Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspomagacie się w kuchni tzw. gotowcami?
Autor Wiadomość
Zocha Wysłany: 2017-02-07, 19:27   Wspomagacie się w kuchni tzw. gotowcami?

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Mam dylemat dziewczyny. Często mam bardzo mało czasu na ogarnięcie spraw domowych, równocześnie piorę, sprzątam i gotuję, co różnie się kończy. :kwasny: Macie jakieś sprawdzone gotowce, albo inne pomoce, na przykładowo szybki obiad? Co sądzicie o takich rozwiązaniach? Przyznam, ze mam mieszane uczucia, no ale może doradzicie. ;)

małe_licho Wysłany: 2017-02-14, 18:16   

Przede wszystkim patrz na skład, żeby nie było żadnej chemii zbędnej, bo szkoda się truć. <ciach> wypuścił ostatnio taką serię i robiłam gulasz z jej użyciem. Wyszło fajnie, a jeśli chodzi o czas to wiadomo - zależy jakie trafisz mięsko. ;)
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2017-02-14, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  

Alix Wysłany: 2017-02-14, 18:30   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Jedyne gotowce to mrożone warzywa ze sklepu. Reszta gotowców to moje własne mrożonki. Jak zamrażam surowe to zazwyczaj pokrojone, dzięki czemu nawet jak nie rozmroże za wczasu to pod wodę i na patelnię/do garnka. Gotowiec z serii desperado to kasza jaglana na sucho (bardzo lubię ;) ), ryż z jabłkiem, ryż z pesto. Żadnych sosów w proszku, makaronów, nie moja bajka. O a dziś był szybko obiad: quinoa + warzywa z mrożonki. To też jest naprawde na szybko, samo się robi niemal ;) Oby mieć półprodukty (na nowe mieszkanie rozważam taką lodówkę dwudrzwiową z tego tytułu ;) ).

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Iliona Wysłany: 2017-02-23, 21:38   

Korzystam z gotowych, mrożonych zup i na ich bazie robię coś własnego. Najlepsze te z Hortexu. Używam też kostek rosołowych (chociaż wiem, że to świństwo). Oprócz tego gotowych past curry (bo składniki są drogie i trudno dostępne).

Lubię też mrożone pizze (ale tylko kilka ulubionych) i gotowe pierogi. A i pesto z Lidla - gotujesz makaron, dorzucasz pesto i jest obiad :D

Ankalevy Wysłany: 2017-02-28, 11:26   

Jak do nas trafilas?: google
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Korzystam z mrożonych warzyw i w zasadzie to tyle. Staram się gotować w domu, np. gar zupy na 3 dni albo robię hurtowo pierogi i mrożę. Ale święta nie jestem- raz na jakiś czas zjemy pizzę z lidla czy gotowa pierogi ;)

dorencja Wysłany: 2017-04-27, 10:36   

Oprócz mrożonych warzyw kupuje też sosy w słoiku typu śródziemnomorski, pasatę, a ostatnio w ręce mi wpadł bulion w bytelce z krakusa. Ale zawsze czytam skład i nie wrzucę do koszyka nic co ma chemię w środku ;)

joannak Wysłany: 2017-05-12, 10:04   

Mrożonek też używam. A do tego uwielbiam "piramidki smaku" z lidla, czyli mieszanka ziół do zupy w wygodnej siateczce. Ale wszystkie te gotowce są zdrowe i nie mają dziwnych dodatków w składzie.

Kacha Wysłany: 2017-05-17, 16:01   

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Używam mrożonych warzyw. Kupuję tez mrożone pierogi, jednak te ze sklepu (aviko itp) nie są zbyt dobre. Wyczaiłam pierogarnię w mieście, gdzie są przepyszne, mrożone pierogi i w razie kryzysu się nimi wspomagam ;)

Odpowiedz do tematu