Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa ciepła jako ogrzewawnie
Autor Wiadomość
madziarka Wysłany: 2016-09-22, 20:32   Pompa ciepła jako ogrzewawnie
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Czy któraś z Was ma albo miała styczność z pompą ciepła służącą do ogrzewania domu?? Zastanawiam się czy takie rozwiązanie jest wygodne i odpowiednie dla naszych warunków klimatycznych.

Wanderer Wysłany: 2016-09-23, 18:35   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Zależy o jakiej pompie myślisz. Domyślam się, że skoro piszesz o warunkach klimatycznych to o powietrznej. Może być problem z efektywnością przy większych mrozach...z drugiej strony jak kolejne zimy będą takie jak te ostatnie to tych wielkich mrozów zbyt dużo nie będzie. Zależy to też zapewne od regionu kraju. Ja mam pompę gruntową, na razie jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania.

mokato Wysłany: 2016-09-24, 06:42   
Net włączony- gar z zupą spalony

Ja też mam gruntową. Tutaj jest dodatkowy plus, że od razu można mieć klimatyzację z ziemi. My mamy i sprawdziła sie super w upalne dni.

zosiabg Wysłany: 2016-09-27, 20:46   

Starsza Kobieta

Ja mam pompę powietrzną plus ogrzewanie nadmuchowe i bardzo sobie chwalę. W czasie większych mrozow dogrzewam kominkiem ale dlatego ze lubie a nie dlatego ze muszę a mamy do ogrzania prawie 400 metrów domu..

Latem to samo urzadzenie dziala jako klima i zżera więcej pradu niestety :zdegustowany:

mokato Wysłany: 2016-09-29, 07:43   
Net włączony- gar z zupą spalony

U nas klima pobiera tyle prądu co zwykła żarówka. Klima była załączona praktycznie od czerwca do połowy września. Nie zauważyła jakichś dużych kosztów. Ale porównać będę mogła dopiero po sezonie grzewczym.

mebdia Wysłany: 2016-10-10, 13:47   

Jak do nas trafilas?: znajoma
A jak z kosztami "na wejście" z takimi pompami ciepła? Bo słyszałam, że wytwarza 4krotnie więcej energii cieplnej niż pobiera (elektrycznej).

kleopatra Wysłany: 2016-10-24, 16:50   

Mój mąż się zna i wie, jakie ogrzewanie nam wybrać. Często zostaję sama, wiec nie wyobrażam sobie, że miałabym pilnować pieca i temperatury.

madziarka Wysłany: 2016-12-12, 20:25   

Ostrzeżeń:
 3/3/6
a jakich producentów tych pomp macie?? I czemu wybór padł na tego typu ogrzewanie?

Dolores Wysłany: 2016-12-15, 09:48   

Mówi się, że ogrzewanie za pomocą pompy ciepłą jest tanie, ale to nie prawda. Samo wywiercenie otworów pod instalację to koszty rzędu kilku tysięcy złotych (jak nie więcej). Dlatego ogólnie odradzam, bo sama wydajność też nie jest najlepsza. Jeżeli taka inwestycja miałaby się zwrócić to najwcześniej po kilkunastu sezonach - według mnie gra jest niewarta świeczki. Nie wiem skąd taka awersja ludzi do ogrzewania węglowego, bo według mnie sprawdza się bardzo dobrze. Szczególnie jeżeli mamy dobry opał. Nie chcę, żeby zostało to potraktowane jako reklama, ale sama korzystam ze ekogroszku ze składu z reklamy i wydaje mi się, ze mają naprawdę dobrej jakości opał. Niech jednak każdy sam osądzi czy tak jest czy nie. Wracając jednak do samej pompy - według mnie wcale nie jest to tak różowe rozwiązanie jak początkowo mogłoby się wydawać. Zalecam ostrożność :)
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-12-15, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  

zosiabg Wysłany: 2016-12-15, 10:03   

Starsza Kobieta

Lol. A moze dlatego że węgiel rozpierdziela nam środowisko? Mam pompę powietrze-powietrze i bez odwiertów jestem bardzo zadowolona.

Wanderer Wysłany: 2016-12-15, 16:28   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Dolores napisał/a:
Mówi się, że ogrzewanie za pomocą pompy ciepłą jest tanie

Ogrzewanie jest tanie :) Instalacja nie jest ;) Aczkolwiek w wersji ekonomicznej nie trzeba robić odwiertów...można mieć wymiennik poziomy :hyhy: Oczywiście to też ma swoje wady ;) Wydajność pompy ciepła zależy od jej konstrukcji, te gruntowe, glikol/woda, mają bardzo dobrą wydajność.

Zaleta jest taka, że pompa ciepła jest właściwie bezobsługowa...w przeciwieństwie do ogrzewania węglowego.

madziarka Wysłany: 2016-12-16, 18:39   

Ostrzeżeń:
 3/3/6
użytkowniczki co macie pompy jaki to był koszt taki montaż pompy?? Jakiego producenta pompę wybrałyście i dlaczego?

Rocketman Wysłany: 2017-05-08, 10:43   

Co powiecie o samym ogrzewaniu nadmuchowym? Ja posiadam u siebie system reklamowy.
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2017-05-08, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu