Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak obniżyć koszty ślubu/wesela?
Autor Wiadomość
zecik Wysłany: 2013-11-21, 13:27   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

fajnie, ale chyba jakość szczególnie oszczędnie nie wyszło :P
naszym najlepszym sposobem na zminimalizowanie kosztów było zmniejszenie liczby gości - do 35 osób. a i tak patrząc z perspektywy czasu można było za to jechać na wymarzone wakacje... :)

dominika1234 Wysłany: 2014-03-13, 11:51   

Uważam, że dużo można zaoszczędzić na niechcianych gościach, których podobno trzeba zaprosić bo nie wypada. Warto zaprosic osoby, które chce się zaprosić i które się lubi, nikogo poza.

------------------------
uznane za reklame/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2014-03-13, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  

100krotka
[Usunięty]
Wysłany: 2014-09-15, 12:21   

zecik napisał/a:
fajnie, ale chyba jakość szczególnie oszczędnie nie wyszło :P
naszym najlepszym sposobem na zminimalizowanie kosztów było zmniejszenie liczby gości - do 35 osób. a i tak patrząc z perspektywy czasu można było za to jechać na wymarzone wakacje... :)

Całkiem ciekawy przelicznik :D Jakby tak na prawdę się zastanowić, na wakacje można jechać już za 15 osób. I to całkiem nie najgorsze..

stylowa Wysłany: 2014-09-30, 09:39   

Zamówić hurtowo ozdoby. Ja uznane za reklame/carol właśnie tam kupimy to najtaniej :D Sama zamawiałam dwa lata temu cały kontener :P
Ostatnio zmieniony przez carol 2014-09-30, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  

Juzwika Wysłany: 2015-10-19, 10:28   

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Jeśli chce się żeby jakoś zorganizować transport dla wszystkich osób to można wynająć busa/autobus. Myśmy nie mieli za dużo pieniążków ale wiedzieliśmy że to trzeba załatwić bo salę weselną mieliśmy naprawdę kawałek od kościoła. Wiedzieliśmy również że nie każdy będzie miał możliwość i miejsce w samochodzie by zabrać tych bez. Wynajęliśmy autobus dla gości spod kościoła na salę weselną. Nie wyniosło nas to dużo. Udało nam się znaleźć nawet tanią firmę uznane za reklame/carol Są z Pruszkowa ale dojeżdżają do innych miast i naprawdę nie wzięli dużo. Goście byli zadowoleni to i my.
Ostatnio zmieniony przez carol 2015-10-20, 12:23, w całości zmieniany 1 raz  

Gochakocha Wysłany: 2016-08-17, 21:31   

Ostatnio byłam świadkową na weselu w Białej Podlaskiej, które uważam, że na to jak super się odbyło to poszło naprawdę po kosztach. Kwestie kościelne niestety drogo u księdza, ale reszta:
- kwiaty - mama panny młodej ma kwiacairnie, więc duże oszczędności
- alkohole - ojciec panny młodej ma spożywczak, więc w hurtowni ładnie dogadane
- kapela - tu trochę kasy poszło
- takie ozdóbki jak na alko itp. robione własnoręcznie
- a kwestia menu, sali - sporo się naszukali, ale wybrali dobry hotel, hotel uznane za reklame/carol. w co nie zdarli z nich i wszystko mogli ugadać jak chcieli i od razy było gdzie gości przenocować, a miejsce przestronne i wszystko ładnie
Da się zrobić dobre wesele nie płacąc dużo
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-10-17, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  

anabullfinch Wysłany: 2017-01-22, 20:18   

Co do własnoręcznie robionych zaproszeń i innych ozdóbek, to po przeliczeniu wcale taniej nie wychodzi, a wiadomo, że wiąże się to z poświęceniem wielu godzin. Lepiej poszukać taniego sklepu internetowego gdzie zamówimy od razu zaproszenia, winietki, zawieszki na wódkę - wiadomo, jedno zamówienie, żeby oszczędzić na kosztach dostawy. Jeśli wahacie się, który wzór wybrać - zamówcie po jednym zaproszeniu z każdego modelu i wtedy zdecydujcie. Na wielu stronach można zamówić darmowe próbki zaproszeń i wtedy płacimy tylko za koszt dostawy.

edytowałam link. markdottir, moderatorka forum.
Ostatnio zmieniony przez markdottir 2017-01-22, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  

markdottir Wysłany: 2017-01-22, 22:00   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Co do kosztów, to wiele zależy od tego jakie zaproszenia.
Jednakże dla mnie - poza przyjemnością robienia zaproszeń własnoręcznie - liczyło się też to, ze będą jedyne w swoim rodzaju.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

pawba Wysłany: 2017-03-20, 11:03   

Moi znajomi koszty zmniejszyli bo robią ślub we wtorek :D bo wtedy przypada święto państwowe, na alko zaoszczędzą bo wszyscy w środę idą do pracy, a poprawin chyba w ogóle nie będzie

malami86 Wysłany: 2017-05-06, 10:32   

Ja wzięłam ślub w niedzielę (bo terminów już na soboty nie było, a nie chciałam czekać 3 lata :looka: ) a najwięcej udało mi się zaoszczędzić na:
sukni - kupiłam używaną taką dokładnie jak mi się podobała i dałam do skrócenia krawcowej
obrączkach - zrezygnowałam z sieciówki i udało mi się znaleźć fajny wzór, dobrą próbę na stronie [link wyedytowany-Zmora]
butach - kupiłam używane
dekoracjach - wypożyczyłam

Tak się wydaje, że to tyle co nic, ale jak się policzy cały koszt to zawsze to jakieś pieniądze ;) Nie oszczędzałam na liczbie gości, bo jak jest ich mniej to potem się nie zwraca zespół ani fotograf, a to są dość duże koszty. Obiad dla każdego i tak mi się zwrócił z kopert, a poza tym chciałam mieć w tym dniu całą rodzinę a nie rezygnować z kogoś z powodu oszczędności :)
Ostatnio zmieniony przez Zmora 2017-05-06, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu