Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
I komunia - jakie prezenty?
Autor Wiadomość
Oleta Wysłany: 2017-04-21, 19:37   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
Czyli w sumie daje się tę kopertę rodzicom z okazji chrzcin ich dziecka...? No w sumie można i tak do tego podejść...

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

esoes Wysłany: 2017-04-21, 20:27   
Net włączony- gar z zupą spalony

Oleta napisał/a:
Czyli w sumie daje się tę kopertę rodzicom z okazji chrzcin ich dziecka...? No w sumie można i tak do tego podejść...

W rzeczy samej.
Jakkolwiek to brzmi, tak wlasnie jest.
I tak rodzice zrobią z tym co zechcą ;) .
Rozsadnie byloby sie z tym pogodzic, albo otworzyc konto i samemu trzymac pieczę nad podarunkiem.
Darczynca w zasadzie nie ma zadnego wplywu na to co sie stanie z pieniędzmi, jo jak widac rowniez w tym watku dalsze sledzenie losow gotowki nie jest mile widziane ;)

Zmora Wysłany: 2017-04-21, 20:28   

Starsza Kobieta

A prezenty typu: bilety do kina lub teatru, zoo, aquaparku , półkolonie z zajęciami zgodnymi z hobby, kompletnie nie mają sensu? Gry planszowe potrafią być drogie - skoro już o kilkuset zł prezentach jest mowa.

A w pułapie cenowym Biblii są przecież jeszcze tysiące innych książek, od młodzieżowych, przez atlasy, do religijnych (kiedyś był szał na JPII dla dzieci). To takie straszne dostać książkę?

O I Komunii piszę.

Nabla Wysłany: 2017-04-21, 20:44   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Zmora, Ty jesteś mój gatunek rodzica :rotfl:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Oleta Wysłany: 2017-04-21, 22:23   

Forumowy wyjadacz

Zmora -popieram Twoją wizję prezentów! :)

esoes - piszesz, że w pieniądze to prezent dla rodziców, bo i tak zrobią z tym co zechcą... Hmmm... W sumie dając chrześniakowi np. złoty krzyżyk też nie mamy gwarancji, że jego rodzice tego nie sprzedadzą i nie wydadzą kasy jak im się podoba... :niepewny:

markdottir Wysłany: 2017-04-21, 22:32   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Zmora, bardzo fajne pomysły. Tylko jak wiem, że dzieciaka ucieszy kasa, bo sobie zbiera na coś, czego rodzice mu nie kupią, to chyba lepiej dać kopertę (znów wracam do chrześniaka mojego męża). Oczywiście jeśli wiem, że będzie miał taką możliwość, a nie, ze mu rodzice zabiorą. ;)

A co do wydawania pieniędzy dzieci przez rodziców to mam nadzieję, ze Madame nam wybaczy, że zapłaciliśmy za pneumokoki kasą z kopert z chrztu. :lol:

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Oleta Wysłany: 2017-04-21, 22:46   

Forumowy wyjadacz

markdottir napisał/a:

A co do wydawania pieniędzy dzieci przez rodziców to mam nadzieję, ze Madame nam wybaczy, że zapłaciliśmy za pneumokoki kasą z kopert z chrztu. :lol:
Lepiej już zacznijcie pisać list wyjaśniająco-tłumaczący! ;)

Nabla Wysłany: 2017-04-21, 22:51   

Starsza Kobieta
Every man must dine

I zbierać paragony :haha:

A swoją drogą to cieszę się, że pieniądze w w prezencie od babci po urodzeniu dzieci dostałam ja - były dla mnie, za połogowe trudy :cwaniak: Przynajmniej nie będę się musiała tłumaczyć :rotfl:

Oleta Wysłany: 2017-04-21, 23:03   

Forumowy wyjadacz

Nabla napisał/a:
I zbierać paragony :haha:
O właśnie! Wiedziałam, że o czymś zapomniałam. ;)

esoes Wysłany: 2017-04-22, 02:14   

Oleta napisał/a:
Zmora -popieram Twoją wizję prezentów! :)

esoes - piszesz, że w pieniądze to prezent dla rodziców, bo i tak zrobią z tym co zechcą... Hmmm... W sumie dając chrześniakowi np. złoty krzyżyk też nie mamy gwarancji, że jego rodzice tego nie sprzedadzą i nie wydadzą kasy jak im się podoba... :niepewny:

Oczywiscie.
Dlatego mnie zawsze bedzie troche dziwic ze niektorzy darczyncy mają problem z tym w jaki sposob rozeszla sie kasa ;)
Biblię w sumie tez na allegro mozna puscic.... o ile da sie usunąć dedykację ;)

Podobaloby mi sie gdyby ktos napisal pamiatkowy list, taki z treścią, ktory latwo przechowac i zawsze bedzie nam przypominał osobę od ktorej dostalismy i dzien w ktorym dostalismy. Jakies rady, wskazowki, przemyslenia, cokolwiek osobistego zamiast kartki z empiku za 3 dychy. Ale to malo popularne chyba.

Ksiazka z dedykacją tez jest ok, ale jakas ponadczasowa, z przesłaniem. No Biblia tu sie wpasowuje. Ok, pod warunkiem ze jest pierwsza, jezeli nie, to niekoniecznie brnęłabym w tematyke religijną.
Dobra klasyka z zachecajacą dedykacją, ładnie wydana spelnilaby swoją rolę doskonale.
Bizuteria dla dziewczynek tez latwa do przechowania. Tu faktycznie moda sie zmienia i moze byc moment ze dziecko zalozy nie raz, chociaz kupujemy wg gustu wlasnego nie zawsze zbieznego z gustem dziecka. Fajny srebrny pierscien z komunijnym grawerem sama chcialabym dostac ;) , ale to równiez malo popularne, bo z rozmiarem trudno.

Moze macie pomysly na sensowne pamiątki?

W sumie brakuje mi takich osobistych, nawet niekomercyjnych pamiątek, ktore latwo byloby przechowac zeby dzisiejszy 9 latek wspomnial ten dzien za lat 40.

Chcialabym zeby mlody dostal polityczną mapę europy do powieszenia na scianie, w ramce na przyklad. Mysle ze oprocz elektroniki to by go ucieszyło. Z dedykacją oczywiscie.

Aparaty fotograficzne to juz nie ta epoka. Chyba ze z poziomu lustrzanki dla pasjonata, ale u 9 latka raczej z tym slabo.

Zegarek dziecinny pamiatkowy raczej nie jest, zepsuje sie i po ptakach. Wieczny, szwajcar z kolei drogi i nie musi w gust trafic. 40 lat temu cieszyl nas zegarek czajka, czy jakikolwiek bo na rynku nie bylo. Dzis czas odmierza telefon.
Rower co 2 komunista juz posiada, jak dostanie kase to moze jak wyrosnie kupi nowy. Wg wlasnego gustu, bo tu tez rządzi czesto moda i są modele ktore nie przejdą za nic. Moje pokolenie daloby sie pokroic za jakikolwiek.... no zmienily sie czasy.
Dziecię moje dostalo laptopa, ale na dzis nie pamieta ze to z okazji komunii, wiec rownie dobrze kase mogloby dostac.

Miotam sie pomiedzy pamiatką-symbolem, a rzeczą uzyteczną, ktora ucieszy, ale z komunią sie nie bedzie kojarzyc tak, jak symboliczny niegdys rower. Smartfony i tablety są tak popularne ze nikt nie zapamieta od kogo i z jakiej okazji byl pierwszy.

Tak mi wychodzi ze kto potrafi dac sensowną pamiatkę, fajnie by bylo zeby dał. Kto nie potrafi, niechby dal kopertę ;)

Wiatr okropny i alarm mnie obudzil, stąd te nocne przemyslenia. Jakos trzeba wzrok zmeczyc zeby zasnąć ponownie ;)

Film profesjonalny z komunii bardzo by mi sie podobal, ale nie taki koscielny szablon dla calej grupy, a taki jak sie robi na weselach, z prob, przygotowan, kosciola, imprezy po, na ktorym kazdy gosc powie ze 2 zdania od siebie, dobrze poskladany zeby nie wyszedl dluzszy niz 40 minut.
Albo w podobnym klimacie album z opisami zdjec przed po i w trakcie i z wypowiedziami gosci, albo lepiej: zeby kazdy gosc napisal dziecku liscik do zamintowania w albumie...

esoes Wysłany: 2017-04-22, 02:48   

...do zamontowania w albumie ;)

Brak mozliwosci edycji to jakis chory pomysł.

