Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wolałybyście być w domu z dzieckiem?
Autor Wiadomość
Summerka Wysłany: 2013-02-21, 22:36   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

U mnie tez 2-3h z dzieckiem po pracy, plus poranki, weekendy, wszystkie wyjazdy.

Czasami jest i było mi trudno gdy zostawialam w domu 6miesieczne dziecko, gdy wyjezdzalam na targi itp. Po pracy zamiast zając się "domem" poświęcam Synkowi a obiady itp robię gdy zasnie.
Pare razy w megazmeczeniu marzyłam o "innym życiu" .. Ale chyba będąc w domu byłabym gorsza mama..

pomarancza Wysłany: 2013-02-22, 09:22   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

ja bym wolała być z dzieckiem na początku, potem chciałabym by poszło do przedszkola, żeby nauczyło się nowych rzeczy, poznało inne dzieci i nauczyło z nimi obcować. żeby nauczyło się radzić :)

Karolcia83 Wysłany: 2016-12-08, 19:43   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

pomarancza napisał/a:
ja bym wolała być z dzieckiem na początku, potem chciałabym by poszło do przedszkola, żeby nauczyło się nowych rzeczy, poznało inne dzieci i nauczyło z nimi obcować. żeby nauczyło się radzić :)

W takiej sytuacji można sobie przez pewien czas dorobić pracując w domu. Jeśli ktoś ma zdolności manualne to jakieś rękodzieło (cottonballe można robić, aniołki, biżuterię), można pisać teksty na strony, założyć bloga choćby o swoich przygodach z macierzyństwem (więcej pomysłów uznane za reklamę/carol. Zawsze jakoś można dociągnąć do wieku przedszkolnego tymi sposobami.
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-12-08, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  

alina12 Wysłany: 2017-01-18, 16:08   

Na początku byłam w domu, potem wróciłam do pracy.

madzialenka Wysłany: 2017-04-28, 10:18   Re: Czy wolałybyście być w domu z dzieckiem?

naturella napisał/a:
Pytanie jak w temacie, do mam, które pracują poza domem. czy jesteście zadowolone z tego, że wychodzicie z domu, pracujecie, macie kontakt z ludźmi, podwyższacie kwalifikacje? czy jednak to wszystko nie ma znaczenia, w obliczu tego, że zostawiacie dziecko w domu z nianią/babcią itp?

Ja do 2 lat byłam z małym w domu. jako 3latek poszedl do przedszkola a ja do pracy. teraz ma prawie 5 lat ja pracuje dłuzej i ne raz maluch wytyka mi ze nie mam czasu dla niego na zabawe tylko wracam do domu roie mu kolacje kapiel i kłade do spania... Czasem chciałoby sie chociaz co 2 dien miec cały wolny dla niego...

BlackAndBlue Wysłany: 2017-05-30, 13:53   

Ja teraz mam nową pracę, gdzie dojeżdżam około 4 i pół godz. i nie daję rady... Pieniądze dobre, ale tęsknię strasznie i nie bardzo mam siłę, by się nią zająć po powrocie. Coraz częściej myślę, że nie warto.

sreberko Wysłany: 2017-06-06, 11:59   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

w moim przypadku taki system - siedzenie w domu z dzieckiem chyba by się nie sprawdził. Owszem często narzekam, że mam mało czasu, ale docelowo wolę jednak łączyć pracę z opieką. Idealny byłby mniejszy wymiar czasu pracy, np. 3/4 ale to się wiąże z finansami...

tamirra Wysłany: 2017-07-11, 19:09   

Mam na tyle elastyczną pracę że udało mi się pogodzić to z macierzyństwem więc w pierwszych 3 latach życia sporo spędzałam z dzieckiem czasu i cieszę się, że mieliśmy ten czas dla siebie :) ale cieszę się też że pracowałam, chyba bym nie dała rady tak siedzieć i poświęcić się tylk wychowaniu

Odpowiedz do tematu