Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
dietetyczne sushi do pracy
Autor Wiadomość
sreberko Wysłany: 2016-06-05, 11:09   dietetyczne sushi do pracy
Temat po temacie, a bałagan w chacie

przepisu na sushi nie podaję, bo każdy wrzuca to co mu odpowiada. Moja wersja tym się różni od tradycyjnej, że ryż zastępuje białym serem. Najpierw na nori dośc obficie nakładam wasabi a potem cały listek pokrywam cieniusieńką warstwą białego sera. Ser musi być mokry, żeby się dobrze rozsmarowywał. Ważne jest, żeby nie zostawić dziur bez sera na liściu (poza oczywiście brzegami z obu stron na sklejenie). Do tego układam słupkami kawałki łososia, paprykę, ogórka zielonego odrobinę awokado (jako wypełniacz do dziur pomiędzy papryką a ogórkiem) a następnie na reszcie liścia rozprawadzam rukolę i zawijam. I takie pokrojone roleczki wynoszę sobie do pracy jako drugie śniadanie :)

daryjka90 Wysłany: 2016-08-29, 09:07   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Super pomysł na obiad do pracy;) Ja też wielokrotnie przygotowałam sobie niewielkie porcje sushi i zawsze robiłam to wg pierwszego lepszego przepisu z internetu;) Teraz będę musiała wypróbować Twój;) A jak czasami mam lenia to zamawiam sobie zestaw z http://www.babiniec-cafe.pl/ Wolę jeść coś zdrowego niż tuczyć się fast foodami. Ogólnie od kilku lat sama przygotowuje sobie obiady do pracy, albo właśnie sushi, albo jakieś makarony, kasze, ryż z warzywami. Jak zaczełam pracę po studiach to nie robiłam sobie obiadów, bo malo kto je przynosił do pracy, ale teraz już się nie oglądam i zawsze mam jakiś posiłek. Na fast foodach daleko bym nie ujechała, a poszerzać wciąż spodnie to też mi się nie uśmiecha ;)
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2016-08-29, 09:31, w całości zmieniany 1 raz  

sreberko Wysłany: 2016-09-04, 14:29   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

ostatnio zamiast rucoli wrzucam roszponkę - zdecydowanie lepiej się komponuje

dagmaraa Wysłany: 2016-09-05, 12:45   

Takie coś to już nie jest sushi... Ale pomysł fajny, może wypróbuję. Jak mnie nachodzi ochota na rolki to zwykle zamawiam coś z <ciach>, często opcję lunchową, bo się opłaca ze względu na 20% rabatu. Jedzenie jest super i co najważniejsze - świeże. To czuć od razu. Poza tym uważam, że żadne domowe sushi nie przebije tego, które wychodzi spod ręki sushimastera. Wolę zamówić rolki z restauracji i mieć je zrobione tak jak powinno być.
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2016-09-06, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  

patllinka Wysłany: 2016-09-14, 14:47   

A ja musze przyznać, że specjalnie nie jestem fanką sushi. Po prostu połączenie ryżu, surowej lub wędzonej ryby i glonów to totalnie nie moja bajka. Zdecydowanie bardziej smakują mi nasze polskie ryby w tradycyjnym wydaniu, np. karp wg przepisu z www.babiniec-cafe.pl czy po prostu ryba w cieście (dorsz, mintaj, miruna). Dobry jest też łosoś pieczony w folii z przyprawami i kawałkiem cytryny. Choć musze przyznać, że sushi do pracy to dobre rozwiązanie, bo większe kawałki ryby po zetknięciu z mikrofalówką mogę niezbyt apetycznie pachnieć:D
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2016-09-14, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  

czesio1 Wysłany: 2017-01-20, 11:23   

A ja z kolei uwielbiam uczęszczać do restauracji, gdzie oferują właśnie sushi :) Tylko co ważne, aby ta restauracja miałą te sushi przygotowywane na bieżąco a nie jakieś mrożone składniki, o co teraz niestety nie trudno...

Odpowiedz do tematu