Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Altany ogrodowe.
Autor Wiadomość
adamp76
[Usunięty]
Wysłany: 2014-09-30, 07:54   

To może się wypowiem, jako technolog drewna z wykształcenia :) Wiem, że temat stary ale może komuś się przyda.
Przy altanie drewnianej wszystko zależy od podłoża jakie masz w ogrodzie.
Wiata- na pewno jest bardziej praktyczna (możesz auto zaparkować na przykład), ale moim zdaniem brzydsza.
Generalnie zrobienie wylewki na pewno nie zaszkodzi, a jeśli mieszkasz w regionie gdzie często wieje (zresztą, gdzie w PL nie wieje jesienią :D ) ustabilizuje ją.
Podłoga drewniana? No pewnie! Betonowe podłoże w altanie wygląda...średnio.
Jeśli chodzi o drewno - szukając altany, pytaj dokładnie producenta o impregnację. Najtrwalsze są elementy drewniane, które były impregnowane ciśnieniowo, ale to drogi proces więc cena końcowa też może być spora. Niemniej jednak, w przypadku drewna impregnowanego ciśnieniowo odpada Ci konieczność malowania co roku.
Można oczywiście kupić altanę u lokalnego stolarza, ale wtedy licz się z tym, że co roku będziesz musiała malować.

Taki mały wywód :) . Jakby ktoś miał pytania zapraszam na PW

zachpol Wysłany: 2015-05-29, 07:57   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

co roku to przesada, przyjmijmy co 5 lat, ale przy wiacie ogrodowej nie jest to wielki problem
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2015-05-29, 07:58, w całości zmieniany 1 raz  

cansarthi Wysłany: 2017-07-18, 10:33   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Altany to świetna rzecz, ale moim zdaniem są najlepsze gdy nie tylko pięknie wyglądają, ale także są funkcjonalne. W takich altanach spędzanie czasu z rodziną to prawdziwa przyjemność :) Jeśli chcecie o takich altanach poczytać, to reklama
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2017-07-20, 13:58, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu