Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie med. LuxMed
Autor Wiadomość
pino Wysłany: 2011-08-06, 08:10   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

No więc jeśli chodzi o ginekologa na Lubelskiej to wybrała Tomasza Piskorza. Nie jest jakiś gadatliwy, ale odpowiada na pytania, wyjaśnia wątpliwości, jest kulturalny, zawsze chyba masz czas dla pacjentek (przyjmuje dodatkowe osoby). Trafiłam do niego w styczniu przed planowaną ciążą zlecił wszystkie badania (czego parę lat temu nie mogłam z inną lekarką wypracować :oczami: ). No i zostałam mimo, że mi się tam nie chce jeździć :zdegustowany: .

hela Wysłany: 2011-08-11, 18:13   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

CM LIM na Lublańskiej 38 w Krakowie - jeśli ktoś będzie potrzebował stomatologa, to polecam dr Agnieszkę Fiszer :cool2:

My <3

kinshasa Wysłany: 2011-08-12, 18:23   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Korzystam we Wrocławiu i jestem zadowolona ze wszystkich specjalistów.

madzia106 Wysłany: 2011-08-26, 10:46   

Forumowy wyjadacz

Dziewczyny a jak w Lux Medzie i tych placówkach dodatkowych (promedis, lim, medycyna rodzinna) wygląda sprawa położnej środowiskowej? Można to u nich załatwić czy jednak muszę zapisać małego do jakiejś przychodni NFZ w pobliżu domu? Bo wizyta położnej jest obowiązkowa, prawda?
Bo do pediatry i tak pewnie będziemy chodzić do LuxMedu.
Jak mały się urodzi to musimy go dopisać do pakietu czy jak? jest jakiś okres karencji kiedy to zaczyna obowiązywać?

My

poleczka11 Wysłany: 2011-08-26, 11:28   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki ;)
Nie wiem jak jest z położną w Lux Medzie ale mi jak leżałam w szpitalu zaproponowano położną bezpłatną http://www.erkade.pl/ Nie korzystałam jeszcze z ich usług ale mam zamiar.

I got nothing to prove
For it's you that I'd die to defend...

Trufelka Wysłany: 2016-07-24, 11:13   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Korzystam z usług uznane za reklame/carol - mam pakiet specjalistów i wielu badań - głównie w Warszawie, sporadycznie na wyjazdach byłam w Krakowie i we Wrocławiu i na prawdę zawsze szybko, bez problemowo z wizytami. Ogólnie jak ktoś ma dość NFZ polecam wykupić sobie u nich roczny pakiet za 516zł i ma sie dostepo do lekarzy za dopłatą 20zł za wizyte, ale praktycznie od ręki i do specjalistów nie potrzeba skierowania. Teraz chyba to sie nazwya Jarzębina.
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-10-09, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  

DC Wysłany: 2016-08-11, 08:24   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Korzystam z ubezpieczenia LM, moją składkę pokrywa pracodawca, dodatkowo mam wykupiony pakiet dla reszty rodziny, ale nie w tym rzecz. W ramach wykupionego abonamentu mamy "rozszerzone konsultacje specjalistyczne" i tu spotkałam się z dziwnym potraktowaniem, a raczej spotkał się jeden z kolegów z pracy. Wykonał badanie słuchu w ramach bezpłatnych, finansowanych przez miasto badań, które wykazało znaczny niedosłuch w obu uszach. W ramach abonamentu LM zarejestrował się do laryngologa w placówce partnerskiej LM , wizyta szybko, na drugi dzień, wykonane badanie potwierdziło znaczny niedosłuch w obu uszach i... lekarz odmówił wystawienia druków o dofinansowanie zakupu aparatów słuchowych do NFZ bo... pacjent był przyjmowany w ramach abonamentu LM a nie NFZ :szok: Żeby te druki otrzymać kolega musiał iść do lekarza rodzinnego po skierowanie do specjalisty, "odstać" w kolejce ok. 3 m-ce (na szczęście ktoś zrezygnował i został przyjęty po ok. 3 tygodniach)i wtedy bez problemu papiery zostały wypisane.
Spotkałyście się z takim podejściem? Jest to norma czy zwykła złośliwość lekarza, bo miał np. zły dzień?
W dodatku kolega usłyszał, ze wszystkie leki wypisane w ramach wizyt na LM są pełnopłatne, bez zniżek... :niepewny:
Aż zaczęłam się zastanawiać czy nie zrezygnować z tego ubezpieczenia, no bo skoro i tak trzeba przejść drogę "normalną" to szkoda wywalać na to kasy....

