Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wegetariańskie wesele - co myślicie?
Autor Wiadomość
anabullfinch Wysłany: 2016-12-30, 09:53   Wegetariańskie wesele - co myślicie?
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Wraz z narzeczonym jesteśmy wege od paru lat. Planujemy wesele i mamy dylemat jeśli chodzi o menu weselne. Wiemy, że przyjęło się, że większość dań jest mięsnych, ale jest to sprzeczne z naszymi poglądami. Nie chcemy urazić gości i zmuszać kogokolwiek na siłę, dlatego wymyśliliśmy, że domyślne menu będzie wegetariańskie, jednak dla zatwardziałych mięsożerców będzie istnieć możliwość wyboru opcji mięsnego menu przy potwierdzaniu obecności. Co o tym myślicie?

Oleta Wysłany: 2016-12-30, 13:27   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
Wydaje mi się, że to dobry pomysł. I ciekawa jestem ile osób zdecyduje się na opcję mięsną?
Ja np. nie jestem wegetarianką, ale na takim weselu na pewno powiedziałabym, że wegetariańskie dania będą ok i nie muszę koniecznie mieć tego mięsa na talerzu! :)

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

Zmora Wysłany: 2016-12-30, 13:30   

Starsza Kobieta

Moim zdaniem to jest zbyt skomplikowane. Takie potwierdzanie menu może spowodować więcej nieporozumień niż po prostu narzucenie bezmięsnych potraw. I jak będziecie się czuli, jeśli niemal wszyscy potwierdzą, że chcą schabowego? Poza tym, oprócz drugiego dania będzie pewnie jeszcze zimna płyta? Zdecydujecie się na wędliny? Jeszcze raz zastanówcie się, na ile (nie) pozwalają Wasze poglądy. Czy wiadomo już, czy musicie zamówić określoną liczbę dań, czy też lokal dopuszcza możliwość zbierania zamówień od gości ze skróconego menu?

Podrzucam linki do:
- Menu bezmięsne
- Wegetarianin na weselu
- Propozycje menu weselnego

W tym ostatnim wątku króluje rosół ;) ale widać, że całkiem często proponowane są ryby jako potrawy na "tradycyjnych" weselach. Bo ryby i jaja u Was wchodzą w grę?

edit: Kiedyś byłam na weselu, na którym był łosoś lub stek wołowy - do wyboru. Kilku osób rzuciło się na stek, po czym go nie zjadło (bo był krwisty) i z zazdrością spoglądało na rybki :rotfl:

Oleta Wysłany: 2016-12-30, 13:52   

Forumowy wyjadacz

Dlaczego to ma być bardziej skomplikowane, niż "w drugą stronę"...? :niepewny:
Przecież na różnych imprezach (nie tylko weselach) bywa tak, że jest specjalne inne jedzeniie dla wegetarian i potwierdza się przy zaproszeniu, którą wersję się wybiera. Da się! :)

Zmora Wysłany: 2016-12-30, 14:47   

Starsza Kobieta

Oleta, takie odczucie mam, szczególnie, że zakładam (może niesłusznie), że większość gości nie jest na żadnej diecie. Wg mnie to nie jest lustrzane odbicie, bo jak nie zastrzegę, że chcę danie wege/koszerne/bez alergenu, to mogę nie mieć co zjeść, a "zatwardziały mięsożerca" na wege przyjęciu zdrowia ni sumienia nie ryzykuje.

A niepotrzebnie skomplikowana jest dla mnie przede wszystkim sytuacja (organizacja to inna sprawa - na pewno do ogarnięcia): urządzam przyjęcie i chcę zrobić po swojemu, ale jednak niech goście zdecydują. Normalnie przecież nie uprzedza się gości, że bedzie udko z kurczaka. A tu jakby gospodarz przyznaje, że jego wybór (a mowa jest o poglądach, a nie o fochach, trendach etc.) jest dziwactwem.

Może jestem zbyt despotyczna? ;)

Oleta Wysłany: 2016-12-30, 14:57   

Forumowy wyjadacz

Zmora napisał/a:
jak nie zastrzegę, że chcę danie wege/koszerne/bez alergenu, to mogę nie mieć co zjeść, a "zatwardziały mięsożerca" na wege przyjęciu zdrowia ni sumienia nie ryzykuje.
No, ale to chyba właśnie ułatwia sprawę...? Danie główne, jak ktoś koniecznie chce, to mięsne dostanie, a np.z zimnych przekąsek wegetariańskich będzie mógł skorzystać i "mięsożerca" i wegetarianin, a nie jak w przypadku wędlin, czy innych mięs w galaretach.

I wcale nie odczułabym tego, jako przyznanie, że wegetarianizm jest dziwactwem, tylko jako miły ukłon w stronę "zatwardziałych mięsożerców". ;) A może właśnie, choćby z ciekawości, wybiorą coś innego niż zazwyczaj?

amst Wysłany: 2017-01-01, 20:43   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Czytam z ruchu traw...

Postawiłabym na opcję wege, z zaznaczeniem już na zaproszeniach, że całe menu będzie bezkrwawe.
To wasza filozofia, kiedyś na imprezach już w waszym domu też będziecie robić 2 menu? to naprawdę komplikuje. Niech rodzina nabywa przyzwyczajeń, że u was jest bezmięsnie i SMACZNIE. Często wege pokutuje, że taki mdłe, marne, słabe, nieciekawe i na pewno bedzie fasola plus kapusta.

Rozumiem ukłon w stronę rodziny ale musielibyście znać oba menu, wklejać je w zaproszenia i np. poprosić o rsvp z informacją zapraszanego odnośnie wyboru menu - wtedy będziecie realnie w stanie ocenić czego i ile brać. To koszt, w każdą stronę...

Matylda vs.Emilka vs.Zocha

Iliona Wysłany: 2017-01-08, 09:43   

Ja myślę, że niestety może być dużo niezadowolonych i marudzących osób. Jasne, że to niefajne z ich strony będzie, ale tacy są już ludzie. Byłam na weselu, gdzie menu było takie bardziej ambitne np. nie było typowego rosołu i ludzie marudzili. Para młoda chciała dobrze, a goście tego nie docenili.

Mi osobiście bardzo się podoba koncepcja wege wesela, akoro jest to zgodne z waszą filozofią. I jeżeli jesteście gotowi na marudzenie gości to bardzo kibicuję. :) A jeżeli dacie opcję wyboru menu, to niestety prawie wszyscy moga wybrać mięso...

monika9093 Wysłany: 2017-01-12, 12:40   

Myśle, że inni goście mogą być z tego faktu nie bardzo zadowoleni

anabullfinch Wysłany: 2017-01-22, 19:56   

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Na razie sprawa stoi w miejscu, do wesela jeszcze trochę czasu, chociaż przy zamawianiu sali menadżer odradzała nam ten pomysł, proponując, żeby tylko przy naszym stole była wege opcja. Musimy teraz jeszcze raz wszystko przemyśleć, zarówno moi jak i rodzice narzeczonego woleliby żeby nie kombinować nic z menu. Zmora - jajka jemy, za to rybki odpadają.

mikada Wysłany: 2017-02-23, 07:09   

a ja myślę, że jest okazja dla innych spróbowania czegos innego niz na codzien na talerzu mają. wege jest smaczne i zdrowe, pamietajcie tylkoo o przyprawieniu, bo niektorzy podają mdłe wege, a to juz strzał w kolano

Odpowiedz do tematu