Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedszkola i żłobki we Wrocławiu i okolicach
Autor Wiadomość
Puuu Wysłany: 2012-11-05, 13:03   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

My posłaliśmy Małą do Wysepki na Daszyńskiego ( przeniesiony z Boya).
Przyznam z dużymi obawami gdyż nie do końca podobała nam się sama lokalizacja (budynek fabryczny część biurowa zaanektowana na żłobek), do tego raczej mały plac zabaw, do którego trzeba kawałek podejść. Jednak decydowaliśmy się na żłobek "w ostatniej chwili" i to była jedyna opcja z dopłatą gminy.
Jak na razie (po 1,5 mies) raczej na plus. Opiekunki "ogarnięte", po pierwszym dniu zorientowały się, że córa mało pije i trzeba ją pilnować, chętnie opowiadają o jak wyglądał dzień, córa je lubi.
Na minus- wpisowe raczej wysokie i zdaję się, że dość drogi catering(14zł) i ten budynek- jednak to zdaję się bardziej przeszkadzać rodzicom niż dzieciom

lurdes olbert Wysłany: 2013-09-11, 23:35   ja potwierdzam co pani tutaj mowi o siedziba smyka
Pampersa mi dali i nowym nazwali
pani lurdes

Jak do nas trafilas?: internet
Dzisiaj czytam ten post z ciekawości, i chciałem powiedzieć, że jestem Portugalski mieszka we Wrocławiu ha 6 lat i zawsze pracowałem z ludźmi i przedszkoli międzynarodowych w Polsce, którzy przestrzegane mnie. do dnia miałem niefortunny pomysł do przyjęcia oferty pracy z dyrektorów tego miejsca jako nauczyciel języka angielskiego, a także asystent dbać o młodszych.
pracował tu przez prawie trzy lata, a także próbował oddanie mój syn 1 rok i pół. Ale sposób, w jaki traktuje swoje dzieci, to było dość szokujące. często widziałem sytuacje, dzieci płakały, aż wymiotować, a nauczyciele są zmotywowani krzyczeć na najnowsze, aby rodzice mogli mieć wigilii lub wiosną, nie słysząc krzyki dzieci. Poza tym znajduje się pracowników o warunkach pracy, nawet nie będę mówić o tym, jak czułem się dyskryminowany za to, że obcy, ale rodzice dzieci zawsze dał mi wiele wsparcia. Dziękuję zwłaszcza rodziców jagoda Iga i rodziców i dziadków też, że widzieli mojego wysiłku, a wynik jest poważna praca.
dzisiaj praca na własną rękę. Nie chcę o tym mówić ledwo, bo nie są doskonałe szkoły, gdzie będziemy już pracowałem, jako podmiot i przedszkola.
Ale nie jest to jeden z nich.
przytulić do wszystkich, jestem matką dwóch pięknych dzieci
Czułem obowiązek Polaków mówić prawdę bez względu na to, ile to kosztuje, a ja podziwiam waszą kulturę
Ah! i zanim się zapytać, czy nie jestem tu szczęśliwy z Polakami, dlaczego nie wrócić do moich rodziców?
odpowiedź: dlatego, że traktują mnie dobrze tu, w Polsce, bo mam dwóch synów i mąż-Polak, i jak mówią w moim kraju ", ponieważ od jaskółki, aby umrzeć, a nie tylko wiosna" buziaki dla wszystkich
Lurdes

lurdes olbert Wysłany: 2013-09-11, 23:45   
pani lurdes

poprawiam jeste "bo nie są doskonałe szkoły" , to zle wytomaczony: mial byc: "bo tutaj owasz polski są tez doskonaly szkole i centrum jenzika dla dzieci ktory wspolpracowalem na nap. szkola angielski niepubliczny eNTE, szkola angielski niepubliczny Playschool, w tam tenmisca maja dobry nauka, dzieci tez maja woluntariusz w innych kraj, i pozatem tematika i koncepcja obowiazuja dzieci wizita do muzem i roznych teatr, i kultura. (w eNTE) polecam
wienc nie wszwstko zle. na dobra.
pozdrawiam serdecznie pani lurdes

