Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamiana trawnika na warzywniak
Autor Wiadomość
Zabunia Wysłany: 2016-06-03, 10:55   Zamiana trawnika na warzywniak

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: Gimbla, Wiedzmowe, CAROL :))
Dziewczyny potrzebuje porady.
Od przyszłej wiosny chciałabym uprawiać warzywa. Aktualnie w miejscu docelowym jest trawnik. Chce mieć 2 lub 3 place o wymiarach 3x1,5 (bo myślę że taki rozmiar łatwo będzie się pielic), wydzielone będą obrzeżami, pomiędzy muszę zostawić tyle miejsca, żeby łatwo kosiarka można było wjechać.

I teraz najważniejsze: jak i kiedy się zabrać do prac? Co po kolei wykonać? Jaką ziemię dokupić, jak nawieść.
Jestem zielony w temacie więc wszelkie porady na wagę złota 😃

A uprawiać chcę marchewki, pietruszkę, buraczki, fasola/groszek, pomidory itp.. Taki standard na początek.

new :)

Blutka Wysłany: 2016-06-03, 16:52   

Starsza Kobieta

Zabunia, skoro dopiero za rok, to teraz przykryj ciemną agrowłókniną, zeby wybić wszystko (jeśli nie chcesz lać roundupem, bo jak ci nie przeszkadza, to po prostu na jesieni przed przekopaniem zlej chemią), na jesieni porządnie przekop, dodając kompost, albo ziemię z obornikiem (jeśli Twoje jest słabej jakości), a na wiosnę przekopać raz jeszcze, wyrwać ewentualne resztki chwastów i możesz siać. :)

Wanderer Wysłany: 2016-06-03, 20:27   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Blutka napisał/a:
Zabunia, skoro dopiero za rok, to teraz przykryj ciemną agrowłókniną, zeby wybić wszystko

Raczej folią, na/pod agrowłókniną przykładowo niektóre trawy (ale nie tylko) sobie doskonale radzą z przetrwaniem :kwasny:

Na jesieni przekop, usuń pozostałe chwasty i korzenie z ziemii , zmieszaj ziemię swoją z ziemią do warzyw, nawieź obornikiem i zostaw do wiosny. Na wiosnę wystarczy wypielić, co w międzyczasie wyrosło i można siać.

Zabunia Wysłany: 2016-06-04, 12:51   

Dzięki dziewczyny za porady. Chemii wolę uniknąć, nie po to swój ogródek zakładam 😉

Czyli wiem co i jak, teraz jeszcze małżowi memu trzeba plan przekazać.

Zabunia Wysłany: 2016-08-17, 14:46   

Wydzieliliśmy 2 place, nakryliśmy folią i na to czarną agrowloknina. Przy pierwszym koszeniu trawnika małż zassał folię z pod jednej części :masakra:
Tak wiec z doświadczenia: sama agrowloknina nic nie daje, trawa ma się świetnie, przebiła się na wylot i rośnie dalej.
Położyliśmy oczywiście już i tam folię.
Ale mam jakąś trawę mocno uparta, po miesiącu pod folia tylko troche wypalona.

zaraza Wysłany: 2016-08-19, 19:11   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Zabunia, - a nie chcesz zrobić podniesionej rabaty (taki warzywnik w skrzynkach)?
Ja tak zrobiłam. Zamiast walczyć z trawą nasypałam na to ziemię i posadziłam rośliny :)

http://www.ogrodowisko.pl...ki-w-skrzyniach

polecam - jestem zachwycona. Mam jedną skrzynie zrobioną an wiosnę (na trawie) teraz drugą właśnie dopełniłam do połowy kompostem i będę zasypywać ziemią aby posadzić jesienią czosnek.

Wymiary skrzyń to chyba 1,5 m (optymalna szerokość dla skrzyni) i długość jakieś 2,5 m
dookoła mam trawę, między skrzyniami zostawiłam odległość na przejazd kosiarką i taczką.

edit. O i jest cały wątek - można pooglądać foty u różnych ludzi
http://www.ogrodowisko.pl...ach-pojemnikach

lus96 Wysłany: 2017-07-05, 14:13   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak tylko jest taka możliwość, to warto mieć swój mały warzywniak a w nim sezonowe warzywa, które sprawdzą się rewelacyjnie w sezonie do obiadu, na kanapki itp.

Odpowiedz do tematu