Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Integracja Sensoryczna
Autor Wiadomość
meg_ann Wysłany: 2017-02-23, 20:00   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Też byłam zainteresowana tą terapią, z tym że nie ma wystarczających dowodów naukowych na to, że terapia SI działa. W USA, American Academy of Pediatrics rekomenduje by lekarze nie używali sformułowania "zaburzenia integracji sensorycznej" jako diagnozy.
Tu można o tym przeczytać
http://abcnews.go.com/Hea...ory?id=16432703
Jest też fajna książka "Psychopedagogiczne mity" T. Garstki, w której jest mowa m.in. o SI czy kinezjologii edukacyjnej.
Rodzice by pomóc dzieciom są gotowi zapłacić duże pieniądze, a na poparcie skuteczności działania tej terapii podaje się kilka studiów przypadku, które (bezpodstawnie) zostały uogólnione do całej populacji. Nie twierdzę, że ona nikomu nie pomoże ale nie powinna być promowana jako skuteczna skoro tej skuteczności nie dowiedziono.

niki2000 Wysłany: 2017-03-29, 08:52   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Moja córka też korzystała z integracji sensorycznej i muszę Wam powiedzieć, że w życiu był nie przeliczyła kosztów poniesionych na wizyty. Tylko dlatego, że są duże efekty. Córka chodziła ponad rok na terapię i teraz z wieloma rzeczami radzi sobie rewelacyjnie. Nie wyobrażam sobie robić to samej tym bardziej że są to ćwiczenia, które wymagają ogromnej siły fizycznej i dokładnej techniki. Ciekawy artykuł o możliwościach SI jest na stronie
Opisuje szczegółowo możliwości terapii.TĘCZA KNURÓW

Odpowiedz do tematu