lurdes olbert Wysłany: 2013-09-11, 23:50   
pani lurdes

umiera jedna jaskółka ale nie wiosną

MarMaja Wysłany: 2013-09-12, 08:04   

Starsza Kobieta

lurdes olbert, write in English. It will be more easily for everyone :D

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

justyna77 Wysłany: 2013-10-24, 10:18   

Witam! Może moje doświadczenia pomogą innym mamom. W tym roku moja córka poszła do zerówki, chodziła do ... przez 3 lata.
Ja i wszystkie mamy, które zakończyły w tym roku współpracę z tym przedszkolem uważamy, że ... jest rewelacyjny. Nasze dzieci czuły się tam, jak u siebie w domu. Zajęcia różnorodne, z podziałem na grupy wiekowe, z uwzględnieniem możliwości rozwojowych dziecka, z uwzględnieniem diet pokarmowych czy mniejszych możliwości motorycznych. Naprawdę polecam!

Post niezgodny z regulaminem, punkt VI.4 - edytowalam, alexa.
Ostatnio zmieniony przez alexa 2013-10-24, 13:58, w całości zmieniany 1 raz  

mamuska Wysłany: 2014-01-14, 11:30   Zielony Groszek wrocław

Szczerze nie polecam przedszkola... Jedzenie dla dzieci jest z cateringu, karda nauczycielek cały czas się zmienia, dyrektorka pobiera opłaty za wszystkie dodatkowe zajęcia, paczki, nie informują o tym rodziców. Przedszkole jest raczej żłóbkiem dla maluchów, nie prowadzone są zajęcia dla starszych dzieci. Nie ma czytania książek, bajki są puszczane w telewizji. Tak jak większość rodziców starszych dzieci przepisałam swojego synka do innego przedszkola, drugiego dziecka już tam na pewno nie pośle!

Post niezgodny z regulaminem, punkt VI.4 - edytowałam, alexa
Ostatnio zmieniony przez alexa 2014-01-14, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  

Bilochka Wysłany: 2015-01-09, 22:11   

Hello to everyone!
Sorry for writing in English, hope to learn Polish soon. We are Ukrainian family and have moved to Wroclaw recently. I'm looking for a good private kindergarten for our two children, we live on Rymarska street and it can be perfect to find something good nearby. Can anyone suggest any?
Thank you in advance!

Madeleine Wysłany: 2015-01-10, 16:32   

Starsza Kobieta

Hi Bilochka, welcome to Wroclaw :)
Are you looking for an international kindergarden? If yes, I have heard good opinions about that one:
http://www.playschool.pl/language-eng# (2 locations)
Also, my colleague's daughter attended Kid's corner. Her daugther really liked going there. It was however some years ago.
http://www.kidscorner.pl/

You can also try with a public one - you probably heard that it is not always easy to get in, but there is one kindergarden very recently opened, in December, on Kutnowska street.
http://sp47.wroclaw.pl/?sub=przedszkole
http://www.wroclaw.pl/prz...zowicka-zdjecia
There are free places there. I have no experience with teachers from that kindergarden as they are all new there but the school (primary school No. 47) is really good and nice place for the kids. At school there are also other Ukrainian children (they are in another building, however).

BMarty Wysłany: 2015-01-20, 12:50   

Moje dziecko uczęszcza do przedszkola ... Na poczatku miałam wielki opór aby zostawić takiego maluszka pod opieką obcych ludzi, ale na tą chwile z reka na sercu moge powiedzieć ze jesteśmy zachwyceni
Bardzo dobre jedzenie, kadra wychowawcza - na najwyższym poziomie- Panie są bardzo opiekuńcze, troskliwe, dbaja o bezpieczeńswo maluszków i o ich prawidłowy rozwój w czasie pobytu w placówce

Post niezgodny z regulaminem, edytowałam - alexa.
Ostatnio zmieniony przez alexa 2015-01-20, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  

Bilochka Wysłany: 2015-04-23, 13:35   

Madeleine napisał/a:
Hi Bilochka, welcome to Wroclaw :)
Are you looking for an international kindergarden? If yes, I have heard good opinions about that one:
http://www.playschool.pl/language-eng# (2 locations)
Also, my colleague's daughter attended Kid's corner. Her daugther really liked going there. It was however some years ago.
http://www.kidscorner.pl/

You can also try with a public one - you probably heard that it is not always easy to get in, but there is one kindergarden very recently opened, in December, on Kutnowska street.
http://sp47.wroclaw.pl/?sub=przedszkole
http://www.wroclaw.pl/prz...zowicka-zdjecia
There are free places there. I have no experience with teachers from that kindergarden as they are all new there but the school (primary school No. 47) is really good and nice place for the kids. At school there are also other Ukrainian children (they are in another building, however).

Dziękuję bardzo!
I'm looking rather for Polish speaking school. I really want children were integrated to the Polish culture. I prefer private as there are small groups and more attention to children.

Bilochka Wysłany: 2015-05-01, 14:30   

Dzień dobry! Czy ktoś cos wie o przedszkolu Fantazja (Nr 28) na ulice Orla? Chcę posłać tam swoje dziecko. Jeśli ktoś zna to przedszkole, to bardzo proszę o opinie. Pozdrawiam.

BasiaM Wysłany: 2015-05-05, 07:05   

Witam:) we wrześniu kończy się mój urlop wychowawczy i będę musiała oddać synka (teraz 7,5 miesiąca) do żłobka. Zastanawiam się nad kilkoma żłobkami(wszystkie dofinansowane przez UM), niestety żada z moich znajomych nie posyłała tam swojej posiechy dlatego będę wdzięczna za Waszą pomoc, opinię bardziej doświadczonych. Interesuje mnie kwestia jakości opieki, sal, wyżywienia, kontaktu z opiekunami oraz szczans na dostanie się na miejsce dofinansowane: Klub Maluszka Bajka Kromera 23/2, Wesołe Smyki Giżycka 64, Kuga prywatny żlobek Wałowa 4, Żłobek "Zielony Groszek" Rolnicza 36.

Z góry dziękuję Wam serdecznie za pomoc. Mam nadziję, że uda mi się podjąć tą trudną decyzję bo najchętniej zostałabym z synkiem jeszcze rok w domu, ale niestety nie mogę sobie na to pozwolić.

Pozdrawiam:)

ala2285 Wysłany: 2017-07-19, 08:29   :)

Cześć. Jestem Asia i mam dwójkę dzieci. Mieszkamy we Wrocławiu więc szukałam ... Wybrałam prywatne przedszkole .... Zostawiam tam córkę jakbym zostawiała ją u najbliższej rodziny. W tym przedszkolu widać że głównym celem jest praca z dziećmi a nie tylko zachęcenie rodziców. Zosia zrobiła ogromne postępy, zna wiele zwrotów grzecznościowych i chętnie uczy się języka. Spędza czas nie tylko na zabawie ale także przyjemnej nauce dzięki wykwalifikowanej kadrze. To przedszkole to ciepłe i odpowiednie miejsce dla każdego dziecka.

Post niezgodny z regulaminem, edytowałam - alexa.
Ostatnio zmieniony przez alexa 2017-07-20, 10:35, w całości zmieniany 1 raz  

Madeleine Wysłany: 2017-07-19, 09:14   

Starsza Kobieta

Naprawdę żal, że reklama zostanie wykasowana. Nauczyła się wielu zwrotów grzecznościowych? no wow 8)

Odpowiedz do tematu