Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielbicielki fantastyki
Autor Wiadomość
Marcepanowa Wysłany: 2017-02-09, 23:39   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
zamyślona

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
Tak też myślałam, filmy z reguły są gorsze od książek. To przynajmniej bardziej prawdopodobne niż założenie, że autorka nagle tak się rozwinęła. Może jednak dam szansę "Niezgodnej" choćby w oczekiwaniu na następną część "Naznaczonych..."

I tak sileska wątek miłosny jest tu dużym plusem. Chyba na jego rozwój czekam najbardziej i mam nadzieję, że jednak okaże się, że losów można uniknąć i los Akosa jednak się zmieni.

Sometimes
Sitting in the dark
Wishing you were here
Turns me crazy
But it's you
Who makes me
Lose my head

sileska Wysłany: 2017-02-10, 08:07   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Każdy z bohaterów książki tak naprawdę chciał zmienić swój los. Swoją drogą sam wątek losów i ich wpływu na ludzi był ciekawy. Nie dziwię się, że Zgromadzenie utrzymywało przez dłuższy czas te losy w tajemnicy. Jak pomyślę o tym, że nagle każdy z nas poznał by swoją przyszłość... To chyba zapanowałby totalny chaos. A książka jest na tyle nieprzewidywalna, że gdyby losy się spełniły byłoby zdecydowanie za prosto :)

Marcepanowa Wysłany: 2017-02-11, 19:18   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
zamyślona

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
sileska napisał/a:
A książka jest na tyle nieprzewidywalna, że gdyby losy się spełniły byłoby zdecydowanie za prosto :)

W sumie o tym nie pomyślałam, ale rzeczywiście, gdyby losy były takie pewno, to byłoby trochę jak powiedzenie czytelnikom, jak się skończy już na samym początku :niepewny: czyli tak chyba raczej nie będzie. No ale zobaczymy w następnych częściach. Ale druga ma chyba być dopiero w 2018 :(

Sometimes
Sitting in the dark
Wishing you were here
Turns me crazy
But it's you
Who makes me
Lose my head

sileska Wysłany: 2017-02-12, 16:53   

No to sobie poczekamy :( ostatnio miałam tak z serią Metro 2033, tęż się nie mogłam doczekać. Ale liczę, że autorka w kolejnej części rozbuduje też całe Uniwersum i nie skupi się tylko na rozpoczętych wątkach.

Iliona Wysłany: 2017-02-23, 21:34   

Marcepanowa napisał/a:
A co sądzicie o Veronice Roth? Nie czytałam serii Niezgodna, z której jest znana, ale widziałam film i wydawało mi się, że bez szału. Ale teraz zaczęłam czytać jej "Naznaczonych śmiercią" i jestem naprawdę zaskoczona, bo spodziewałam się takiego sobie czytadła, a dostałam dobrą i piekielnie wciągającą książkę.

Dzięki za rekomendację. Niezgodną czytałam i tak jak mówisz - bez szału (a fillmy wcale mi się nie podobały). Mam na czytniku "NAznaczonych śmiercią" i cały czas ich omijam, sięgam po coś innego. Muszę jednak do nich zajrzeć, skoro dobre :)

GrubaBerta Wysłany: 2017-03-06, 14:03   

Ja bardzo lubię serię Dresden Files. Po polsku wyszło chyba jak dotąd 5 tomów, ja czytam jednak biegle po angielsku. To taki kryminał w stylu noir, tylko że bohater jest detektywem-czarodziejem, więc wzywa demony. A, i jest moim ulubionym typem bohatera, cwaniakiem o złotym sercu :)

Kirka Wysłany: 2017-03-06, 22:33   

Starsza Kobieta

gdzie sie podzialy wrozki, czarodzieje i zwykla eko magia? ;(

:police:

MilenaJakma Wysłany: 2017-03-28, 10:14   

Jak do nas trafilas?: Siostra
"Niezgodną" tylko obejrzałam, książkę odstawiłam po kilkunastu stroniczkach, chociaż sama koncepcja fabuły jest wciągająca - ale, skoro "Naznaczona..." jest lepsza - to czas dać drugą szansę.

MilenaJakma Wysłany: 2017-04-04, 06:20   

Jak do nas trafilas?: Siostra
I muszę przyznać, że istotnie czytało się całkiem nieźle - może nie są to wyżyny literackie, ale czytało się całkiem nieźle. Na fali entuzjazmu dla fantastyki sięgnęłam teraz po Igrzyska Śmierci :)

Odpowiedz do tematu