jest stanowczo za długa. ;)

carol Wysłany: 2009-08-05, 18:16   

Starsza Kobieta

a czy to nei bedzie podobny temat do ksiazki warte polecenia czy cos takeigo?

till Wysłany: 2009-08-05, 18:21   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Anja napisał/a:
Raczej chodziło mi o to, że powiedzmy średnio wykształcony Polak, moim zdaniem, powinien wiedzieć kim jest Boryna, niekoniecznie recytując z pamięci połowę Chłopów. ;)

No ale to wie raczej każdy, kto zdał maturę z języka polskiego ;)

Więc albo mówimy o kanonie lektur szkolnych na poziomie liceum ogólnokształcącego albo o polecanych książkach, które już są wymieniane w odpowiednich wątkach na forum.

Np.

http://babiniec-cafe.pl/viewtopic.php?t=3403
http://babiniec-cafe.pl/viewtopic.php?t=9292
http://babiniec-cafe.pl/viewtopic.php?t=5885
http://babiniec-cafe.pl/viewtopic.php?t=3328

Bibatrix Wysłany: 2009-08-05, 19:14   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

ooo bardzo ladne linki - kazdy kto nie przeczytal jakiejs ksiazki o vampach powinien sie wstydzic! oprzyjdzie chwila, jak supswiat sie ujawni, ale wtedy to jzu bedzie za pozno ... BUHA HA HA HA (nieudana proba demonicznego smiechu) ;)

ampa Wysłany: 2009-08-05, 19:38   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: gimblowa ewakuacja
Bibatrix napisał/a:
ooo bardzo ladne linki - kazdy kto nie przeczytal jakiejs ksiazki o vampach powinien sie wstydzic!

wstydzę się :rotfl:

A

till Wysłany: 2009-08-05, 20:36   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Bibatrix napisał/a:
ooo bardzo ladne linki - kazdy kto nie przeczytal jakiejs ksiazki o vampach powinien sie wstydzic!

No ba :cool2: Nie od dziś wiadomo, że jak się nie wie kto to jest Sookie czy inna Bella to lepiej się nie pokazywać na podwórku. To już lepiej się przyznać do nieznajomości Boryny :hyhy:

Dzej Wysłany: 2009-08-05, 21:05   

Starsza Kobieta

Phi tam, jakąś Borynę do Sookie przyrównać, też mi coś! :zdziwko:

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

atnaf Wysłany: 2009-09-04, 17:40   Re: Książki których nie wypada nie znać.

Temat po temacie, a bałagan w chacie
kocham ;)

Jak do nas trafilas?: z Gimbli
Anja napisał/a:
Dla mnie takimi książkami jest Trylogia, Pan Tadeusz, szeroko pojęta Mitologia grecka i rzymska i Biblia. A wy?

A ja sie przyznaje i wstyd mi nie jest :P Nie przeszłam przez Trylogie, Pana Tadeusza i innych Krzyżakow.
Mitologie po lebkach, tyle co na lekcjach, Biblie tyle co na religii i w kosciele. Jakos nawet nie probowalam podchodzic do Biblii jak do lektury.

coffeeholic Wysłany: 2016-01-17, 21:36   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

monique7 napisał/a:
Mały Książę

Nigdy nie rozumiałam fenomenu Małego Księcia, którym wszyscy się zachwycali, ja przez to ledwo przebrnęłam, nudne, mdłe, jakieś takie niby ckliwe, niby ma dać do myślenia, wszyscy się obrzucają cytatami z tej książki (przynajmniej widzę po znajomych) a jak dla mnie... wybaczcie, ale beznadziejne.

hela Wysłany: 2016-01-18, 11:29   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

coffeeholic napisał/a:
monique7 napisał/a:
Mały Książę

Nigdy nie rozumiałam fenomenu Małego Księcia, którym wszyscy się zachwycali, ja przez to ledwo przebrnęłam, nudne, mdłe, jakieś takie niby ckliwe, niby ma dać do myślenia, wszyscy się obrzucają cytatami z tej książki (przynajmniej widzę po znajomych) a jak dla mnie... wybaczcie, ale beznadziejne.

Aż strach zapytać co jest tym fenomenem..? :hmmm:

My <3

alexa Wysłany: 2016-01-18, 20:37   

Starsza Kobieta

Też nie rozumiem zachwytu wielu osób (takie zachwyty słyszalam) Małym Księciem. Nie cierpię tej książki - kiedys się nawet do tego nie przyznawałam :rotfl:

Amisu Wysłany: 2016-08-04, 07:33   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Sill, Nad Niemnem rozkręca się po 200 stronie :P Dla mnie to był koszmar to przeczytać, ale udało się. Osobiście kocham Sienkiewicza, ale to kwestia gustu, chociaż wydaje mi się, że będąc Polakiem warto przeczytać. Co do ogólnego stwierdzenia, czy "wstyd nie znać" to moim zdaniem trudno wyznaczyć takie książki, np. Biblia - mogłabym sobie dać rękę uciąć, że połowa gorliwych chrześcijan nigdy jej nie czytała. Ja akurat po przeczytaniu Biblii i KKK dokonałam apostazji ;) Mitologia grecka i rzymska jest ciekawa, ale mamy swoją kulturę. Mitologię Słowian znasz?

Odpowiedz do tematu