Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy wozek - poradnik
Otwarty przez: CHATOR ( 2012-01-29, 14:05 )
Autor Wiadomość
Zmora Wysłany: 2017-02-08, 15:40   

Starsza Kobieta

jetra, moim zdaniem 3w1 wcale nie oszczędzają miejsca, bo gdzieś musisz trzymać gondolę lub siedzisko, gdy ich nie używasz. A jak kupisz fotelik-krzak, którego nie sprzedasz osobno, to jeszcze on zalega...

jetra Wysłany: 2017-02-08, 17:01   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Tak mi nagadali w tym sklepie, że to najlepsza opcja i wszystko w jednym ma.

Szczerze powiedziawszy, to już brałem się do kupowania... Jaki to fotelik krzak? Raczej brałbym coś ze średniej półki cenowej

szukajcie, a znajdziecie

Zmora Wysłany: 2017-02-08, 17:25   

Starsza Kobieta

Ustalmy, ze nie jestem przeciwniczka 3w1, sama taki wozek mam (juz moje drugie dziecko jezdzi tym samym, tylko foteliki rozne). I faktycznie moje pierwsze dziecko jezdzilo nim ok. 3 lat. Ale ja mialam gdzie trzymac kilka lat gondole. Takze smieszy mnie argument o miejscu. Tym bardziej, ze nie uniknelismy zakupu dodatkowego malego lekkiego wozka. Bo wlasnie ciezar i gabaryty są największym minusem wózków wielofunkcyjnych.

Fotelik "krzak" to każdy bez zaliczonych testów bezpieczeństwa lub taki, który pasuje wyłącznie do wózków jednej firmy - szansa odsprzedaży dramatycznie maleje. Plus pytanie, czy Wy chcecie wozic swoje dziecko w foteliku nietestowanym?

A który wózek wpadł Wam w oko?

markdottir Wysłany: 2017-02-08, 20:13   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Nie wiem czy są wózki tylko z gondolą. Chyba wszystkie mają dodatkowo siedzisko spacerowe. :niepewny: Ja tam jestem fotelikowym nazi, więc dla mnie kupowanie 3w1 to pomyłka, no chyba że w komplecie jest fotelik, który zdobył 4*. :) Już lepiej szukać wózka, który ma adaptery do tych najbardziej bezpiecznych fotelików.
Poza tym wydaje mi się, że w pewnym momencie jednak mała lekka spacerówka jest nieunikniona.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

jetra Wysłany: 2017-02-08, 21:27   

Ok, no to w końcu jaki ten wózek/te wózki... polecacie?

Ja wiem coś z teorii, tego co widziałem w sklepie oraz atutów sprzedażowych Pani, która pewnie zarabia prowizję ze sprzedaży najdroższych pozycji w sklepie :)

szukajcie, a znajdziecie

Nabla Wysłany: 2017-02-08, 21:42   

Starsza Kobieta
Every man must dine

jetra napisał/a:
Ok, no to w końcu jaki ten wózek/te wózki... polecacie?

Taki, jaki spełnia Wasze oczekiwania. Dla jednej osoby ważne jest, żeby wózek był mały i dobrze się składał, bo ma mały samochód i planuje dużo jeździć z dzieckiem, ktoś inny potrzebuje dużych kół i dobrej amortyzacji bo mieszka na wsi czy przy lesie i chce jeździć po wyboistych ścieżkach, a dla trzeciej osoby ważne może być ile wózek wytrzyma, bo chce kupić jeden dla wszystkich planowanych dzieci... Nie ma jednego idealnego wózka dla wszystkich.

Jak określisz swoje potrzeby to łatwiej będzie podpowiedzieć.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Zmora Wysłany: 2017-02-09, 08:03   

Starsza Kobieta

Są wózki tylko z gondolą. Moi znajomi mieli przez ok. 7 miesięcy duży wózek z gondolą, a później lekką spacerówkę (w którą można wpinać fotelik). Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Całkowicie zgadzam się z Nablą.

jetra Wysłany: 2017-02-09, 08:40   

O i teraz okazuje się, że Pani w sklepie(która zadała to samo pytanie) miała rację, bo mieszkamy niedaleko lasów, łąk i innych wybojów, w których żona jest zakochana - zwracam honor dla sprzedawczyni ;P

Gorzej z miejscem na wózek, ale jakoś damy radę. Zatem wózek wielofunkcyjny!

edit: no i dziękuję za świetne porady!

szukajcie, a znajdziecie

alexa Wysłany: 2017-02-09, 14:50   

Starsza Kobieta

jetra napisał/a:
Jaki to fotelik krzak? Raczej brałbym coś ze średniej półki cenowej

Najpierw sprawdź ktore foteliki są warte uwagi jesli chodzi o testy (i nie, nie mowię o atestach, ktore w Polsce moze posiadac wszystko) tylko o testach zderzeniowych zakonczonych dobrym wynikiem. Wcale nie muszą kosztować fortuny.

Zabunia Wysłany: 2017-02-09, 15:44   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: Gimbla, Wiedzmowe, CAROL :))
jetra tak jak pisze alexa, fotelik samochodowy tylko z pozytywnymi testami ADAC (im więcej gwiazdek tym lepiej) lub Test Plus (nie wiem czy jest on dla pierwszych fotelików, ale dla kolejnych juz na stówę).

Co do wózka to ja miałam 2 w 1, czyli bez fotelika (bo ten z zestawu o ile pamiętam byl do kitu) i bardzo dobrze mi się sprawdzaly duże kola na wybojach, a teraz zimą jeżdżenie po śniegu nie jest problemem. Jedyny dla mnie minus to waga, sam stelaż już jest ciężki.

new :)

markdottir Wysłany: 2017-02-09, 19:18   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Ja też miałam wózek 2w1, który po śniegu prowadził się jak krzesło, więc hasło 2w1 dla mnie znaczy jedno: kupujesz wózek z gondolą i spacerówką. ;P
Nabla ma rację: zastanówcie się na czym Wam najbardzięj zależy, a póżniej szukajcie konkretnego wózka.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Mamuśka2017 Wysłany: 2017-02-13, 09:26   

Dla mnie najważniejsze było, żeby wózek był lekki i zwrotny, był miękki (miał dobrą amortyzację). Zdecydowałam się na zakup wózka wielofunkcyjnego BABINIEC i nie zawiódł moich oczekiwań. Prowadzi się wygodnie i jest stabilnu, przez co nie boję się, że dziecko wykonując gwałtowne ruchy mogłoby do przewrócić lub niebezpiecznie rozbujać.

reklama/CHATOR
Ostatnio zmieniony przez CHATOR 2017-02-15, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  

alexa Wysłany: 2017-02-14, 21:50   

Starsza Kobieta

15 kg spacerówki to faktycznie "lekki" wózek. Słaba ta reklama.

Nine Wysłany: 2017-02-19, 21:45   

Moja spacerówka ma niecałe 6kg w porównaniu z 15 kg jest duuuża różnica chyba co :hyhy:

wer.no Wysłany: 2017-05-17, 10:49   

Mam przed sobą zakup pierwszego wózka dla dziecka mojego brata. Jedyny warunek jaki stawia to wozek 2w1. Z moich poszukiwan wynika, ze najsolidniejszy jest wozek z Babińca. Czy ktos z forumowiczow moglby wyrazic opinie o tym czy ten wozek jest dobry w uzytkowaniu?

Podejrzenie reklamy/CHATOR
Ostatnio zmieniony przez CHATOR 2017-05-20, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu