Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wydawaniem pieniędzy?
Autor Wiadomość
SweetCake Wysłany: 2017-03-27, 06:35   Problem z wydawaniem pieniędzy?
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Moja córa (studiuje w innym mieście) zadzwoniła do mnie dzisiaj i mówi że pieniadze sie jej skonczyly, a wysłałem jej ze 3 dni temu. Kupiła sobie 3 pary butów i płaszcz bo coś tam nie poszło z kolokwiami. To nie pierwszy wybryk i przyznam szczerze że powoli zaczyna mnie to martwić. Mam ochotę przywlec ją w powrotem do domu, albo prosto z mostu powiedzieć, ze pomagam jej w studiowaniu, a nie w szastaniu kasą na nowe ciuszki.

emma33 Wysłany: 2017-03-27, 07:40   

Nie wolno lekceważyć takich sygnałów. Mówisz że to nie pierwszy raz ale za każdym pewnie wysyłałeś jej kase dla swietego spokoju i nawet z nia nie rozmawiałeś? Nie chcę się wtrącać ale to się już kwalifikuje na specjalistyczną terapię dla kobiet uzależnionych od zakupów. Jednym z syndromów jest poszukiwanie ukojenia problemów w nowych rzeczach a drugim wydawanie ponad miarę swoich możliwości co się ewidentnie dzieje..

Zmora Wysłany: 2017-03-27, 08:07   

Starsza Kobieta

A jak córa zacznie się prostytuować (tyle się slyszy o galeriankach), to dopiero będzie kłopot :rozpacz: Lepiej płacić, to jeszcze tylko kilka lat, póki męża nie znajdzie. Wtedy to już on będzie płacił ze jej zakupy.

SweetCake Wysłany: 2017-03-27, 10:08   

No to mnie teraz nieźle wystraszyliście. Do tej pory myślałem, że to wszyscy tak mają. emma33 masz jakieś sprawdzone źródło z którego dowiem się wiecej na temat tej choroby?

Atir Wysłany: 2017-03-27, 10:24   

Starsza Kobieta

SweetCake napisał/a:
Do tej pory myślałem, że to wszyscy tak mają. emma33 masz jakieś sprawdzone źródło z którego dowiem się wiecej na temat tej choroby?

nie chcę Cię straszyć ale to jest niuleczalne.
Cierpię na to od 20kilku lat.
Żadna terapia poza grubym portfelem nie pomaga.
Debet=depresja :rozpacz:
Zamiast wydawać na psychologa, lepiej iśc na zakupy.

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

emma33 Wysłany: 2017-03-27, 11:57   

SweetCake napisał/a:
No to mnie teraz nieźle wystraszyliście. Do tej pory myślałem, że to wszyscy tak mają. emma33 masz jakieś sprawdzone źródło z którego dowiem się wiecej na temat tej choroby?

Raczej nie wszyscy. Oczywiście bez skrajności, źle być skąpcem, ale szanować pieniądze, a w szczególności nie swoje trzeba. A tu ewidentnie trzeba reagować. Co do źródeł to najpewniejsze informacje znajdziesz na stronach ośrodków zajmujących się leczeniem uzależnień. Jestem przewrażliwiona na punkcie zakupoholizmu bo moja przyjaciółka zmagała się z tym wiele lat, zanim podjęła leczenie było naprawdę źle bo zaczela nawet krasc. Rodzina bardzo dlugo z nia rozmawiala, co tam się działo u nich w domu to masakra... ale ostatecznie wróciła do siebie, dziś to zupelnie inna kobieta.

edytowałam podejrzenie reklamy. markdottir, moderatorka forum.
Ostatnio zmieniony przez markdottir 2017-03-27, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  

GrubaBerta Wysłany: 2017-03-28, 11:24   

Depresja to normalne, to już jest choroba cywilizacyjna. Moja dziewczyna też przez to przechodziła (tak naprawdę tak się poznałyśmy) i najważniejsze było moje wsparcie. Musiałam być przy niej i wspierać, bardzo ważne było by nie wciskać jej komunałów typu "to tylko smutek", "wyjdziesz z tego", "myśl pozytywnie". To są zmiany chemiczne w mózgu, nie "smutek".

esoes Wysłany: 2017-03-28, 14:38   
Net włączony- gar z zupą spalony

Tyle, ze wiesz, my tu na forum nie mamy depresji ani skrzywien ktorym powinien pomoc zareklamowany osrodek.

aleksandrace Wysłany: 2017-07-25, 20:39   

Warto porozmawiać z córką. O tym jaki ma stosunek do pieniędzy. Jeżeli uczy się to może warto, żeby znalazła sobie jakieś dodatkowe płatne zajęcie? Zdecydowanie powinna docenić trud, jaki każdy z nas wkłada w zarobienie odpowiedniej sumy do przeżycia.

Odpowiedz do tematu