Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Komunia mimo braku wiary i inne dylematy religijne
Autor Wiadomość
Alfa Wysłany: 2017-04-29, 14:18   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Cytat:
No i żeby już całkiem wsadzić kij w mrowisko to powiem tak: kupowanie kiecki na Komunię za 500zł i wiecej tez jest materializmem (i to jakim). Acha - i to nie dzieci rezerwuja knajpy, obiady w ąę restaura

Ąę ze tak zacytuje. Moze dla ciebie sukienka za 500zl to materializm. A moze dla kogoś innego najtańsza szmata w szafie i podejście bardzo skromne. Swoją drogą kompleksy jakies masz czy co, ze czepiasz sie takich rzeczy? Kto i gdzie zaprasza swoich gości, co to ma wspólnego z duchowością tego dnia? Pewnie jeżdżenie na szmacie dwa dni przed plus dzien po oraz podawanie potraw przez pol dnia 30-40gosciom jest u Ciebie ok? Na pewno przyjezdni goście ucieszyliby sie ze spaceru po uroczym lesie w deszczu czy upale o butelce wody. Wszak o ducha chodzi. Litości Cat. Jeśli chcesz wsadzać kij w mrowisko to postaraj sie o jakies lepsze argumenty.

Ciekawe rzeczy piszecie. Nawet nie zdawałam sobie sprawy jak to funkcjonuje w Niemczech ani w Irlandii.

esoes Wysłany: 2017-04-29, 15:22   
Net włączony- gar z zupą spalony

Chodzi o to, ze w tym calym tworzonym przez nas przepychu zatraca się duchowosc. Wazniejsza bywa oprawa niz sakrament.
30 goscmi nawet w lokalu trzeba sie zajac i z kazdym z nim pogadac z 10 minut kurtuazyjnie. Maly komunista pozostaje jakby w cieniu.
Dla mnie sensowne jest spotkanie rodzicow i chrzestnych, no ale ja spędow rodzinnych nie lubię i o ile pogoda pozwoli raczej spacer i lody niz posiadówa.
Za to zaobserwowalam ze im wiara głębsza, tym wieksza impreza ;) .
Oczywiscie kazdy ma prawo widziec to inaczej, oceniac wg. wlasnych priorytetow, jak i kazdy ma prawo miec wlasne kompleksy. Nie ma chyba w tym nic zlego.

cattalina Wysłany: 2017-04-29, 19:37   

Net włączony- gar z zupą spalony

Alfa akurat u mnie impreza będzie skromna A tak w ogóle strasznie nie lubię hipokryzji. Tyle.
Na szmacie wcale nie będę jeździć ;-)

Myślisz i masz.
szczęście

Madeleine Wysłany: 2017-04-29, 19:50   

Starsza Kobieta

Alfa napisał/a:
Moze dla ciebie sukienka za 500zl to materializm. A moze dla kogoś innego najtańsza szmata w szafie i podejście bardzo skromne. S
yyy?
czyli jeśli ktoś ma "najtańszą szmatę w szafie" za 500 złotych, to nie jest materialistą, w ogóle 8)
Alfa napisał/a:
Kto i gdzie zaprasza swoich gości, co to ma wspólnego z duchowością tego dnia?
serio związku nie widzisz?
esoes napisał/a:

Za to zaobserwowalam ze im wiara głębsza, tym wieksza impreza ;) .
no nie? 40 osób to prawie wesele.
Niech każdy przyniesie stówę w kopercie i dziwić się zaraz, że dzieci zdeprawowane prezentami komunijnymi.

Malwina84 Wysłany: 2017-05-01, 15:11   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Oczywiście, że w większości przypadków nie chodzi tu o wiarę, mało które dziecko duchowo przeżywa komunię. Ot impreza i prezenty dają.

Odpowiedz do tematu