Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
ospa
Autor Wiadomość
Zmora Wysłany: 2016-05-30, 07:30   

Starsza Kobieta

U nas już 2 tygodnie od pierwszych krost i nic się nowego nie pojawia, a te najstarsze plamy się zabliźniają.

Najgorszy wyrzut był w pierwszej dobie, robiły się duże pęcherze. Niestety, najwięcej na twarzy :( Potem już każde zaczerwienienie smarowałam gencjaną i rzadko kiedy podchodziło płynem.

Do piany Poxiclin mam mieszane uczucia. Konsystencja mnie denerwowała, ale możliwe, że działało przeciwświądowo (choćby jak placebo ;) ). Do tego pryskaliśmy Octeniseptem i srebrem koloidalnym.

Teraz zaczynam walkę z bliznami. Ktoś może już taką wygrał?
Na razie smaruję twarz tym co miałam w domowej apteczce i wybrałam No Scar, ale może się przesiądę na coś silikonowego - ponoć lepsze na świeże blizny niż cebulowe :niepewny:

dagjes Wysłany: 2016-07-15, 16:08   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Czy u Waszych dzieci w czasie lub po ospie pojawiły się na głowie (nad karkiem, po bokach) takie kulki? Podejrzewam, że to węzły chłonne. Lekarz pomacał, ale więcej się nie dowiedziałam, oprócz tego, że to nic takiego :oczami:

DMB++

Nabla Wysłany: 2016-07-15, 17:03   

Starsza Kobieta
Every man must dine

dagjes, Bruno miał takie kulki jak był mały (nie miał ospy) - oglądał go chirurg i stwierdził, że to cysty i nic się z tym nie robi. Długo je miał, ale znikły same.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

czarnonaczarnym Wysłany: 2016-07-16, 06:53   

Forumowy wyjadacz

dagjes, z tego co kojarzę Mikołajek miał mocno powiększone węzły chłonne przy ospie
My właśnie rok temu walczyliśmy z ospą :hyhy:

K Z L M

Agnes
[Usunięty]
Wysłany: 2016-07-26, 14:56   

Dziewczyny, piszecie, że na samym początku można smarować krosty spirytusem. Jakim? :zawstydzony: I czy omijać buzię?

Justin Wysłany: 2016-07-28, 17:37   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

u mojego syna po ospie zostały 3 paskudne blizny - na twarzy, szyi i klatce piersiowej - ostatnio gdy stałam w aptece babka przede mną kupowała dla syna żel na blizny bo sobie rozciął nieźle czoło i został ślad. Nie wiedziałam, że coś takiego wogóle jest - z ciekawości też kupiłam dla Patryka i wiecie, że naprawdę działa

Jak nie Ty to kto????

Maura Wysłany: 2017-01-08, 07:50   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
Mamosaurus

Jak do nas trafilas?: G.
Przyszło i do nas. Owszem, ostrzezenie w przedszkolu było, ale mineło pare tygodni i cisza. A tu niespodzianka. Dzis juz mam w domu biedronke i dalmatynczyka w jednym. Oczywiscie podczas dni wolnych/ swiatecznych, gdy lekarza ani widu ani slychu. Na swiatecznym siedzi ginekolog, a nasza pediatra na nartach. Psikam młoda Octeniseptem i bierze Neosine/ Eloprom. Kapie ja tez w nadmanganianie. Zastanawiam sie nad Poxclinem, ale nigdzie nie moge dostac. Nie skarzy sie na swedzenie, przynajmniej na razie. Goraczki tez na razie nie ma, jedynie paskudny kaszel mokry z rana i meczacy po poludniu. No i kropki we wlosach. Jak to zrobic? Długie krecone....czy ja mam je codziennie przemywac? Na razie psikam punktowo.

Alix Wysłany: 2017-02-28, 16:51   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Czy jeśli mój syn nie chorował na ospę i miał kontakt z dzieckiem, któremu wywaliło półpaśca (bardzo delikatnie), ma szansę zachorować na ospę? Bo widzę sprzeczne informacje, jedni mówią, że to rzadkość, a inni, że na bank :zdziwko: Chłopcu wywaliło wysypkę w czwartek.

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

nata Wysłany: 2017-02-28, 19:28   

Poważnie uzależniona

Teoretycznie ma szansę, ale półpasiec ma dużo mniejszą zaraźliwość niż ospa. Moje dzieci miały kontakt z osobą z półpaścem i nie złapały ospy.

Ja już kolejny rok rozważam szczepienie i jakoś nie mogę się do tego zebrać :masakra: U syna w klasie większość dzieci już przechorowała w przedszkolu. Tej jesieni nawet była ospa wśród klasowych niedobitków, a on nie złapał... W te wakacje muszę już podjąć decyzję, wreszcie poszczepić młodzież i mieć to z głowy.

sternik Wysłany: 2017-02-28, 20:14   

Net włączony- gar z zupą spalony

nata, a ja żałowałam że nie szczepiłam. Może młody przeszedł by ją łagodniej, a tak to trzy tygodnie mieliśmy wyjęte z życiorysu :niepewny:

Alix Wysłany: 2017-03-01, 13:16   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Dzięki nata! Nie wygląda, żeby złapał, ale czekam jeszcze kilka dni.

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

pawba Wysłany: 2017-03-20, 11:20   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Córka mojej znajomej przechodziła ospę dwa razy za drugim miała okropny wysyp, widziałam jej zdjęcia, aż mi było żal tej dziewczynki :(

Alix Wysłany: 2017-03-21, 21:23   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Skoro temat wyciągnięty to napiszę, że nas atrakcje ominęły. Maciek się nie zaraził.

hebe_81 Wysłany: 2017-03-22, 07:22   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
U na ospa na tapecie od piątku u najmłodszej :zalamany:

Odpowiedz do tematu