Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy przez teściów może dojść do rozwodu?
Autor Wiadomość
Danuta22 Wysłany: 2015-02-18, 10:41   Czy przez teściów może dojść do rozwodu?
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: od znajomych
Połowa sukcesu w związku,dobrych, fajnych teściów wiemy że jeśli mąż coś naskrobie możemy iść czy zadzwonić i opowiedzieć o naszych bolączkach i wiemy że będzie reprymenda ja takich mam kocham ich a oni mnie. A znajoma ma okropnych dziewczyna sie stara a teściowa do niej przychodzi i mówi czemu robisz tak rób tak bo mój synuś lubi tak to mu nie będzie smakowało. Albo po spotkaniu z kolegami wraca wypity ona mówi teściowej a tamta facet musi mieć kolegów musi sobie wypić anie tylko w domu siedzieć byk 35 l ciuchy brudne rozwala po mieszkaniu dziewczyna chodzi zbiera sprząta a tamta mówi od tego jesteś żeby po mężu sprzątać mają 2 dzieci i ona ma roboty pełne ręce ostatnio oświadczyła mi że wniesie o rozwód bo juz nie może wytrzymać z teściową proszę piszcie co powinna zrobić. Ja uważam że on powinien ze swoją matką porozmawiać o jej wtrącaniu sie może mają jeszcze jakąś szanse na uratowanie związku bez tej wścibskiej baby

justa Wysłany: 2015-02-18, 11:54   
Forumowy wyjadacz

przepraszam ale nie mogę się powstrzymać i muszę zapytać a propo tego

Danuta22 napisał/a:
że jeśli mąż coś naskrobie możemy iść czy zadzwonić i opowiedzieć o naszych bolączkach i wiemy że będzie reprymenda

naprawdę "skarżysz" celowo na męża jego rodzicom ? i oczekujesz od nich reprymendy w stosunku do ich syn ? :niepewny:

turkus Wysłany: 2015-02-18, 12:16   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Turkus

Nie wiem, co Twoja koleżanka powinna zrobić, ale Ty powinnaś nauczyć się pisać, bo jak na razie to, co napisałaś, to jest jeden wielki bełkot.
Chwała Bogu, że przynajmniej umiesz korzystać z autokorekty, i poprawiłaś wszystkie błędy ortograficzne.

Zmieniłam zdanie, wypowiem się w sprawie Twojej koleżanki.

Według mnie, mężczyzna po ślubie powinien - po pierwsze - zdać sobie sprawę, że od tej pory staje się głową rodziny i w związku z tym - po drugie - powiedzieć swojej mamusi, że od teraz to żona jest najważniejsza, a nie mamusia. I się tego trzymać. A mamusia ewentualnie może dobrą radą wesprzeć. Młodzi porady wysłuchają, zastanowią się i wybiorą to, co będzie dla nich najlepsze. Niekoniecznie to, co mamusia każe zrobić.

Ale taka postawa wymaga wysiłku. Nie każdemu chce się ten wysiłek podejmować, wygodniej jest kontynuować postawę nastolatka, którego interesuje tylko spełnianie swoich zachcianek, a za którego mamusia w uśmiechem na ustach spełnia wszystkie nieprzyjemne obowiązki.

Twoja koleżanka powinna od swojego męża uzyskać deklarację, czy on chce być głową rodziny, czy rozkapryszonym nastolatkiem, i od odpowiedzi męża na to podstawowe pytanie uzależnić swoją decyzję, czy chce rozwodu, czy nie.

Kary Wysłany: 2015-02-18, 12:21   

Starsza Kobieta

Blutko, dawaj fusy!

A w ogóle jeśli:

Danuta22 napisał/a:
po spotkaniu z kolegami wraca wypity

Danuta22 napisał/a:
byk 35 l ciuchy brudne rozwala po mieszkaniu dziewczyna chodzi zbiera sprząta

Danuta22 napisał/a:
ona ma roboty pełne ręce

i ona się chce przez teściową rozwieźć, to chyba tylko dlatego, że nie potrafiła syna wychować. A nie dlatego, że teściowa się wtrąca.

Łobuz Maksymalny
Miko

KatarzynaAgata Wysłany: 2015-03-12, 22:49   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

turkus napisał/a:
Nie wiem, co Twoja koleżanka powinna zrobić, ale Ty powinnaś nauczyć się pisać, bo jak na razie to, co napisałaś, to jest jeden wielki bełkot.
Chwała Bogu, że przynajmniej umiesz korzystać z autokorekty, i poprawiłaś wszystkie błędy ortograficzne.

