Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
segregacja odpadów
Autor Wiadomość
Licho Wysłany: 2014-02-10, 23:17   

Forumowy wyjadacz

turkus napisał/a:
Wyślij w Lubelskie, tam ich na 3 metry zasypało :hyhy: :rotfl:

wyślij, wyślij... a kto to odbierze? Ty myślisz, że u nas dużo lepiej? Na podwórku miałam zaspę wyższą ode mnie, bo chyba cały śnieg z pól nam wwiało... :masakra:
Kurier się ostatnio u nas zakopał :rotfl: Pieczywo przestało podjeżdżać pod chałupę, tylko zatrzymuje gdzieś w polu... (bo nawet nie na naszej wysokości bo "nie ruszą")

:police:

zosiabg Wysłany: 2014-02-11, 02:05   

Starsza Kobieta

U nas przezroczyste worki i ja uważam że to jest ok. Za każdym razem panowie sprawdzają oględnie co biorą. Spróbujcie to zrozumieć. Naprawde sporo ludzi wrzuca co im sie podoba (a wybierają segregowane bo taniej..) a potem oni muszą to rozdzielać. A przecież założenie jest takie zeby każdy siebie pilnował.

Licho napisał/a:
Ja nie wiem jak inni, ale mnie to wkurza, że każdy sobie może obejrzeć jakie są moje preferencje żywnościowe, jakie produkty kupuję itepe.

Naprawde, ale to naprawde uważasz, ze po zebraniu setek worków siedzą sobie przy Twoim domu i z zainteresowaniem wyszukują co dziś jadłaś ? Widzę jak to się odbywa. Worek dookoła w ciągu 2 sekund oglądają, czy w plastiku papieru nie ma etc. i na auto. koniec.

My narazie potrafimy mieć nawet dwa worki plastiku. Jesteśmy pobudowlani i mamy od cholery plastikowych śmieci, których jest za mało na auto "pobudowlane" (już 2 pojechały i taka "resztka" została) i tak po trochu wywalamy ze śmieciami. Za to worek na puszki od sierpnia stoi i jest 1/3, tetra paki 1/2.

Licho Wysłany: 2014-02-12, 15:57   

Forumowy wyjadacz

Cytat:
Naprawde, ale to naprawde uważasz, ze po zebraniu setek worków siedzą sobie przy Twoim domu i z zainteresowaniem wyszukują co dziś jadłaś ?

Nie. Sądzę, że każdy kto będzie przechodził / przejeżdżał na rowerze asfaltem (bo mamy obowiązek wynieść worki do asfaltu, czyli z 200 metrów od domu) - zatrzyma się i szczegółowo obejrzy co wyrzucamy.

Bo tu tak jest. Wieś zbita dechami i dla ludzi to co robi sąsiad, jak i kiedy stanowi jedną z najciekawszych rozrywek.

:police:

zosiabg Wysłany: 2014-02-12, 19:15   

Starsza Kobieta

Licho napisał/a:
Nie. Sądzę, że każdy kto będzie przechodził / przejeżdżał na rowerze asfaltem (bo mamy obowiązek wynieść worki do asfaltu, czyli z 200 metrów od domu) - zatrzyma się i szczegółowo obejrzy co wyrzucamy.

Ano jeśli tak to mogę zrozumieć. U nas jak wyniose o 7.30, to o 8 -8.30 nie ma juz smieci.

minimiszmasz Wysłany: 2014-02-13, 09:15   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

My staramy się segregować śmieci tak jak kazali, ale nie powiem, żeby ustawa coś zmieniła... dawniej segregowaliśmy i teraz segregujemy. Jedyna zmiana taka, żewiecej wrzucamy do odpadów niesegregowanych...

Jestem w kropce....... zgadnij w której

justa Wysłany: 2014-06-24, 23:10   
Forumowy wyjadacz

jak to jest mogą zmusić do segregowania śmieci ?

do tej pory segregowałam na pół gwizdka, tzn nie stosowałam się do wytycznych jakie zawisły na tablicy u nas w bloku typu mycie kubka po jogurcie, zrywanie naklejki papierowej z butelki, jak dziecku robiłam porządek w pokoju to zdarzało mi się nie segregować, wywalałam jak leci drobny plastik z papierem np więc dla świętego spokoju płaciłam za śmieci niesegregowane mimo, że z grubsza segregowałam

a teraz niejako zostałam zmuszona do segregacji, dostałam pismo ze wspólnoty, że skoro mamy załatwione kontenery mamy segregować i trzeba podpisać oświadczenie o segregacji, opłaty będą doliczone do czynszu i to wspólnota będzie zbiorczo płacić za mieszkańców - jak dla mnie takie "zmuszanie" chyba niezgodne z prawem jest - tylko nie wiem czym tu się podeprzeć w rozmowie ze wspólnotą :niepewny:

iskra Wysłany: 2014-06-25, 08:06   

Net włączony- gar z zupą spalony

justa, nie wiem, a np. w Niemczech, czy Austrii nie są do tego 'zmuszani' od dawna? Coś mi się kojarzy, że są, a w razie niestosowania się nawet jakieś grzywny.

Ja segreguję, ale u nas wytyczne są jakieś mało rygorystyczne. Np. szkło, papier, plastik, metal (generalnie surowce) są wrzucane do jednego wora.

Caska Wysłany: 2017-07-21, 07:29   

Forumowy wyjadacz

Wyciągam.
Jak macie rozwiązaną segregację w domu? U nas na razie mam w szafce pod umywalką dwa duże kosze (na śmieci zmieszane i tworzywa), szkło typu butelki czy słoiki stawiam obok i wynoszę jak się kilka sztuk uzbiera, z papierem mam problem :zawstydzony:
Chcę to uporządkować i zamontować tam 4 pojemniki, fajnie by było, jakby się wysuwały. Trochę szukałam w necie i są albo szerokie (nie wejdą w szafkę 45cm.), albo niskie (kosz 7l. wydaje mi się jednak mały), albo w zestawie 3 kosze, a jednak potrzebne 4.
Źle szukam? Jak to wygląda u Was?

Odpowiedz do tematu