Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Nespresso
Autor Wiadomość
An_ka Wysłany: 2017-04-17, 20:27   

Net włączony- gar z zupą spalony

Który ekspres polecacie? :-)

Ania2588 Wysłany: 2017-04-20, 13:06   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Firmy philips, najlepsze ekspresy.

Zmora Wysłany: 2017-09-08, 12:39   

Starsza Kobieta

Wyciągam. Nigdy nie pijałam kawy, a na dodatek kapsułki wydawały mi się jakimś bajeranckim substytutem ekspresu, do tego uznałam, że na pewno syf i Alzheimer w nich jest ;) I.. wkręciłam się w ten bajer :rotfl: Jeeeeeju, jak mnie jara zrobienie mleka w aerocino i porównywanie różnych smaków kaw. Nawet zakaz picia kawy od lekarza (najwyraźniej przez 30 lat intuicyjnie czułam, że kawa nie dla mnie) mnie nie odwiódł, bo robię sobie teraz dekofeinizowaną :rotfl: Ciekawe, kiedy mi się znudzi albo organizm odmówi konsumpcji? ;) Mam dostęp do Krupsa jakiegoś takiego i oryginalnych kapsułek:

Na razie najbardziej smakuje mi Roma i Rosebaya. Dekofeinizowane próbowałam 3 (jest więcej?) i w sumie nie wybrałam jeszcze ulubionej.

Zastanawia mnie trochę, dlaczego czasem ta sama kawa w dwóch filiżankach różnie wychodzi - czasem jedna jest kwaskowa. Też tak macie?

Piana mleczna jest super (mam wrażenie, że to ona mnie najbardziej kusi), ale też za każdym razem różnie się spienia. A tego biegu drugiego (bez podgrzewania to ma być?) to w ogóle nie rozumiem, piana mi nie wychodzi.

Asia 77 Wysłany: 2017-09-11, 06:47   

Poważnie uzależniona

Zmora napisał/a:
Zastanawia mnie trochę, dlaczego czasem ta sama kawa w dwóch filiżankach różnie wychodzi - czasem jedna jest kwaskowa. Też tak macie?

Tak mielismy z "indryją" pytałam nawet w salonie o to ale nie umieli mi odpowiedzieć ;)

Adamila021 Wysłany: 2017-09-11, 19:31   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Podobno Saeco sa jedne z lepszych ale ja ostatnio piłam super kawe z ekspresu marki Bezzera. nie znałam jej wczesniej ale kawka jak najbardziej na plus. Znajoma mowila mi ze kupowała ekspres ze sklepu Cafe Silesia może poszukacie tam też ciekawych opcji dla was

Zmora Wysłany: 2017-09-12, 12:34   

Starsza Kobieta

Asia 77 napisał/a:
Zmora napisał/a:

Tak mielismy z "indryją" pytałam nawet w salonie o to ale nie umieli mi odpowiedzieć ;)

Wczoraj piłam w sklepie Vivalto, kupiłam i dzisiaj smakuje KOMPLETNIE inaczej, właśnie nabrało kwasu. Może to wszystko kwestia ekspresu albo wody?

cola Wysłany: 2017-09-12, 14:22   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Zmora napisał/a:

Piana mleczna jest super (mam wrażenie, że to ona mnie najbardziej kusi), ale też za każdym razem różnie się spienia. A tego biegu drugiego (bez podgrzewania to ma być?) to w ogóle nie rozumiem, piana mi nie wychodzi.

Bez podgrzewania robie piane do latte Macchiato. Mleko 3.5% schlodzone w lodowce. Wychodzi ta piana inna niz podgrzewana, ale mi wychodzi.

Odpowiedz do tematu