Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dynia
Autor Wiadomość
nataszamiszczuk Wysłany: 2016-09-07, 11:14   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Ja robię sobie dynię z kaszą i kurczakiem. Od kawałka dyni odkrajam skórkę, kroję ją na kawałki i wrzucam na blachę, polewam oliwą i posypuje ziołami prowensalskimi i czosnkiem granulowanym albo świeży wyciskam jak mam. Zapiekam 15 minut 180 stopni góra-dół. Biorę kaszę Kuskus robię jak na opakowaniu (ta z biedronki jest najlepsza, bo tylko się ją wrzątkiem zalewa). Pierś z kurczaka kroje w kostkę i wrzucam na patelnie smażę. Potem jak dynia dojdzie, kurczak się usmaży to mieszam wszystko z kaszą i odrobinę przyprawiam solą i pieprzem do smaku.

Najdłużej mi zajmuje odkrojenie skórki... jakby ktoś znał jakiś tip to poproszę ;)

Dobra Wysłany: 2016-09-07, 12:26   

Starsza Kobieta

alexa, dynie już są :hyhy:
Dziś kupiłam piżmową na spaghetti, wreszcie wykorzystam bardziej spiralizer.
I dwie jakies dynie małe (zapomniałam nazwy...), zielone, które piecze sie bez obierania :) . Ciekawa jestem smaku.
I wreszcie zamierzam w tym sezonie wypróbować dynię makaronową - gotowałyście juz ją? Jakieś spostrzeżenia? ;)

Sezonie dyniowy - WITAJ :hurra:

alexa Wysłany: 2016-09-07, 13:45   

Starsza Kobieta

Kochana widzialam, nawet u tesciowej ;) nie, że raz, nie, że dwa a kilka razy jadłam ;) Kocham dyniową :hyhy:

Nabla Wysłany: 2016-09-07, 14:20   

Starsza Kobieta
Every man must dine

nataszamiszczuk napisał/a:
Najdłużej mi zajmuje odkrojenie skórki... jakby ktoś znał jakiś tip to poproszę

Najpierw pokroić na kawałki, dopiero potem obierać. Wszystkie duże twarde warzywa tak łatwiej.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Wanderer Wysłany: 2016-09-07, 19:34   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

W tym roku z moich zasiewów pojawiły się dwie dynie w ogrodzie...jak obie dotrwają do docelowych rozmiarów to się zapłaczę :rotfl: W zeszłym roku dostałam dynię i szybko mi się inwencja wyczerpała...zupę dyniową tylko moje dziecko przyswaja. Trochę poszło do minestrone, kilka słoików zamarynowałam, zrobiłam placki dyniowe i na koniec wynalazłam gdzieś przepis na sałatkę z dynią. W tym roku jak będzie urodzaj to chyba po prostu zamrożę.

Dobra Wysłany: 2016-09-08, 07:04   

Starsza Kobieta

ja zawsze mrożę większe ilości - robię z nich zupę dyniową, przecier z dyni pieczonej do muffinków, wrzucam jako dodatek do leczo.
A wczoraj przetestowałam makaron z dyni. Trochę za długo przeciągnęłam dynię i się nieco rozpadła, następnym razem faktycznie trzeba gotować 20 sekund ;) . Wyszło pyszne, sycące, ale lekkie. Napewno wchodzi do jesiennego menu :)

Sos z mleka kokosowego, dodatkiem wędzonej papryki i groszku :)

nataszamiszczuk Wysłany: 2016-09-10, 13:24   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Nabla napisał/a:
nataszamiszczuk napisał/a:
Najdłużej mi zajmuje odkrojenie skórki... jakby ktoś znał jakiś tip to poproszę

Najpierw pokroić na kawałki, dopiero potem obierać. Wszystkie duże twarde warzywa tak łatwiej.

Właśnie tak robię, ale i tak długo mi to zajmuje, przynajmniej jak dla mnie długo.

Odpowiedz do tematu