Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki historyczne
Autor Wiadomość
Helenka Wysłany: 2017-01-13, 22:13   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

sileska napisał/a:
Lubię! Szczególnie takie trochę inne spojrzenia na historię. Ostatnio przeczytałam książkę "Damy złotego wieku" Kamila Janickiego i było to fajne doświadczenia, bo kobiety w historii oraz ich rola często są zapominane. Na lekcjach w szkole się mało o tym mówi. Najbardziej chyba zaskoczyła mnie Bona Sforza, kobieta ze stali, praktycznie samodzielnie rządziła krajem. Doskonały strateg i polityk z niej był. Na dodatek osiągnęła tak wiele przyjeżdżając do Polski z innego kraju.

A wiesz, że ja byłam na zamku, w którym się wychowała (oczywiście jeszcze przed przyjazdem do Polski). Oglądałam jej komnatę, z wielkimi oknami wychodzącymi na port morski. Niestety komnata była nieumeblowana, ale miała z 70 metrów kwadratowych i była pięknie oświetlona. W gablotach wystawili przedmioty użytku codziennego z jej czasów. Zdobione zastawy stołowe, misternie wykończone szczotki, puzderka... trochę mi się jej szkoda zrobiło, że z ciepłej, słonecznej Italii trafiła do zimnej Polski ;) . Chyba zresztą wbrew swojej woli, ale to już będziesz lepiej wiedzieć.

Piramid w Egipcie nie wiedziałam i biorąc pod uwagę to, co się teraz dzieje na świecie już raczej nie zobaczę. Książkę sobie zapiszę, bo to o starożytnym Egipcie, tak?

"Jeśli chce się nosić głowę w chmurach, trzeba obiema nogami stąpać po ziemi."

sileska Wysłany: 2017-01-15, 15:33   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Między innymi o starożytnym Egipcie. Chociaż pojawiają się też inne miejsca na świecie, gdzie znajdujemy ślady tej nieznanej cywilizacji.

Ja po lekturze książki bardzo żałuje, że w Egipcie tak niestabilnie, bo miałam ogromną ochotę zobaczyć piramidy na żywo :( teraz pewnie bym zupełnie inaczej na nie patrzyła.

forak Wysłany: 2017-02-09, 13:31   

Bardzo dobrze czyta się książki Sławomira Kopra, o trochę młodszej historii ale równie ciekawej

Iliona Wysłany: 2017-02-23, 21:31   

Dziewczyny a polecicie może jakąś dobrą książkę o królowej Wiktorii?

Odpowiedz do tematu