Nabla Wysłany: 2017-04-22, 07:49   

Starsza Kobieta
Every man must dine

esoes napisał/a:
Chcialabym zeby mlody dostal polityczną mapę europy do powieszenia na scianie, w ramce na przyklad

Ale mapa polityczna też nie zniesie próby czasu :niepewny: Za 5-10 lat będzie nieaktualna.

Moim zdaniem pomysł jest świetny, podobnie jak wszelkie albumy (geograficzne, biologiczne, słowniki) - jest to coś, czego z reguły rodzice nie kupują, bo są kosztowne, informacje można znaleźć w Internecie i nie jest niezbędne - ale czytanie i oglądanie sprawia przyjemność i pomaga w nauce, są odpowiednie dla dziecka i na prawdę mogą posłużyć. No ale wieczne nie są...

Pamiątki powinny być maleńkie albo użytkowe, żeby przetrwały lata (srebrne pudełeczko z grawerem, w którym dostałam pieniądze na ślub od Chrzestnego mam w łazience na szpargały - i widzę je codziennie i myślę o nim przy każdej okazji).

Blutka Wysłany: 2017-04-22, 07:56   

Starsza Kobieta

Nabla napisał/a:
Blutka napisał/a:
a tam generalnie uważam, że jeśli tylko rodzice nie mają szczególnych problemów finansowych, to pieniądze dane dziecku powinno wydać dziecko

Niezaleznie od wieku? :niepewny:

No wiadomo, że nikt nie będzie o zdanie dwulatka pytał, ale już dzieci, które wiedzą, o co chodzi z kasą, powinny być brane pod uwagę przy wydawaniu pieniędzy. Nawet, jeśli idą one na jego szczepienia (co generalnie popieram). Tak po prostu, z szacunku. No ale widzę, że jednak w moim podejściu jestem odosobniona. ;)

esoes Wysłany: 2017-04-22, 08:22   

Nabla napisał/a:
esoes napisał/a:
Chcialabym zeby mlody dostal polityczną mapę europy do powieszenia na scianie, w ramce na przyklad

Ale mapa polityczna też nie zniesie próby czasu :niepewny: Za 5-10 lat będzie nieaktualna.

Moim zdaniem pomysł jest świetny, podobnie jak wszelkie albumy (geograficzne, biologiczne, słowniki) - jest to coś, czego z reguły rodzice nie kupują, bo są kosztowne, informacje można znaleźć w Internecie i nie jest niezbędne - ale czytanie i oglądanie sprawia przyjemność i pomaga w nauce, są odpowiednie dla dziecka i na prawdę mogą posłużyć. No ale wieczne nie są...

Pamiątki powinny być maleńkie albo użytkowe, żeby przetrwały lata (srebrne pudełeczko z grawerem, w którym dostałam pieniądze na ślub od Chrzestnego mam w łazience na szpargały - i widzę je codziennie i myślę o nim przy każdej okazji).

No taaak, wiadomo. Za czasow mojej komunii byla jeszcze Jugoslawia i ZSRR ;) , niemnuej chetnie wyjęłabym taka mapę z szafy i poopowiadała dzieciakom co sie zmienilo od tego czasu na swiecie.

O, pudeleczko z grawerem tez cudny pomysł. Można wykorzystac i jest faktyczną pamiątką.

Zmora Wysłany: 2017-04-22, 11:49   

Starsza Kobieta

Nabla napisał/a:
esoes napisał/a:

Wtedy to będzie mapa historyczna ;)

Cytat:

Również dostałam na Komunię maleńką szkatułkę na biżuterię i jej używam. Szkoda, że bez graweru czy małej karteczki z dedykacją, bo teraz już nie jestem pewna, czy to było od ciotki czy chrzestnego. Dobry pomysł na prezent dla dziewczynki.

Tak na marginesie, mam w tej szkatułce kolczyki, które dostałam na komunię. Nieużywane, bo nigdy nie przekłułam uszu i córce raczej też nie przekłuję :rotfl: Ale trzymam, nie przetapiam, bo gdy je widzę, myślę ciepło o osobie, od której dostałam.

Odpowiedz do tematu