Zmieniłam zdanie, wypowiem się w sprawie Twojej koleżanki.

Według mnie, mężczyzna po ślubie powinien - po pierwsze - zdać sobie sprawę, że od tej pory staje się głową rodziny i w związku z tym - po drugie - powiedzieć swojej mamusi, że od teraz to żona jest najważniejsza, a nie mamusia. I się tego trzymać. A mamusia ewentualnie może dobrą radą wesprzeć. Młodzi porady wysłuchają, zastanowią się i wybiorą to, co będzie dla nich najlepsze. Niekoniecznie to, co mamusia każe zrobić.

Ale taka postawa wymaga wysiłku. Nie każdemu chce się ten wysiłek podejmować, wygodniej jest kontynuować postawę nastolatka, którego interesuje tylko spełnianie swoich zachcianek, a za którego mamusia w uśmiechem na ustach spełnia wszystkie nieprzyjemne obowiązki.

Twoja koleżanka powinna od swojego męża uzyskać deklarację, czy on chce być głową rodziny, czy rozkapryszonym nastolatkiem, i od odpowiedzi męża na to podstawowe pytanie uzależnić swoją decyzję, czy chce rozwodu, czy nie.

Oczywiście, mężczyzna zakładający rodzinę powinien ten rodzinie przekazać całą uwagę. Niestety są tacy, którzy są związani pępowiną z mamusią do końca swojego życia. I na to ciężko coś poradzić. Niestety.
Trzymam kciuki, by dziewczyny szybko rozpoznawały w swych potencjalnych partnerach takich właśnie i szukały takich, dla których będą najważniejsze. :)

Bridget Wysłany: 2015-09-18, 22:47   

Moim zdaniem mówienie o tym, że teściowie doprowadzili do rozwodu to duże uproszczenie. Winna jest osoba, która pozwala, żeby jej rodzice wtrącali się w związek.

Kobiety rzadko przebaczają temu, kto forsuje okazję, ale nigdy temu, kto pomija sposobność. |reklama jest platna/carol

Wianka Wysłany: 2015-09-21, 08:51   

Oczywiście, że tak. Mój wujek w latach 90'tych rozwiódł się bo matki zaczęły między sobą toczyć wojnę. Zrobiły im piekło na ziemi.

Bridget Wysłany: 2015-09-21, 15:26   

To jeżeli teściowie stanowią problem, to może trzeba zerwać kontakty z nimi, a nie rozwodzić się, dając im to, czego chcą.

Kobiety rzadko przebaczają temu, kto forsuje okazję, ale nigdy temu, kto pomija sposobność. |reklama jest platna/carol

chubby Wysłany: 2015-10-07, 22:49   

Ja to bym na złość teściom był z tym kimś razem ze sobą... A nie dawał im tę przyjemność.
Ostatnio zmieniony przez ziel_lena 2015-11-04, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  

annakus Wysłany: 2016-02-26, 18:45   

Raczej to skrajne sytuacje.

Katarynka Wysłany: 2016-12-08, 09:04   

Moje relacje z teściami są w porządku, choć wolimy trzymać się na uboczu, nie mieszamy interesów i wolę, żeby tak zostało. Moja mama z kolei miała taką sytuację, że mieszkała z mężem (moim tatą) razem z jego rodzicami w domku jednorodzinnym przez wiele lat. Co prawda każdy miał swoje piętro, ale oczywiście wtrącanie się było codziennością. O tyle dobrze, że mama bardzo ich lubiła. Ja mam zupełnie innych charakter i szłoby na noże.

lawko28 Wysłany: 2016-12-10, 22:03   

Teściowei zdecydowanie nie powinni się wtrącać do życia malżonków. Bo to powoduje tylko kłótnie i problemy. :kwasny:

esoes Wysłany: 2016-12-11, 09:59   
Net włączony- gar z zupą spalony

lawko28 napisał/a:
Teściowei zdecydowanie nie powinni się wtrącać do życia malżonków. Bo to powoduje tylko kłótnie i problemy. :kwasny:

Co za wspaniałe odkrycie!

Anabel09 Wysłany: 2016-12-12, 16:20   

Jeśli będą szczególnie nieprzychylni to niestety mogą... Znam takie przypadki z autopsji...

Życie jest piękne!

Dolores Wysłany: 2016-12-15, 09:50   

Tylko jeżeli osoby w małżeństwie nie maja własnego zdania. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś ma rozum to jednak będzie w stanie stwierdzić czy w związku są problemy nasze czy też stworzone przez osoby trzecie ;)

Odpowiedz do tematu