Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
zasypianie przy cycu
Autor Wiadomość
Caska Wysłany: 2014-02-10, 06:49   

Forumowy wyjadacz

markdottir napisał/a:
U nas pomogła zmiana miejsca. Zamiast cichej i ciemnej sypialni, karmienie w pokoju przy świetle. Po prostu nie dałam jej zasnąć, ale była już usypiająca i z tatą (ze mną nie było szans, a tata cycka nie ma ) szła do sypialni, do swojego łóżeczka.

U nas zmiana pozycji - z leżącej na siedzącą, trzymałam ją tak, żeby było jej wygodnie, ale też żeby do piersi musiała się lekko podnieść, więc jak zaczęła zasypiać, to pierś jej wypadała z buzi ;) i pierwszym etapem było, że ssąc się bardzo wyciszała, a zasypiała już bez niej, ale ciągle na moich rękach. Potem zaczęłam ćwiczyć odkładanie przed zaśnięciem do łóżeczka.

Antka Wysłany: 2014-02-10, 06:50   

Forumowy wyjadacz

Martos napisał/a:
z rzeczywistością i obecnymi badaniami ma to jednak niewiele wspólnego

Dzis sa takie badania, a za 10 lat beda inne, nie ma sie co tak przywiazywac do tych jedynie slusznych teorii ;)

Najbardziej to sie zgadzam z tym:
Matylda napisał/a:
Myślę, że wiele rzeczy, jak odstawienie od piersi, przychodzi nam tak naturalnie dlatego, że nie robimy z tego problemu, nie staramy się być konsekwentni dla zasady. Liczymy się z dzieckiem i jako rodzice dostrzegamy pewne sygnały, które mogą świadczyć, że może właśnie nastał odpowiedni moment na przejście do kolejnego etapu

Moj synek ma prawie 5 miesiecy, 2 tygodnie temu sie sam odstawil od piersi, usypiac na noc (co innego drzemka w dzien) najbardziej lubi w swoim lozeczku (to ja go przekladam po nocnej pobudce do nas bo chce sie poprzytulac ;) ). Kazde dziecko chyba ma troche inaczej, wiec czumilka, nie sluchaj nikogo tylko rob to co jest naturalne i najlepsze dla Was.

poohatka Wysłany: 2014-02-10, 08:14   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
czumilka napisał/a:
chciałabym karmić do 1,5 r
Taki miałam kiedyś plan. :cwaniak:
zaraza napisał/a:
To, że oduczysz dziecko zasypiania przy piersi nie znaczy bowiem, ze zacznie ono samo usypiać. Może się okazać, ze Twoja obecność jest również niezbędna a samo zasypianie trwa dużo dłużej.
A to mnie skutecznie zniechęca do odstawiania - tym bardziej, że nam dobrze.

P.
:police: rodzinna pasja

Antka Wysłany: 2014-02-10, 10:42   

Forumowy wyjadacz

pooh, ja kiedys pracowalam z kolesiem, ktorego matka karmila piersia do 6 roku zycia wiec wiesz, jeszcze masz czas :cwaniak:

poohatka Wysłany: 2014-02-10, 10:51   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Łomatkozcórką, tak długo to nam chyba tak dobrze nie będzie. :rotfl:

P.
:police: rodzinna pasja

iga Wysłany: 2017-03-16, 13:24   

Forumowy wyjadacz

Poratujcie.

A. ma 17 miesięcy i od co najmniej 5 miesięcy pierś dostawał głownie wieczorem (zasypianie), nocą i z rana. W dzień zasypiał w wózku.
Właśnie wrociliśmy ze szpitala gdzie dziecię prawie nic nie chciało jeść na początku więc oczywiscie dawałam piers milion razy dziennie. Wózka nie było więc jedyna szansa na zaśniecie to pierś. Syn wrócił do formy i je już z ochotą stałe posiłki, no ale próby położenia spać bez piersi kończą się histerią :(
Za 3 dni wracam do pracy i nie ma zmiłuj, musi zapomnieć o zasypianiu przy piersi w dzień.
Podpowiedzcie, jak to zrobić, żeby nie fundować mu kolejnego stresu (bo ponad tygodniowy pobyt w szpitalu na pewno takim był)?

W trakcie pisania A. obudził się po półgodzinnej drzemce i udało mi się go odłożyć do wózka. Zasnął. Może jest jakaś nadzieja.

Na co dzień usypiała go ciocia, w wózku właśnie. Teraz jak na złość jest chora i nie może przyjść. Czy jest nadzieja, że on jak będzie z nią, swoją ukochana ciocia to uzna, że piersi nie ma więc moze spokojnie zasnąć w wózku?

Miał ktoś taki regres? Ja już powoli myślałam o odstawianiu a tu taki zwrot akcji :(

zulam Wysłany: 2017-03-16, 16:53   

Starsza Kobieta

Duże dziecko będzie wiedzieć że od cioci nie ma co się piersi domagać, wrócą do własnych zasad współpracy na pewno.

alak Wysłany: 2017-05-10, 07:48   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ciekawych rzeczy można się tu dowiedzieć, mam nadzieję że ja nie będę miała takich problemów.

Odpowiedz do tematu