Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Meble kuchenne - gotowe czy na wymiar?
Autor Wiadomość
markdottir Wysłany: 2011-05-06, 08:10   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Odniosę się do pytania z tematu.
Mam kuchnię robioną na wymiar, ale nie na zasadzie szafki z katalogu plus zaślepka, tylko taką prawdziwą na wymiar zrobioną przez stolarza. Moja kuchnia to malutki w sumie aneks w C, który przy standardowych szafkach byłby totalną porażką w sensie pojemności. Jestem więc ogromną fanką takiego rozwiązania i każdemu, kto może sobie finansowo na to pozwolić - polecam z całego serca!
Moja kuchnia była prezentem ślubnym, więc nie umiem powiedzieć ile kosztowała, ale pewnie jakbym miała zapłacić, skończyłoby się na IKEI ;)
Jeśli chodzi o jakość to, pomijając kwestię solidności pana stolarza, materiały z których on korzysta MZ nie różnią sie jakościowo od materiałów, z których są zrobione kuchnie "sklepowe". U stolarza tak samo mozesz zamówić kuchnię z laminatu czy MDFu czy drewna jak i w sklepie.
czekoladka napisał/a:
Poza tym, liczę się z tym, że usługa projektowania, mierzenia itd zwiększa końcowy koszt mebli.

Niekoniecznie. Zwykle jest to już w cenie kuchni zamawianej na wymiar. Cenę podbijają głównie "wodotryski" czyli wyposażenie szafek, które moze koszt kuchni podnieść dwukrotnie jeśli sobie zamarzysz szafki z otwieraniem sterowanym elektrycznie :P
Sill napisał/a:
wydaje mi się, że IKEA jedzie na systemie blum właśnie.

Jedzie. Tylko akcesoria w IKEI są zdecydowanie droższe niż w hurtowni z akcesoriami meblarskimi ;)
MarMaja napisał/a:
wg mnie IKEA jest zdecydowanie w grupie "meble na wymiar"

dla mnie meble na wymiar to tylko meble zrobione od początku przez stolarza, a nie meble z gotowych klocków dostosowywane do konkretnego wnętrza.
Pytanie co czekoladka rozumie przez meble na wymiar, bo moi teściowie mają kuchnię zrobioną przez stolarza "na wymiar", ale tez z gotowych klocków z zaślepkami ;) i w związku z tym kwiatki w stylu płytkich szuflad "bo tak się robi" - okazało się, ze pan po prostu miał takie pudła :kwasny: i innych cudów, gdzie mierzona starannie nietypowa szafka na okap okazała się być stanadrdową z dorobioną zaślepką ;)

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Peppa Wysłany: 2011-05-06, 09:57   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

też mam robioną na wymiar, podobnie było w poprzednim mieszkaniu
zdecydowanie polecam takie rozwiązanie, można dużo sensowniej zaplanować przestrzeń

w aktualnym mieszkaniu nie mieliśmy zresztą innej możliwości jak robienie pod wymiar, bo mamy kuchnię z dwoma skosami, więc wstawienie gotowych mebli zdecydowanie byłoby bez sensu - stracilibyśmy bardzo dużo przestrzeni, którą aktualnie wykorzystujemy
nawet momentami jest mi jej za mało :masakra:

esoes Wysłany: 2016-10-28, 09:43   
Net włączony- gar z zupą spalony

W zmywarce uzywa sie zazwyczaj 2 programow i 2 temperatur. Fajnie jak są 2 czasy zmywania: krotki i dlugi. Po co komu 9?

Edytowałam komentarz do usuniętego posta. Blutka
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-10-28, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  

markdottir Wysłany: 2016-10-28, 10:15   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

jakubsolt napisał/a:
więc zmieści się nawet w najmniejszej kuchni

u mnie się nie zmieści, bo 60-tka to żaden szał, tylko standard. :kwasny:

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

tomaszt Wysłany: 2016-11-04, 09:25   

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie do umeblowania kuchni to gotowe zestawy kuchenne. Mogę zaproponować stylową kuchnię reklamową.
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-11-04, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  

lilaa Wysłany: 2016-11-22, 15:10   

Na wymiar na pewno są droższe, ale możesz zrobić takie jakie Ci się marzą. Kupując w sklepie na pewno jest to prostszy i tańszy sposób.
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-11-23, 08:23, w całości zmieniany 1 raz  

kajaa Wysłany: 2016-12-01, 09:17   

Ja akurat kupiłam gotowe i idealnie pasowały do mojej kuchni.

reklama jest płatna/carol

Katarynka Wysłany: 2016-12-08, 09:48   

Według mnie meble na wymiar są koniecznością w małych pomieszczeniach typu blok, gdzie kuchnia ma metr na metr (no, przesadzam... połtora na półtora :rotfl: ). W większych wnętrzach można szaleć i wybierać wolnostojące. Jakości nie da się jednak rozróżniać po tym, czy meble są na wymiar czy nie, bo to zależy od miejsca, w którym kupujemy i materiału. Jak kupimy sklejkę, to czy będzie na zamówienie, czy kompletowana ze sklepu, i tak szybko nam umrze przez parę, smażenie, bicie kotletów itd. ;)

Karola48 Wysłany: 2017-01-24, 13:18   

To zależy, jaką kto ma kuchnię. Znam kuchnie po remontach, na przykład połączeniu dwóch pomieszczeń, więc tam sprawdziły się tylko meble robione na wymiar. W moim przypadku można było myśleć o meblach gotowych, tylko z dodatkowymi szafkami. Świetne pomysły kuchni znalazłam na stronie uznane za reklame/carol bo są ciekawe kolorystycznie, nie bazują wyłącznie na neutralnych kolorach.
Ostatnio zmieniony przez carol 2017-02-11, 19:40, w całości zmieniany 1 raz  

Zmora Wysłany: 2017-02-21, 10:40   

Starsza Kobieta

Podnoszę, bo szukam opinii o "poziomych" szafkach wiszących - z drzwiami otwieranymi do góry. Jakie są plusy, jakie minusy? Czy macie też "pionowe" szafki wiszące? Chodzi mi o drzwiczki otwierane na tradycyjnych zawiasach i podnośniku, nie łamane.

Chciałabym mieć wiszące szafki o wysokości ok. 90 cm i zastanawiam się, jak mogę to zrealizować gotowcami...

Nabla Wysłany: 2017-02-21, 10:56   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Zmora napisał/a:
jakie minusy?

Jesli zawiasy sa kiepskie, to drzwiczki opadaja, gdy probujesz cos wlozyc/wyjac, co jest szczegolnie irytujace, gdy masz zajete rece. Przy szafkach w dwoch poziomach (jak na drugim zdjeciu) szafka dolna musi byc zamknieta, zebys dostala sie do gornej - wiec kwestia organizacji sprzetow (gdy rozladowuje zmywarke, to mam wszystkie szafki otwarte az porozkladam naczynia).

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Zmora Wysłany: 2017-02-21, 11:09   

Starsza Kobieta

Nabla napisał/a:
szafka dolna musi byc zamknieta, zebys dostala sie do gornej

Dzięki! Kompletnie o tym bym nie pomyślała, a nawet nie wiem, czy bym się zorientowała, oglądając w sklepie.

Odpowiedz do tematu