Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Rolety, żaluzje, plisy....
Autor Wiadomość
MarMaja Wysłany: 2011-05-24, 12:31   

Starsza Kobieta

wosia, niestety nie wiem, jak zwykłe rolety sprawdzają się praktyce, bo mam z prowadnicami, ale podejrzewam, że trochę muszą odstawać.

Markizy kupuje się tylko wg szerokości okna i sposobu otwierania, bo one mają długość uniwersalną. Musisz sprawdzić oznaczenie na tabliczce znamionowej, a później tutaj kliknąć "kup teraz" i wybrac kolor, wpisać oznaczenia okna i wyświtli się cena. Na allegro można kupić oryginalne za ok 200zł/szt.

Mam zdjęcie, jak wygląda okno z markizą i bez:

Ja mam markizy na haczyk. Zakładam na wiosnę i zdejmuję przed jesienią. Na codzienne rozwijanie i zwijanie to lepsza wydaje się opcja na sznurek, ale jest droższa. Z resztą akurat przy twoim oknie nie ma bardzo dużego znaczenia sposób rozkładania, bo wys. okna to tylko 115cm, więc spokojnie można dosięgnąć. Ja mam okno 160cm i u mnie już odczuwalna jest ta długość, ale ja zakładam markizy i zapominam ;) Okna mam obrotowe, więc nie muszę uprawiać ekwilibrytyki, ale codzienne obracanie okna bywa jednak upierdliwe :oczami:

Jak dobrze przyjrzysz się to po bokach, na ramie widać prowadnice od rolet. Moim zdaniem nie straszą i okna nie tracą z nimi na swoim wyglądzie.

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

zulam Wysłany: 2011-05-26, 06:17   

Starsza Kobieta

Dzieki za namiar na markizy, przyda mi się.

Mam jednak inny problem - bede mieć jedno okno dachowe bardzo wysoko - czy widziałyście jakieś estetyczne rozwiązania do regulacji ew. rolet wewnętrznych dla takiego okna (sznurek - musiałby miec co najmniej 3 m? może elektryczne na pilota?)

MarMaja Wysłany: 2011-05-26, 11:44   

Starsza Kobieta

zulam napisał/a:
może elektryczne na pilota?)

jak najbardziej taka opcja jest dostępna u każdego producenta i chyba w każdej wersji osłony - na pewno w std są roleta, markiza, żaluzje (wewn, zewn).

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

zulam Wysłany: 2011-05-26, 16:21   

Starsza Kobieta

Dzięki :)

alessa Wysłany: 2011-08-05, 10:37   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ktoś tutaj pisał o roletach z Ikei. Polecam rozejrzeć się po firmach, które specjalizują się w dekoracjach okiennych. Często mają niedużo większe ceny, a jakość napewno wyższa. Te z Ikei, jak i z innych sklepów będą na b.krótko....

pino Wysłany: 2012-03-16, 09:28   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Wiosna idzie, wię słońce mi mocno w sypialni z rana przygrzewa. No i przpomniało mi to o konieczności montażu żaluzji :) .
No i mam pytanie czy znacie jakąś solidną i niekoniecznie drogą firmę w Krakowie?

minimiszmasz Wysłany: 2012-03-16, 09:44   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

alessa napisał/a:
Ktoś tutaj pisał o roletach z Ikei. Polecam rozejrzeć się po firmach, które specjalizują się w dekoracjach okiennych. Często mają niedużo większe ceny, a jakość napewno wyższa. Te z Ikei, jak i z innych sklepów będą na b.krótko....

Popieram w 100% a nawet dopiszę, że taki lokalny fachowiec to nawet dużo tańszy jest, a firmie bnie chciało się przyjezdzać do pomiaru i montażu na jedno okno. A tak mam i rolety i moskitiery :)

Jestem w kropce....... zgadnij w której

Paella Wysłany: 2012-03-19, 16:30   

pino napisał/a:
No i mam pytanie czy znacie jakąś solidną i niekoniecznie drogą firmę w Krakowie?

http://www.skalmar.pl/

Lorien Wysłany: 2012-03-22, 09:10   

Net włączony- gar z zupą spalony

Wyciągam, bo poszukuję sprawdzonej i rozsądnej cenowo firmy, która zaopatrzy mnie w żaluzje/ rolety i moskitiery - W-wa :padam:

aga 1980
[Usunięty]
  Wysłany: 2012-06-19, 22:09   

Ja mam plisy w oknach dachowych do których jest taka specjalna raczka, która pozwala operować plisą nawet z 3 metrów. Uważam, że plisy i rolety dzień-noc są najlepszym tj. najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. [ciach]
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2012-06-20, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  

Marcinka Wysłany: 2012-06-21, 08:44   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Mi się osobiście plisy nie podobają. Fakt są funkcjonalne ale nie za ładna ta harmonijka.

rozmowy..

nawiedzona Wysłany: 2012-06-28, 11:08   

Poważnie uzależniona

Dziewczyny, czy widziałyście może gdzieś rolety bambusowe/drewniane itp., które da się zawiesić na zwykłe drążki od karnisza?

Szczęście niejedno ma imię, czyli Jula, Marysia i Tomuś

nituszka Wysłany: 2016-02-23, 13:23   

Net włączony- gar z zupą spalony

wyciągam :) szukam niedrogich żaluzji drewnianych (wyglądających jak drewno ;) ) na okna o szerokości 80 i 100 w miarę przyjemnym dla oka kolorze. na razie tylko jakieś wiśnie mi się w oczy rzucają :niepewny:

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi.

anka.35 Wysłany: 2016-02-23, 21:52   

Żaluzje plisowane są świetne !Nowoczesne, funkcjonalne, fajnie że odsuwane od góry i od dołu. Mam w domu i jestem bardzo zadowolona:) Ja zamawiałam uznane za reklame/carol Szybkie i solidne wykonanie , duży wybór wzorów. polecam
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-03-30, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  

olivka85 Wysłany: 2016-08-24, 12:04   

Jak do nas trafilas?: od znajomej
Pliski są fajną opcją. My zamawialiśmy przez internet - plisy są akurat łatwe w montażu, więc nie było to problemem. Znaleźliśmy sklep, gdzie samemu można wszystko zaprojektować - reklama i w ciągu tygodnia mieliśmy osłony idealne. :)

Trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić!
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-08-24, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu