Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
zatkane uszy
Autor Wiadomość
Atir Wysłany: 2015-01-05, 07:14   

Starsza Kobieta

ziel_lena napisał/a:
a boli Cię to?
z tego, co się orientuję, i tak musisz do internisty, bo potrzebne jest skierowanie - chyba, że masz możliwość pójść prywatnie?

Nie boli.
Jedno mi się przytkalo na sylwestrze, drugie wczoraj po acerumenie :zdziwko:
I dumam czy internista np. Płukaniem mi nie zaszkodzi?
O laryngologu myślę prywatnie, choć nie ukrywam, że po intensywnej końcówce roku u lekarzy pryw. Chętnie ominelabym takowy gabinet.

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

Kary Wysłany: 2015-01-05, 09:16   

Starsza Kobieta

Internista (przynajmniej u mnie) to raczej niewiele zrobi. Jedynie może skierowanie dalej dać.

Łobuz Maksymalny
Miko

Atir Wysłany: 2015-01-05, 11:59   

Starsza Kobieta

Kary napisał/a:
Internista (przynajmniej u mnie) to raczej niewiele zrobi. Jedynie może skierowanie dalej dać.

Jak się dowiedziałam mój też.
Zapisałam się prywatnie na środę.
Może dociągnę, bo póki co mąż za mnie dzwoni itp :oczami:

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

s1992s Wysłany: 2015-02-16, 10:46   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Autorko zaglądasz tu jeszcze? Wyszłaś z tego? Od roku mam to samo co Ty, identyczne objawy z tym że uszy mam zatkane non-stop, 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę, od roku. Wszystko się zaczęło podczas grypy, dostałem antybiotyk od internistki, po zażyciu objawy przybrały na sile i dodatkowo dostałem zapalenia uszu, zebrał mi się w nich płyn. Po miesiącu słuch się polepszypolepszył, bo z początku nie słyszałem praktycznie nic. Niestety uszy pozostały zatkane, odetkały się kilka razy po miesiącu stosowania sterydów, ale potem ponownie się zatkaly i juz żadne leki mi nie pomagają a jak już to odetka się na sekundę i zazwyczaj jedno. Tak samo jak Ty mam krzywą przegrodę, niedługo czeka mnie zabieg, jak to mi nie pomoże to chyba się zabije, bo nie wyobrażam sobie takiego życia, z takim słuchem.. ciężko mi się dogadać z ludźmi, trudno mi się wyłowić, mówię jakby innym, nieswoim głosem, czuje się jak zupełnie inny człowiek. I to wszystko przez taką głupotę jak zatkane uszy :( Całkowicie mi to odebrało chęć do życia.. nie wiem ile jeszcze to wytrzymam. Odezwij się jeśli tu zaglądasz, rzadko można spotkać kogoś z tym dziadostwem, mnie nikt nie rozumie.

Olaja Wysłany: 2015-02-16, 11:26   

Starsza Kobieta

s1992s, niestety, chyba niewiele pomogę, bo mi po ok. pół roku samo przeszło. I nie wróciło póki co.
Lekarze (czterech laryngologów) rozkładali ręce i nie widzieli nic. Tomografia zatok wyszła bardzo w porządku.

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

s1992s Wysłany: 2015-03-04, 13:06   

Olaja a byłaś badana pod kątem 3 migdała albo czy miałaś go usuwanego w dzieciństwie?

miszka2000 Wysłany: 2015-04-21, 14:23   

a da się w ogóle jakoś przepchać woskowinę samemu w domu? mnie sie strasznie gromadzi, a coś czuję że dalej gdzie nie sięgam może być tego więcej.

ewel29 Wysłany: 2015-04-21, 15:00   

Może to jakieś powikłania pogrypowe.

Mala__Di Wysłany: 2015-04-21, 19:28   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Mnie pomaga OlivoCap, a jak nie da rady, to najlepiej przepłukać uszy u laryngologa.

Pomelo Wysłany: 2015-04-28, 09:34   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
miszka2000 - właśnie nic nie przepychaj i nie czyść przypadkiem patyczkami uszu- w ogóle uszy czyść tylko z zewnątrz i możesz używać np. jakieś preparaty na bazie oliwy, albo jakieś inne spraye do tego. Jak już się ucho zatka, to po prostu trzeba się wybrać do laryngologa - na płukanie, albo wyciąganie woskowiny "na sucho".

oladobak Wysłany: 2015-04-28, 16:25   

Jak do nas trafilas?: od znajomej
ja bym poszła do lekarza, mimo, ze nie boli z pewnością jest to dla Ciebie dyskomfort.

Zmora Wysłany: 2016-10-05, 08:36   

Starsza Kobieta

Olaja, tomografię zatok zlecił laryngolog? Realizowałaś na nfz? Ostatnio pisałaś w tym wątku 1,5 roku temu - czy miałaś nawrót?

esoes Wysłany: 2016-10-05, 13:04   
Net włączony- gar z zupą spalony

Tomografie sie robi na tę przypadlosc?
U nas dicortineff do ucha przez kilka dni i sladu nie ma.
Zatkane uszy powotrzebują jakichs dodatkowych badan?

Olaja Wysłany: 2016-10-06, 07:16   

Starsza Kobieta

Zmora napisał/a:
Olaja, tomografię zatok zlecił laryngolog?

Tak.

Zmora napisał/a:
Realizowałaś na nfz?

Tak. :)

Zmora napisał/a:
Ostatnio pisałaś w tym wątku 1,5 roku temu - czy miałaś nawrót?

Tak na ostro, jak w 2012 roku już nie. Czasem zatyka mi się prawe ucho jak jest ciśnienie niskie, zmiana pogody.

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

Odpowiedz do tematu