Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
suplementacja wit D
Autor Wiadomość
kot Wysłany: 2017-01-23, 21:23   

Starsza Kobieta

Od dwóch miesięcy, po przeczytaniu tego wątku :cool2: , biorę wit. D3 (vigantoletten) i nie poznaję samej siebie - chroniczne zmęczenie, stany depresyjne poszły ... :hyhy:

Dzieciom podaję tran.

Każdy pytany przeze mnie lekarz entuzjastycznie podchodzi do kwestii suplementacji witaminy D3. I dla dorosłych i dla dzieci.

Gonia
Hania
:police:
Demony Bezsilności: Niewarto, Zatrudno i Zastrasznie

esoes Wysłany: 2017-01-23, 21:40   
Net włączony- gar z zupą spalony

A moj endokrynolog odradza. D3 i tran rowniez.
Po wielkim zachłysnięciu odchodzi się od suplementacji duzymi dawkami D3. Normy laboratoryjne są podobno sztucznie zawyzone ;)

Takze jak ze wszystkim ;)

kot Wysłany: 2017-02-03, 13:31   

Starsza Kobieta

esoes napisał/a:
odchodzi się od suplementacji duzymi dawkami D3

dużymi, tzn?

Gonia
Hania
:police:
Demony Bezsilności: Niewarto, Zatrudno i Zastrasznie

esoes Wysłany: 2017-02-03, 16:36   

Powyzej 600 IU dziennie w okredie nieslonecznym.

Alix Wysłany: 2017-02-04, 11:26   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Powyżej 600 to dość szerokie pojęcie, ale samo 600-800 to nie są duże dawki ;) Duża dawka zaczyna się od 5 000 IU. Jak się schodzi poniżej 2000 to większości osób drastycznie spadnie poziom, nie każdej oczywiście, ale jednak. Jak są niedobory kofaktorów, to i 10 000 bedzie za mało, żeby utrzymać poziom. I normy są raczej sztucznie zaniżone. Przy chorobach autoimmunizacyjnych nie powinno się schodzić poniżej poziomu 50-80.

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

esoes Wysłany: 2017-02-04, 13:08   

No to moja lekarka szczesliwie widzi to odwrotnie.
Szczesliwie, bo sama tez daleka jestem od suplementacji. Nie znam nikogo kto ma poziom w normie i podskornie nie przemawia do mnie teoria ze d3 w postaci sztucznej powinien zazywac kazdy czlowiek :)
Za to nigdy w zyciu nie bede stosowac kremiw z filtrem ;)

No, ale to moje zdrowie i wolno mi :)
Nikomu nie odradzam suplementacji (zeby ktos zaraz tutaj nie zaiskrzyl, bo zauwazylam ze na tym forum inne zdanie brane jest zazwyczaj za atak osobisty) , bo nie mam ku temu ani kompetencji ani ambicji ani nawet ochoty ;)

dagjes Wysłany: 2017-02-04, 13:13   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Alix napisał/a:
Przy chorobach autoimmunizacyjnych nie powinno się schodzić poniżej poziomu 50-80.

A co ma choroba do wit. D?

DMB++

Nabla Wysłany: 2017-02-04, 13:56   

Starsza Kobieta
Every man must dine

dagjes napisał/a:

Choroby autoimmunologiczne są często sprzężone z niedoborem witaminu D - toczeń, reumatologiczne zapelenie stawów, stwardnienie rozsiane, itp. Poza tym witamina D wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, bez efektów ubocznych typowych leków typu NSAID, co pozwala na ich ograniczenie u pacjentów.

esoes napisał/a:
zeby ktos zaraz tutaj nie zaiskrzyl, bo zauwazylam ze na tym forum inne zdanie brane jest zazwyczaj za atak osobisty

Inne zdanie to można mieć w kwestii noszenia skarpetek do sandałów, a nie obecnego stanu wiedzy medycznej :oczami:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

esoes Wysłany: 2017-02-04, 14:17   

Nabla napisał/a:
dagjes napisał/a:

Choroby autoimmunologiczne są często sprzężone z niedoborem witaminu D - toczeń, reumatologiczne zapelenie stawów, stwardnienie rozsiane, itp. Poza tym witamina D wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, bez efektów ubocznych typowych leków typu NSAID, co pozwala na ich ograniczenie u pacjentów.

esoes napisał/a:
zeby ktos zaraz tutaj nie zaiskrzyl, bo zauwazylam ze na tym forum inne zdanie brane jest zazwyczaj za atak osobisty

Inne zdanie to można mieć w kwestii noszenia skarpetek do sandałów, a nie obecnego stanu wiedzy medycznej :oczami:

Mozna wierzyc w owe doniesienia albo i nie :)
Jeszcze ponad 30 lat brakuje nam zeby namacalnie ocenic zasadnosc owej suplementacji, wiec wiesz... poki co wszystko ns etspie wiary.... :)

darkbulka Wysłany: 2017-02-04, 14:38   
Starsza Kobieta

esoes napisał/a:
Mozna wierzyc w owe doniesienia albo i nie :)
Jeszcze ponad 30 lat brakuje nam zeby namacalnie ocenic zasadnosc owej suplementacji, wiec wiesz... poki co wszystko ns etspie wiary.... :)

:szok: :zdziwko: :przestraszony: to badania naukowe dla Ciebie juz nic nie znacza???
Nabla napisał/a:

otoz to

Poczytaj sobie prace profesora Holica swiatowej slawy eksperta od wit D

esoes Wysłany: 2017-02-04, 14:58   

Niestety. Badania po latach zastepowane sa innymi badaniami wyniki ktorych objawiają nam ze lek ktory pomagal na x szkodzi na yz ;)
Moge nie wierzyc w doniesienia wspolczesnej medycyny i nie wierzę
:)
W wieku bardzo dojrzalym moze siegne po jakis lek ktory ulatwi mi funkcjonowanie jezeli bedzie taka koniecznosc. Poki co nie tykam suplementow. I nie zamierzam podawac swoim dzieciom.
Pytania o skrajnosci typu: a jak dziecko bedzie mialo poziom zerowy, to tez mu nie podasz? Mozecie sobie podarowac, choc wiem ze lubicie, bo skrajnosci nie zakladam. Bede rozwazac dopiero jak zaistnieją.

Ale wszystkim ufajacym naukowym badaniom goraco polecam suplementację. :)

Prace doktora z wielkim szacunkiem dla doktora sobie podaruję. Swego czasu sie tym interesowalam, wyciągam sobie swoje wlasne wnioski, a czy bede przez nie zyc gorzej/krocej to sie okaze :)

dagjes Wysłany: 2017-02-04, 19:24   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Nabla napisał/a:
Choroby autoimmunologiczne są często sprzężone z niedoborem witaminu D

Szkoda, że człowiek dowiaduje się takich rzeczy z forum zamiast od lekarza :oczami: Może powinnam sobie zbadać poziom wit. D... Chociaż od pewnego czasu biorę 1000 iu.

DMB++

Madeleine Wysłany: 2017-02-05, 15:15   

Starsza Kobieta

esoes napisał/a:

Moge nie wierzyc w doniesienia wspolczesnej medycyny i nie wierzę
masz rację :) To wszystko spisek koncernów farmaceutycznych. Wystarczy podawać ogromne ilości witaminy C i skuteczność leczenia będzie podobna jak po podaniu góry antybiotyków.

Niestety, takie czasy - podobnie zresztą ma miejsce spisek stowarzyszenia pilotów samolotów - pilotowanie nie może być takie trudne i każdy w miarę rozsądny człowiek po przeczytaniu kilku artykułów w sieci da radę sam wylądować. ;)

A swoją drogą, to ja akurat mam poziom witaminy C w normie. Mimo braku suplementacji - a żebym na słońcu przesiadywała, zwłaszcza zimą - to bym nie powiedziała.

esoes Wysłany: 2017-02-05, 15:34   

W witaminę C jako panaceum tez nie wierzę, ale jak ktos lubi, to czemu nie ;)
Ja jestem przeciwna wszelakiej suplementacji ;)
Antybiotykom na wszelki wypadek bo moze cos sie rozwinie podobnie ;)
Bez uzasadnienia w dwukrotnym badaniu crp w odstepie kilku dni nie podam za nic.
Aaa i gorączki nie zbijam do 39, 5 stopnia. Wyzszej jeszcze nie widzialam, wiec nie wiem...

Odpowiedz do tematu