Im bardziej poznaję ludzi-tym bardziej kocham zwierzęta

markdottir Wysłany: 2016-08-11, 08:33   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

DC, wprawdzie nie mam pakietu w Luxmedzie, ale w mojej przychodni do 17 są wizyty "na NFZ" i później do 20 płatne i od zawsze na wizytach "prywatnych" nie mogę dostać skierowań na bezpłatne badania na koszt NFZ. Jak chcę skierowanie do specjalisty czy na badania na koszt NFZ, to muszę się zapisać na wizytę "na NFZ" niestety. Inne są pieczątki na skierowaniach.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Zmora Wysłany: 2016-08-11, 08:49   

Starsza Kobieta

DC napisał/a:
W dodatku kolega usłyszał, ze wszystkie leki wypisane w ramach wizyt na LM są pełnopłatne, bez zniżek...

Nie jestem pewna, czy to jest kwestia odpłatności za wizyty, czy kontraktu z NFZ konkretnego lekarza, ale faktycznie spotkałam się z tym, że na prywatnej wizycie lekarz powiedział, że nie może wypisać recepty refundowanej. Ze strony NFZ: "Receptę na leki refundowane może wystawić lekarz, lekarz dentysta, felczer, pielęgniarka, położna, którym został przydzielony przez NFZ zakres numerów recept."
https://www.nfz-lodz.pl/i...-recepty-i-leki

DC napisał/a:
Aż zaczęłam się zastanawiać czy nie zrezygnować z tego ubezpieczenia, no bo skoro i tak trzeba przejść drogę "normalną" to szkoda wywalać na to kasy....

To chyba zależy, czego spodziewasz się po ubezpieczeniu. Wiele osób płaci po prostu za komfort szybkiego umówienia się do lekarza, do którego i tak poszłyby na wizytę płatną. A wiele leków i tak nie ma "dopłaty" z NFZ, więc wszystko jedno, kto wystawia receptę. Są przychodnie, w których system zapisywania się do lekarza POZ jest ludzki i z nagłym zachorowaniem zawsze Cię przyjmą, ale są też takie, w których musisz wstać skoro świt i koczować pod gabinetem - ja rozumiem, że niektórzy nie chcą liczyć na łaskę i wolą opłacić sobie abonament.

markdottir Wysłany: 2016-08-11, 08:56   

Starsza Kobieta

Właśnie. Ja prawie wszystkie recepty mam z odpłatnością 100% niezależnie od tego czy wizyta jest "na NFZ" czy nie.
Dla mnie prywatne ubezpieczenie medyczne to komfort nieczekania na specjalistów.

1% dla Patryka

DC Wysłany: 2016-08-11, 10:07   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

markdottir napisał/a:
Dla mnie prywatne ubezpieczenie medyczne to komfort nieczekania na specjalistów
Właśnie umawiałam się go gina i na NFZ i na LM proponowany termin to.. 30.08 :rotfl:
Macie rację dziewczyny, że większość leków jest na 100%, ale większość a wszystkie to jednak różnica. Tak mi to dzisiaj siedziało w głowie, że aż zadzwoniłam bezpośrednio do źródła, miły Pan poinformował mnie, że decyzja odnośnie recepty refundowanej czy pełnopłatnej, tudzież skierowania itp. zależy od decyzji lekarza.... więc jakby lekarz chciał to mógł wypisać te papierki do NFZ o refundację, tym bardziej, że jednocześnie przyjmował pacjentów na NFZ, to nie była wizyta w innym czasie niż pozostałych pacjentów. Zdziwiona byłam przeogromnie, bo wcześniej mój mąż korzystał z usług tej przychodni też w ramach LM i był zadowolony, badanie wykonane, dostał skierowanie na dodatkowe (bezpłatne) badanie też zrealizowane błyskawicznie tego samego dnia, miał receptę, tyle, że zrealizował od ręki i nawet nie zwróciłam uwagi czy leki refundowane były czy nie. Ciekawa jestem czy przyjmował ich ten sam laryngolog :hyhy:

Im bardziej poznaję ludzi-tym bardziej kocham zwierzęta

markdottir Wysłany: 2016-08-11, 11:01   

Starsza Kobieta

Moja koleżanka ma ubezpieczenie w LM dla dziecka i mówi, że potrafią gorączkujące dziecko zapisać do pediatry za 2 tygodnie. ;)
Korzysta z niego tylko kiedy potrzebuje konsultacji u specjalisty, bo wtedy NFZ nie jest konkurencyjny, a LM ma świetnych specjalistów. ;)
Mój zakład pracy właśnie się przeniósł dl LM z ubezpieczeniem pracowników. Zobaczymy jak będzie z terminami...

1% dla Patryka

Zmora Wysłany: 2016-08-11, 11:34   

Starsza Kobieta

markdottir napisał/a:
orzysta z niego tylko kiedy potrzebuje konsultacji u specjalisty, bo wtedy NFZ nie jest konkurencyjny

Jest, gdy masz lekarza POZ, który wystawia skierowania "na cito"... No ale to taki OT.

Odpowiedz do tematu