Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
zdrowe odżywianie kota
Autor Wiadomość
verdinna Wysłany: 2015-11-21, 18:52   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Ja od jakiegoś czasu kupuje juz tylko puszki [ciach], są zdrowe, skład maja super, bez zbędnych, niezdrowych dla kota dodatków. Moje jedyne sprawdzone.
Ostatnio zmieniony przez awangarda w stylu retro 2015-11-26, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  

adelajda Wysłany: 2016-01-28, 08:21   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Jedyne czego można być pewnym to to, że takie saszetki i puszki, które można kupić w każdym sklepie nic kotu nie dają. Może zjeść i kilka, aby zaraz zjeść kolejną.

BlackAndBlue Wysłany: 2016-05-27, 13:23   

No mój kocureł suchego chętnie nie tyka... Je mokre, ale też tak bez szału. Najbardziej lubi podroby- wątróbkę serca żołądki. Czasem jakieś nerki, lub jak jest bazar płucka. Mój jest wykastrowany, dostaje głównie surowe mięso i śmiem twierdzić, że ma się naprawdę dobrze :)

BlackAndBlue Wysłany: 2016-09-13, 11:17   

No wiem, staram sie nie przesadzać. Ale jednak mimo wszystko nijak nie chce jeść karmy sklepowej....

Grabcia Wysłany: 2016-10-13, 21:08   

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
Pracowałam kilka lat jako specjalista ds żywienia zwierząt. I naprawdę lepiej jest zainwestować w dobrą karmę niż karmić byle czym. Przestudiowałam mnóstwo składów różnych karm i to co w niektórych jest, to tak jakbyśmy karmili nasze zwierzaki trawą. Nic pożytecznego. Jedna zasada. Kot jest mięsożercą i trzeba zapewnić mu karmę bogatą w mięsko. Na niektórych karmach piszą np. minimum 20% mięsa z kurczaka ale… ważne jest to czy po wysuszeniu czy przed. Jak kuraka wysuszymy, to z 1kg mięsa zostanie już nie kilogram, a co najwyżej połowa. Dlatego wybierajcie karmy gdzie jest informacja ile jest procent suszonego mięsa. I druga zasada. Psa karmimy o stałych porach, kot może mieć w misce karmę całą dobę, bo zje tylko tyle ile mu potrzeba. Oczywiście zdarzają się wyjątki ale to ogólne zasady :-)

Odpowiedz do tematu